Niewiele brakowało…

Niewiele brakowało…

przez -
19 2235
Udostępnij na:

Dzisiaj sesja z cyklu „handel po godzinie 20:00” i podobnie jak wczoraj niewielkie zmiany w kapitale. Po cichu liczyłem na potwierdzenie sygnału sprzedażowego na S&P 500 Futures z 17.01.2016, ale jednak to jeszcze nie dzisiaj, więc dalej czekam. Chyba, że wcześniej pojawi się negacja i polecą sygnały kupna na wybiciu szczytu. Póki co pozycja krótka bez potwierdzenia, czyli SL Może lada chwila odpalić.

Indeks SKEW nadal wysoko, więc Amerykanie boją się… tylko kogo/czego ?

skew 1 Niewiele brakowało...

DAX Futures

Cieszy fakt, że chłopcy z Frankfurtu byli i czytali, ale niby bujnęło w dół, ale jedynie 85 punktów – także gdybym miał ocenić spadek w skali od 1 do 6 to dostałby dwóję…

Co jest najbardziej zabawne w sytuacjach, gdy pojawia się „dynamiczny” ruch na niskich interwałach to nadmierna ekscytacja i tak np. dzisiaj dowiedziałem się, że była to silna wyprzedaż….

No nic.

Wsparcia i opory intraday DAX Futures na 20.01.2016
Opory: 11 623, 11 643, 11 675
Wsparcia: 11 558, 11 538, 11 505

Le Pivot w 11 590.

Jutro tak naprawdę ostatnia szansa na zaatakowanie tygodniowych wsparć lub oporów w zależności od reakcji rynkowej na jakieś dane, informacje, cokolwiek – a pivot intraday będzie w tym zadaniu najbardziej użyteczny. Niemniej, dzisiaj aktywowały mi się pozycję krótkie na DAX Futures (a w zasadzie jedna pozycja z intraday po przebiciu pivota) i postanowiłem przetrzymać do jutra mimo braku takiego sygnału na H1. Zawsze, gdy udziwniam kończy się to na minusie, ale pozycja mała, więc drenażu w portfelu nie powinna zrobić.

19
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
10 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Zorro

a ja myślę że to kolejny przystanek przed ostrym wyrwaniem w górę :) wiec uważajcie z tymi krótkimi :)

tomek

wygląda jakby chcieli domknąć H4 ???

tomek

ojej chyba melania coś palneła :)

Wroclove

Witam ! U Jankesów nadal pusto powyżej 2270. Uważamy, że dzisiaj nic się nie wydarzy i do końca sesji opadanie.

Robert

Witam wszystkich.
Może ktoś podrzucić wskaźnik pokazujący cenę, czas do zamknięcia świeczki,spread.
Szukam w necie ale nie mogę trafić.

w2.png
drKidler

Prosze bardzo. Powodzenia

Robert

drKidler — dzieki bardzo

Krystian W.

Hej Dawid. Nie zdążyłem Ci wczoraj podziękować za Twoją wyczerpującą odpowiedź, więc robię to dzisiaj. Bardzo mnie zaciekawiło Twoje podejście do ATR i na pewno przetestuję Twoje wskazówki w moich spekulacjach. Zaciekawiło mnie dlatego, że jest to po części podejście uniwersalne, tak jak uniwersalnym podejściem jest opisywana w „Drodze zółwia” dywersyfikacja rynków czy dywersyfikacja strategii, z uwzględnieniem ryzyka bankructwa pojedynczego systemu jako tzw. systemy niezawodne. SL na poziomie 20-30 pkt może być okej dla DAX dzisiaj, jutro, za miesiąc, ale nie ma gwarancji, że nie będzie zbyt mały lub zbyt duży za parę lat. Tak samo z FX. ATR pozwala to… Czytaj więcej »

Olo

Może up do przemówienia pod pretekstem chinola a później już klaun decyduje swoimi słowem co dalej. Uważam że warto przysiąść na dupie i patrzeć dzisiaj

Obserwator

Speku dzięki… że istniejesz, że prowadzisz tą stonkę, że Ci się chce, że twoje wpisy są tak regularne, że są jeszcze normalni, od których można się uczyć, jedynie brakuje mi tu takiej małej funkcjonalności, która by eliminowała komentarze, które są mało merytoryczne i nie wnoszą nic do sprawy oraz w żaden sposób nie poszerzają wiedzy twoich obserwatorów, czyli takie jak ten mój oraz jak ten kolego Toja powyżej. Przydała by się funkcjonalność, która by np. zwijała takie komentarze i była opatrzona np. dopiskiem „niemerytoryczny” wtedy zapewne wiele osób takich jak ja by nie marnował czasu na ich czytania zaś wszyscy… Czytaj więcej »

wycinka.jpg