FXCuffs i Anton Kreil już w marcu 2017

FXCuffs i Anton Kreil już w marcu 2017

przez -
17 1920
Udostępnij na:

Już w marcu 2017 r. przy okazji konferencji FXCuffs 2017 w Krakowie, Polskę odwiedzi Anton Kreil. Kim jest Anton Kreil ? Pierwszy raz o tej osobie dowiedziałem się ze strony internetowej organizatora konferencji. Według witryny organizatora expo.fxcuffs.pl, Kreil to:

kreil FXCuffs i Anton Kreil już w marcu 2017

Kreil rzeczywiście był pracownikiem Goldmana, JP i innych, co z łatwością można znaleźć na stronach brytyjskiego nadzoru finansowego.

kreil fca FXCuffs i Anton Kreil już w marcu 2017

No ok, wszystko pięknie ładnie, ale skąd wiadomo, że Anton jest jednym z lepszych traderów na świecie ? Jego historia zatrudnienia o tym nie mówi. Czy o tym, iż jest jednym z najlepszych traderów na świecie świadczy zakup 98 calowego telewizora i dostarczenie go do jego posiadłości w Sentosa w Singapurze ?

First world problem averted when movers haul up massive TV onto Sentosa Penthouse balcony

Anton z pewnością był dobrym traderem w instytucjach i bardzo dobrym sprzedawcą który dorobił się fortuny na rynku nieruchomości, kupując i sprzedając posesje na całym świecie. Jego niebywały talent do sprzedaży czegokolwiek za jak najwięcej został wykorzystany z pomocą jego przyjaciela Lexa van Dam i w 2009 r. wspólnie nakręcili serię „Million Dollars Traders”, którą wyemitowało brytyjskie BBC. Główny bohater zasłynął dzięki „zatrudnieniu” kilku osób z ulicy niemających pojęcia o rynkach z celem wyedukowania i zrobienia z nich zyskownych traderów. Warto dodać, iż poświęcił na to środki własnego funduszu.

Efekt wyemitowanego programu był do przewidzenia. Telefony rozdzwoniły się, skrzynka mailowa zapełniona i w kilka dni po emisji Anton do swojego CV dopisał szkolenia o tematyce rynkowej. Szkolenia nie za byle co, bo ceny wahają się od nieco ponad 1000 dolców, do $7000. Choć początkowo cena za parę dni nauki kosztowała kilkaset dolarów.

Obejrzałem kilka wywiadów z Antonem i trzeba przyznać, że jest to całkiem sympatyczny gostek, bardzo pewny siebie i tego co robi. Choć jak sam zadeklarował od 2017 r. kompletnie przestaje szkolić ludzi i zacznie skupiać się na działalności operacyjnej swojego Institute of Trading and Portfolio Management. Problem w tym wszystkim jest taki, że większość jego wystąpień jest na jedno kopyto i oglądając jego seminarium z Sydney, Dubaju, czy Nowego Yorku można domyśleć się o czym będzie wystąpienie w Brazylii, czy Polsce.

Co do płatnych szkoleń nic osobiście nie mam o ile takie szkolenie jest rzeczywiście warte swojej ceny i potrafi wydobyć z kursanta to co przyda się najbardziej w tradingu. Szkolenia typu Fibonacci, Elliott Wave, Price Action to „sprzedaż marzeń” i tak naprawdę nie są warte złotówki. Czy szkolenia Antona Kreila warte są oferowanej ceny ? Patrząc na program zajęć i potencjalnie poruszanych tematów – nie są. Większość tych informacji jest dostępna w Internecie za free. Być może te ogólno dostepne informacje są oplecione ciekawostkami z GS, JP, czy LB, choć i tak cena za te ciekawostki zdawałaby się być zbyt wygórowana. Na uwagę jedynie zasługują kwestie dotyczące ryzyka w zarządzaniu portfelem oraz ewentualny zwrot kosztów szkolenia jeśli kursant uzna je za nieprzydatne lub niespełniające oczekiwań.


