Powrót do obowiązków

Powrót do obowiązków

przez -
57 3593
Udostępnij na:

W końcu 11 miesięcy bez sztucznych uśmiechów, wymuszonej życzliwości i innych fałszywych popierdółek związanych z okresem świąteczno-noworocznym. 11 miesięcy skupiania się na obowiązkach i ewentualnie na rynku. Rok 2017 podobnie jak ubiegły zaczynam od pewnych przemian, a jedną z tych przemian będzie ograniczenie do absolutnego minimum aktywności na portalach społecznościowych. 2015-2016 był to okres eksperymentów i manipulacji społecznościami internetowymi i niestety muszę powiedzieć, że rezultaty były bardzo negatywne. Mimo iż portale społecznościowe mają niesamowitą siłę przebicia i ot tak sobie można za ich pośrednictwem zbudować małe własne królestwa, są strasznym złodziejem czasu. Nawet nie zdawałem sobie z tego pojęcia. Można to porównać do handlu na interwale D1 i sprawdzanie ceny co 5 minut. Bez sensu i bez logiki.

W 2017 r. wchodzę z kilkoma otwartymi kampaniami. Po pierwsze pozycja krótka na serię marcową na DAX Futures z poziomu 11 432 otwarta 16 grudnia. Pozycja krótka w ramach strategii DAX Futures swing short h4 z poziomu 11 418. Pozycja krótka na USDJPY 116.76. Pozycje długie na akcjach spółek z NewConnect oraz pozycje długie na AUDUSD i NZDUSD.

Dodatkowo po zakończeniu serii marcowej kontraktów terminowych, większość kapitału z rynku futures przenoszę na rynek certyfikatów na europejskie indeksy oraz opcji w ramach strategii opartych o zmienność, a nie kierunek. Dywersyfikacja jest dobra i polecam każdemu, bo to właśnie brak dywersyfikacji jest częstym (lecz nie głównym) powodem strat wśród retaili. Niestety brak dywersyfikacji wynika często z braku odpowiedniego kapitału i inwestorzy, spekulanci stawiają wszystko na jedną kartę.

DAX Futures

Wsparcia i opory intraday na 02.01.2017
Opory: 11 475, 11 495, 11 527
Wsparcia: 11 411, 11 391, 11 359

Punkt kierunkowy intraday na poziomie 11 443. S poniżej, L powyżej. Jeżeli na otwarciu nie pojawi się luka na około 100 – 150 punktów, zapowiada się klarowna sesja z sygnałami intraday, które jak najbardziej można wykorzystać do offsetowania sobie potencjalnych strat wynikającyc z kampani krótko i średnioterminowych.

Poziomy tygodniowe pokrywają się z poziomami intraday.

Dla pozycji długich oczywiście super okazją będą ponownie wybicia szczytów w kontynuacji trendu wzrostowego. Utrzymywanie się handlu powyżej 11 432, otwiera drogę na poziom 12 838 w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Oczywiście nie należy zapominać o zmienności i tego w jaki sposób poziom 12 838 może być ewentualnie strzelony.

comment 49939 attachment images 1 Powrót do obowiązków
zmienność1.jpg

S&P 500 Futures

Handel na S&P 500 Futures póki co odbywa się bez większych rewelacji po wygenerowaniu i potwierdzeniu sygnału sprzedażowego na D1 z wybicia strefy cen uśrednionych 10-SMA. Także na dobrą sprawę jest to już wygrany scenariusz bez względu na dalszy ruch cenowy. Niemniej jednak zasięg ruchu to oczywiście strefa cen uśrednionych 50-SMA (zielone linie).

sp500 futures Powrót do obowiązków

SKEW index po ostatniej sesji roku 2016 wzrósł nieznacznie, przy wzroście VIX i spadku notowań co może dobrze wróżyć dla strony podażowej.

skew Powrót do obowiązków

Patrząc na rozkład kapitałów w funduszach Rydex, który jest jednym z lepszych odzwierciedleń zachowań retail tradingu w USA, widać wyraźną realizację zysku i brak wejścia w pozycje krótkie. Co również znajduje potwierdzenie w cotygodniowych raportach o pozycjach uczestników rynku. Retail trading czeka na kolejne sygnały rynkowe, by przyłączyć się do rajdu bądź nie.

nu Powrót do obowiązków

bear bull Powrót do obowiązków

Tym samym nie będzie zaskoczeniem, iż wybicie piątkowych dołków zostanie wykorzystane do zajmowania pozycji krótkich na S&P 500 Futures.

Podstawowe narzędzie amerykańskich spekulantów jakim jest ETF podąrzajacy za indeksem S&P 500 – zwany „pająkiem” – SPY wybił w piątek dość istotne wsparcie przy zwiększonym wolumenie przekraczającym zdecydowanie średnią z okresu świątecznego..

spy Powrót do obowiązków

Dodatkowo patrząc na wygasanie opcji 6 stycznia, ruch o kolejne 50-60 pkt w dół poniżej piątkowego zamknięcia i zajęcie tam pozycji krótkiej zdają się być zasadne. Oczywiście jeśli pozycja krótka nie była otwierana wcześniej.

spy options Powrót do obowiązków

57
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
22 Comment threads
35 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] w 2015 r. Założenia zostały szybko zrewidowane po wybiciu szczytów 2 stycznia 2017 – Powrót do obowiązków. Była to jedna z lepszych serii kontraktowych opisywanych na tym […]

[…] strzeleniu szczytu w 11 432 nadal mają otwartą drogę na poziom 12 838 – 12 919 – Powrót do obowiązków. Negacją tego scenariusza będzie zejście poniżej poziomu 10 628. Trudno na tę chwilę ocenić […]

Toja

Czy te wybicie dax 11547 przy tak dziurawym rynku, ma znaczenie do sygnału S ???

