Optymistyczne rozpoczęcie roku

Optymistyczne rozpoczęcie roku

przez -
32 3159
Udostępnij na:

Pierwsza sesja roku na DAX Futures rozpoczyna się optymistycznym akcentem, czyli niczym innym jak wybiciem szczytów i kontynuacją trendu wzrostowego co z pewnością cieszy giełdowych byków. Utrzymywanie się handlu powyżej 11 432 otwiera drogę na kolejne szczyty, jednak ich strzelenie to nie perspektywa dni, czy tygodni.

Pozycje krótkie zarówno na DAX Futures jak i USD/JPY pozamykane na stop losach z uwagi, iż zostały zanegowane obydwa setupy. Oczywiście nie oznacza to, że rynek jutro nie spadnie. Jeśli spadnie wtedy odwrócenie na krótkie. Póki co wybicie szczytu zasygnalizowało pozycję długą i podobnie wybicie pivota intraday. Na tę chwilę nie mam żadnych setupów sprzedażowych, które mogłyby mi się aktywować bez większej spadkowej reakcji cenowej.

Problemem dla kampanii spadkowych był zanik zmienności w okresie fedowo-świąteczno-noworocznym, który przyczynił się do wygenerowania fałszywego sygnału sprzedażowego. Tutaj całkowitym non-sensem byłoby trzymanie tej pozycji na stracie z nadzieją, iż rynek po 200 pkt ruchu w górę zawróci chociażby do poziomów wejść. Mogłoby to wywołać niepożądaną reakcję, czyli zamknięcie pozycji na małym zysku co by utwierdziło podświadomość, że jednak nadzieja na rynku jest czymś zdrowym, a brak zleceń SL czymś jeszcze lepszym. Czego konsekwencją byłoby czyste szaleństwo spekulacyjne, czyli odnajdywanie „trendów minutowych, czy też tickowych”. Przed DAX Futures 250 dni handlowych, więc zostanie jeszcze wygenerowanych z 20-30 sygnałów swingowych w przeciągu całego 2017 r.

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures 03.01.2017
Opory: 11 620, 11 671, 11 755
Wsparcia: 11 453, 11 402, 11 319

Punkt kierunkowy 11 536.

W dniu jutrzejszym nie będzie zaskoczeniem kolejna reakcja wzrostowa na wybicie szczytu, czy też wybicie oporu intraday. Jedyne co może tutaj budzić wątpliwości to dołączanie się do trendu bez trzymania pozycji długiej zawartej przy wybiciach szczytu na niższych poziomach. Wątpliwościom natomiast nie ulega fakt, iż jest to już trend rozbudowany, więc tzw. „wsiadanie do pędzącego pociągu” może być dla niektórych przeżyciem na miarę „łapania spadajęcoga noża”, czy też „zderzeniem ze ścianą”.

Dzisiaj trafiłem na dość ciekawą prezentację odnośnie rynku złota jednego z doradców w Vulpes Investment Management.

Na kanale Granta Williamsa można znaleźć kilka innych prezentacji, jednak warto samemu sprawdzać niektóre głoszone przez niego tezy. W jednym z nagrań o bankach centralnych na wstępie popełnia straszny błąd matematyczny próbując udowodnić, że 1 = 0.999… Niemniej jednak sam koncept jest ok. Oczywiście nie wniesie to nic do codziennego handlu, ale jak ktoś lubi różnego rodzaju ciekawostki, warto się zapoznać. Macierewiczem w wersji v2.0 jeszcze nie jest :-)

To właśnie dzięki prezentacji „Nobody cares”, że warto prześledzić sobie wartość złota wyrażone w innych walutach niż USD, czego wynikiem jest poniższy wykres.

gold Optymistyczne rozpoczęcie roku

32
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
9 Comment threads
23 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Xxx

Spekulant a co sądzisz o SPX500

tomek

http://stooq.pl/n/?f=1144468

czyżby już blisko szczytu :)

