Szum informacyjny i nic więcej
Nadchodzący tydzień – z uwagi iż jestem poza granicami Polski – poświęcę głównie walutom i amerykańskim kontraktom S&P 500 Futures. Europejskie sesje odpuszczam, co nie znaczy, że ich nie obserwuję. Niemniej jednak do końca listopada bez handlu na kontraktach terminowych na CAC40, DAX, czy FTSE100.
NZDUSD
Test 200-sesyjnej średniej kroczącej wydaje się być nieunikniony, patrząc chociażby na to, iż w notowaniach pre-markets NZDUSD notowany jest na -0.44 % względem piątkowego zamknięcia. Oprócz czynnika technicznego, szczególną uwagę zwracam na aukcje produktów mlecznych w Nowej Zelandii, które odbywają się zawsze w pierwszy i trzeci wtorek każdego miesiąca, czyli najbliższa aukcja odbędzie się już w najbliższy wtorek.
Z racji tego, że strategie na walutach są mniej restrykcyjne, mogę sobie tutaj pozwolić na łapanie spadającego noża. Może nie do końca będzie to typowe łapanie spadającego noża, ale wraz z testem 200-SMA na D1, będę szukać okazji do longa na wybiciu strefy 50-SMA na m5 i ewentualne przeładowanie longów na H1. Przeładowanie, czyli dorzucenie pozycji długiej.
Wiele osób pyta w mailach, czy handluję na fibo pivotach + sma na walutach. Nie. Tylko SMA, jako triggery odpalające pozycje długie, czy krótkie. Strategia fibo pivot i związane z nią struktury pivotowe, jest strategią tylko i wyłącznie na DAX Futures. Nie wiem, czy działa na innych rynkach i w sumie mało mnie to interesuje.
Co do pozycji krótkiej, będę jej ewentualnie szukać dopiero po poniedziałkowej sesji, gdy znany mi będzie dołek.
EURUSD
Tutaj podobnie jak na NZDUSD. Okazji do longów szukać będę na przebiciu strefy cen uśrednionych 50-SMA na H1. Co prawda na D1 nie wygląda to zbyt ciekawie, jednak tak jak wspomniałem. To są tylko spekulacyjne krosy walutowe, które pozwalają mi na mniej restrykcyjne spekulacje.
S&P 500 Futures
Kurz i emocje po wyborach w USA powoli opadają, więc tutaj sytuacja bardzo klarowna. Suma sumarum był tylko tylko szum informacyjny, który szybko zostanie zapomniany jak tylko konieczność i strefy komfortu spekulantów wezmą górę nad interesem publicznym. Wybicie szczytu piątkowego = long. Wybicie w dół górnego ograniczenia strefy cen uśrednionych 50-SMA = short.
Kasa retail traderów w USA mocno zapakowana na wzrosty
VXV:VIX może sugerować nieznaczne osunięcie się na początku tygodnia, jednak filtrując to przez SKEW, osunięcie nie winno wyrządzić jakiegoś większego zniszczenia.
DAX Futures
Wsparcia i opory intraday na DAX Futures na 14.11.2016
Opory: 10 705, 10 735, 10 784
Wsparcia: 10 607, 10 577, 10 528
Pivot w punkcie 10 656.
Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 10 793, 10 975, 11 272
Wsparcia: 10 200, 10 018, 9 722
Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 10 497.
Boski apapino z Krakowa wzywam do opamiętania i reversa , powodzenia