Przemek

Czy mamy już sygnał l?

Screenshot_2016-10-26-10-25-13.png
Przemek

Nie ten zrzut . Usdjpy H4

Screenshot_2017-01-02-21-54-19.png
Walutowyinwestor

Moje postanowienie w tym roku więcej stalowych nerwów podczas obrotu walutami bo często zbyt szybko panikuje zamiast odczekać chwilę dłużej i zgarnąć lepsze zyski ;)

Pozdrawiam

Seba

Witam Spek czy na walutach używasz strategii swing?Czy raczej spekulujesz intraday za pomocą strategii MA 50

Zorro

Silny trend wzrostowy mimo rannych problemów za 10580 jestem na L bez wahania i dziwie się ze tyłu znawców nigdy nie widzi ewidentnie dużych ruchow

alex

Po 8 dniach konsoli wyraźne wybicie w górę. Zaskoczyli mnie jednak, że dzisiaj przy tylu zamkniętych rynkach i takim niskim volumenie. Co w takim razie będzie się działo jutro jak cały świat zacznie handlować? Niemniej wziąłem L 11 602, SL 11 560, TP na dziś 620, a na parę następnych dni 11 800 i będę czekał….. również na uwzględnienie przez XTB mojej reklamacji. Uczę się cnoty cierpliwości…..

Cheecky

Witam. Kochani pisałem już wcześniej- z daleka od XTB i jeszcze raz powtarzam, od lat ich klienci mają trudności z zamknięciem pozycji ręcznie czy na sl. albo otwarciem w dobrym punkcie. A przez tyle lat się to dzieje, że jest to skrajna niekompetencja albo raczej zwykłe kantowanie. Od dawna jestem u zachodniego dostawcy i nie mam żadnych tego typu problemów jak z XTB. Przestrzegam, imo. jedyny sposób na nich to gra długoterminowa, ale po co komu dodatkowy stres.

Zorro

Cheecky którego dostawce polecasz? mnie dziś wkurzyli na maxa brakiem możliwości zajęcia pozycji – Odp. ich słaba płynność !!! j

Cheecky

Chociażby Xm albo Easy markets, oba to Cypr. Mają różne rodzaje kont, poczytaj co Ci odpowiada. Easy daje gwarancję stop loss nawet przy lukach, z tym, że na 20 pipsów minimum chyba można ustawić- ale jednak albo ubezpieczenie zlecenia. Nie wiem jakich warunków handlu byś chciał.

Robert

XM zajebisty otworzyłem demo żeby daxa podglądać po 22 giej to mi się SWAP ujemny naliczał na krótkich

moczyk

GER30-mar17 i jest bez swapu

Robert

A na rublu bandycki spready.

Robert

Odradzam XM mają punkty swapowe ujemne na daxie i ogólnie duże spready ciekawe czy znów mnie moderator wytnie ???

drdax

sam w to nie wierze…

Xxx

Spekulant w grze nadal masz pozycje USD/JPY

Martinez

Spekulant, sprawdziłem Lmax i oni nie mają tam futures. mają cfd oparte o cenę futures. Czy o to Ci chodziło, że taki cfd do skalpu jest ok?

alex

Spek, czy jak cena przebiłaby w dól strefę 10-SMA na m5, to czy byłby to sygnał do spadku np. do 50-SMA?

alex

XTB powróciło do spreadu: 2pkt na daxie

tomek

czyli zmierzają na 11685 ?

Happy 2017

Coś Wam te strategie short swing i sygnały sell nie za bardzo się udały. …

mojepole

u mnie XTB zaczelo dzialac.

alex

U mnie też, ale pozycja S zamiast na SL 11490 zamknieta została po 11 570 – ponad 4000 zł róznicy!!!

ArturD

U mnie nie działały Stop Loss i Take Profit i konto zostało zamknięte

ArturD

Witam wszystkich szczęśliwego Nowego Roku Pragnę poinformować że xtb
Dało dupy od rana nie można otwierać i zamykać pozycji przez co ludzie potracili dużo pieniędzy Pytanie jakiego brokera polecasz Pozdrawiam serdecznie

alex

Właśnie mnie to dotyka w XTB. Nie zadziałał mi SL na 11490 i sell oczekujący 11525, za to spread na daxie podnieśli do 3pkt. Pozycja ze SL jest ciągle otwarta z informacją – wprowadzanie ręczne.

Zorro

Artur ja też w xtb nie mogę kupić daxa od rana !!!! Składam reklamację co za złodzieje !

Niedżwiadek

widzę, że w xtb od 2008r niewiele się zmieniło heheh ja mam admiral i nie narzekam.
ps. nigdy nie nie rozpatrzyli pozytywnie żadnej reklamacji więc stamtąd zwiałem

Krystian W.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku i powodzenia w dążeniu do swoich celów i postanowień.

Iwo

Spek,
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku,

Czy przy założeniu pozycji krótkiej w kampami D1 dalej można założyć zanegowanie pozycji przy 11635?

Pozdrawiam
Iwo

Martinez

spek rozwiniesz w wolnej chwili o co chodzi z gra na zmienność na tych certyfikatach i czemu przenosisz większość kapitału? Całkowita zmiana strategii czy widzisz jakies zagrożenia związane gra na futures?