Robert

Przecież 0,(9) = 0,999… = DOKŁADNIE JEDEN

Gdzie tu „błąd matematyczny”? Proponuję się bardziej wyedukować:)

dario001

witam, w nawiązaniu do wczorajszych wydarzeń na XTB (nadmieniam, ze jest to trzecia reklamacja na trzy złożone w XTB) Szanowny Panie, zgodnie z Regulaminem świadczenia usług wykonywania zleceń nabycia i zbycia praw majątkowych, prowadzenia rachunków tych praw oraz rachunków pieniężnych przez X-Trade Brokers DM S.A. (“Warunki Ogólne”) z dnia 12 grudnia 2016 r., punkt 16.4 „Jeżeli Transakcja została zawarta na podstawie błędnej ceny, strona która zgłasza zastrzeżenie co do tej błędnej ceny może odstąpić od Transakcji, składając oświadczenie o odstąpieniu lub żądać skorygowania warunków Transakcji, nie później niż w ciągu 7 dni roboczych od dnia zawarcia Transakcji. Jeśli Klient jest… Czytaj więcej »

tomek

a jak ta propozycja się ma do Twojego SL ?

dario001

miałem s 0,5 de 30 po 11.445,07, stop nie zadziałał z uwagi na awarię i odwracałem na L z ręki jak się obudziłem, ale było już prawie – 6.000 pln:))), dzisiaj skorygowali pozycję i rozliczyli jak wyżej czyli wyszło lekko ponad -500 pln. Czytałem tutaj i na innych forach, że XTB to kanciarze, złodzieje, itp. nie chcę ich bronić ale nie mam się czego przyczepić po za tą awarią:)))) w zeszłym roku składałem dwie reklamacje i obie uznali a dołożyli niezłą kasę – w obu przypadkach miałem pozycje i zamknęło mi je na sl, ale nie doszło do takiej transakcji… Czytaj więcej »

tomek

znaczy stop był na 11445,07 a uznali 11454 czy wejscie w pozycje było 11445 ?ale skąd aż tyle miejsc po przecinku

dario001

wejście 11.445,07, sl 11.454,7 zamkneli po 11.454,8

tomek

e to bez jaj nie ma tragedii

dario001

tak ale to po uznaniu złożonej reklamacji, jak zamykałem z ręki i odwracałem na L bo sl nie działał to byłem prawie -6.000 zł:))

Piotr

Mamy próbę powrotu do R1 i kontynuacji w górę, zobaczymy co z tego wyjdzie.

alex

Witam Gospodarza i wszystkich spekulantów. Problemem teraz największym jest, jak wsiąść do pociągu nie nadziewając się na cofkę. Na razie ustawiłem zlecenie oczekujące buy 615. Zobaczymy co się wydarzy o 9-tej, spodziewam się ostrej jazdy.

Jaro

jadą jak czołg na wszystkich giełdach na świecie
słabo widzę eskowiczów
mogą jeszcze na fali entuzjazmu nieźle pociągnąć
tym bardziej że detal w szortach siedzi :)

drKidler

No po tym tego nie widać. Mali jak i wielcy są w długich, to commerciale ciągną w dół

SP.png
NQ.png
Jaro

to jeszcze instrukcję na potoczny język poproszę ;)
i co tam widać
ja korzystam z społecznościowych „nastrojów”
i dostępnych na stronach brokerów

drKidler

To co masz u brokerów nie ma żadnego wpływu na rynek, bo najczęściej nie jest w ogóle na rynek wysyłane. Po prostu drobna leszczyna zakłada się z brokerem co się wydarzy. To tak jakby Twoje obstawienia u bukmachera wyniku meczu Legia-Lech miały jakikolwiek wpływ na wynik. Na tych wykresach masz realnie zawarte kontrakty przez spekulantów małych i dużych oraz instytucjonalnych. Na dole są konkretne liczby z ostatnich kilku tygodni, a powyżej w słupkach. Możesz z nich wywnioskować kto w czym siedzi, ale ważniejsze zauważyć przekręcanie sie rynku. A oni potrzebuja na to czasu. Pamiętaj że my ze swoim, powiedzmy, lotem… Czytaj więcej »

NIKO

Na wstępie podziękowania za stałą i ciężką pracę na forum i najlepsze życzenia na 2017 rok.
Bardzo cenię Twoje sugestie i podpowiedzi od kilku miesięcy i jestem wdzięczny za racjonalne podpowiedzi czy rzeczową analizę. Przy okazji proszę o podpowiedź choć już pisałeś o możliwym spadku dax w serii na marzec czy patrząc po dzisiejszej sesji na wykres miesięczny można dostrzec dłuższy odwrót od obecnego poziomu czy jeszcze ,,pokombinują”?