Czy warto iść na prelekcję Antona ?

Myślę, że tak. Chociażby z tego wzgledu, iż gostek jest bardzo sympatyczny i dość ciekawie opowiada. Co do jego szkoleń, każdy powinien podjąć decyzję samodzielnie, choć moim zdaniem cena jest zbyt wygórowana.

17
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
6 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Marcin Nowogórski

Cześć wszystkim! Dzięki za ciekawą recenzję. Jeśli można, odniosę się tylko do pewnych wątpliwości pojawiających się „tu i ówdzie”: Jeden zarzut jest taki, że wszystko jest w necie. Generalnie zgoda, wiele się zmieniło przez ostatnich 5 lat. Kiedyś człowiek dałby sobie rękę uciąć za trochę wiedzy nt. tego jak tradują profesjonaliści. Teraz temat jest już znacznie lepiej omówiony w różnych miejscach w sieci. Problemem jest jednak to, gdzie szukać i jak zweryfikować rozsypane informacje pochodzące z bardzo różnych źródeł. Nawet jeśli techniki inwestycyjne stosowane przez zawodowców bazują na ogólnie dostępnych narzędziach, to wciąż sposób ich stosowania będzie zupełnie inną bajką.… Czytaj więcej »

Ignac

Mam obydwa kursy Kreila, wiedzy w chu… moze i w necie jest ale jak to pozbierac do kupy i zapakowac jako zlozony proces gotowy do uzycia? Moim zdaniem niewykonalne. Czy mi sie to przydalo? Poszerzylo horyzont swiatopogladowy w perspektywie ekonomicznej/skala makro, dalo do myslenia jak dzialaja duze instytucje. Jak zmienilo to moj wlasny trading? Nieznacznie, owszem dodalem pewne koncepcje dywersyfikacyjne ale uwazam, ze sila retaili tkwi gdzie indziej a Anton pokazuje jak byc retailem, ktory teoretycznie wykonuje proces instytucjonalny – bez sensu, chyba, ze bardzo chcesz byc portfolio manadzerem w jakims fundzie. Wtedy na pewno kursy Ci sie przydadza. Inna… Czytaj więcej »

Martinez

A wracając do rynku, to DAX zaczął luką, która po odbiciu od R1 ładnie zamknał. Jesteśmy nadal na pivotem, i jeszcze ja nie widze tu chęci spadania. Oczekuje wybicia szczytów , więc ja będę pewnie szukał L ponad szczytem, jednocześnie uważając na high z wczoraj. Odwracałbym się w okolicach 11505-515. A jak wy to widzicie?

Mimulus

hehe; o tym, że powstała wokół niego taka dyskusja, to znak, że faktycznie umie się sprzedać :)

jin

a ja przejdę się czasu na pewno nie zmarnuje a do tego niedalego

Martinez

Ja słyszałem o nim już jakiś czas temu. Obejrzałem kilka odcinków million dollars traders oraz make me a trader i tam to już jadą po bandzie…Brazylia, hotele superior, jachty itd.brakuje tylko Escobara ;]. Według mnie nie warto iść na niego, to co powie już jest na sieci…kilka fajnych slajdów można wyłapać ( np retaile vs instytucje, jak wygląda taka gra itd. ), ale nic poza tym. Taki tam bardzo dobry, sympatyczny sprzedawca, który jedzie na historii swojego CV i stylu bycia. Może za dużo wymagam, ale ja np wiele bym dał żeby wystąpił na takiej konferencji aktualnie zarządzający jakimś hedge… Czytaj więcej »

Martinez

a tak w ogóle właśnie przeglądam głosowanie na najlepszy blog roku…Spek, oprócz Ciebie to ciężko tam znaleźć NIE szkoleniowca który czegoś nie sprzedaje( przyznaje, że wszystkich nie prześledziłem) . Oni powinni być w innej kategorii np. Sprzedawcy… ehh jak ja nie lubię takich imprez ;]