Walka na froncie

Walka na froncie

przez -
28 3218
Udostępnij na:

„Nie mogłeś zrobić tego sam. Wszystko czym chciałeś być to ja. Jestem mądry, zdolny, a przede wszystkim jestem wolny od tego wszystkiego, od czego ty nie jesteś.”

S&P 500 Futures

Rynek ponownie znalazł oparcie w dolnym ograniczeniu strefy cen uśrednionych 10-SMA na D1, a zamknięcie sesji poniżej 10-SMA ponownie wygenerowało sygnał sprzedażowy oraz zasygnalizowało możliwość zmiany trendu. Potwierdzeniem sygnału sprzedażowego będzie zamknięcie D1 poniżej strefy 10-SMA. Z potencjalnym zasięgiem na dolne ograniczenie strefy 50-SMA.

SP500 Futures D1 10SMA 2 Walka na froncie

DAX Futures

Tutaj właściwie bez większych rozczarowań, aczkolwiek rynek zawrócił przy poziomie 11 425, gdy w świat poszły słowa Premier Wielkiej Brytanii. W między czasie wygenerował się sygnał sprzedażowy w strategii H4 swing short DAX Futures, aczkolwiek i ten sygnał uznaję za nieciekawy chociażby z uwagi na wystąpienie „prezesowej”. Mimo tego trejdrzy mieli dość dużo czasu na zastanowienie się co zrobić w takim przypadku, czy zostać z pozycją, czy brać to co rynek daje.

Ja osobiście zamknąłem pozycję, mimo iż teoretycznie sygnał z tej strategii nadal obowiązuje.

Ciekawie natomiast prezentuje się sekwencja niższych dołków i szczytów na H4. Jednak jest to tak jakby zaklinanie rzeczywistości w postaci doszukiwania się idealnie książkowych formacji na wykresie…

dax futures h4 Walka na froncie

W pozycję krótką poniżej 11 517 będę wchodzić ponownie w dniu jutrzejszym jeśli dojdzie do spadku.

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures na 18.01.2017
Opory: 11 580, 11 618, 11 680
Wsparcia: 11 457, 11 419, 11 358

Punkt kierunkowy w 11 519, także wręcz idealnie komponuje się z 11 517 i swing shortami.

28
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
7 Comment threads
21 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
NIKO

Pokombinują jutro w piątek zrobią świństwo na wycięcie fanów SHORT a w poniedziałek będziemy już w innej rzeczywistości. Chyba, że Super Mario narozrabia jutro.

NIKO

Dobrze kocioł gada Yelonek speak a tu chętnych brak

Krystian W.

Hej Dawid. Czym, tak w skrócie jest mikrostruktura rynkowa, o której wspomniałeś poniżej? Na przykład w przypadku DAX i Forex? Za pomocą „szukajki” na Twojej stronie znalazłem dwa linki w języku angielskim, ale niestety nie wiem jak właściwie mam definiować mikrostrukturę rynkową. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

alex

Speku piszesz, ze sygnał ze strategii swing short H4 teoretycznie nadal obowiązuje, zatem mam pytanie: czy zanegowaniem byłoby dopiero zamknięcie świecy H4 powyżej pierwszego fibo oporu tygodniowego 11 672, czy dopiero wybicie nowego szczytu powyżej 11 691?

Kosmos

Być może sygnał jest nadal aktualny, wczorajszy wzrost mógł być jedynie anomalią spowodowaną przemówieniem premier May.

Cheecky

Uwielbiam tweety Kociołka :)) Proszę nie przestawać !

Małgosia=^.^=Kocioł

fju fju zagwizdał kocioł ;p

Hub

Fight Club :) Fight Club :)

alex

Witam, dzięki Spek za analizę. Ja niestety wczoraj na minusie, bo pozostawiłem pozycję sell z poziomu 470, przesunąłem SL do poziomu pivota 11 552, ale i tak wyleciała na SL i tylko stratę powiększyłem. Niestety nie zastosowałem się do Twojej rady :( Dzisiaj będę się przypatrywał temu cholertswu…..

Pawel

Jak jest zmienność to ile razy można mówić żeby nie grać na jedną dwie pozycje tylko należy skalpowac. Nauczcie się że rynek trzeba oszukiwać kilkoma strategiami a nie jedna. Nie ma czegoś co zawsze dziala. Codziennie jest inny rynek, codziennie trzeba to zauważyć i się dostosowywac.

alex

Masz rację, za wolno przebiegał u mnie proces dostosowawczy, uśpili mnie tym ciągłym spadaniem od rana do ok. 12.30…

Małgosia=^.^=Kocioł

Prawda,prawda.
Pozdrawiam wszystkich i powodzenia w ciekawym tygodniu.