S&P 500 Futures i setupy

S&P 500 Futures i setupy

przez -
27 4791
Udostępnij na:

Po piątkowej sesji wśród amerykańskich instytucji ponownie zagościły pewne obawy na podobieństwo tego co opisywałem niespełna miesiąc temu: Czego boją się Amerykanie ? Z czego mogą wynikać te obawy ? Czy są spowodowane brakiem wybicia nowych szczytów i sygnałem do wystąpienia potencjalnej pułpaki S&P 500 Futures – pułapka ? Czy też coś zupełnie innego ?

skew 2 S&P 500 Futures i setupy

Od końca stycznia retail trading jest nastawiony dość pro-wzrostowo, o czym świadczy sentyment rynku mierzony na podstawie „pompowania” kapitału w „wzrostowe” fundusze Rydex. Także w krótkim terminie amerykański retail trading nie ma nic do stracenia, a wręcz przeciwnie – może z powodzeniem zacząć realizować część zysków z pozycji długich w akcjach.

rydex S&P 500 Futures i setupy

To samo tyczy się pozycji długich na rynku kontraktów terminowych e-mini S&P 500 Futures.

cot sp500 S&P 500 Futures i setupy

Czy więc Amerykanie obawiają się wystąpienia efektu kuli śnieżnej w przypadku zapoczątkowania realizacji zysków ? Być może, jednak przy jakim poziomie może pojawić się ów efekt ? Przy ostatnim cofnięciu o 1.60% z końcówki stycznia nie doszło do takiego zjawiska, więc można stwierdzić iż dopiero ruch w dół powyżej 37 punktów może wywołać skrajne rekacje wśród amerykańskich inwestorów. Tym samym punktem zwrotnym będzie poziom 2314 do czasu, gdy te obawy nie znikną całkowicie.

sp500 punkt krytyczny S&P 500 Futures i setupy

Oczywiście traderzy zapakowani w pozycjach długich, nie mają zbyt wielu powodów do zastanawiania się. Natomiast w moim przypadku, gdy jestem obecnie bez pozycji na S&P 500 Futures, mam kilka potencjalnych setupów.

Dla pozycji krótkich – z racji braku pojawienia się nowego szczytu po 15.02.2017 – pierwszym poziomem wejścia będzie wybicie dołka świecy z 15.02.2017. Po potencjalnym dotarciu do poziomu 2314 przestawienie poziomu na BE + ewentualne wejście w dodatkową pozycję krótką na przebiciu 2314.

sp500 pozycje 1 S&P 500 Futures i setupy

Dla L poziomem wejśćia będzie wybicie szczytu lub odbicie od poziomu 2314 i ponowne wyjście ponad 2331.10.

27
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
9 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] W ostatnim wpisie o S&P 500 Futures wspominałem o efekcie kuli śnieżnej po wystąpieniu spadku przekraczającego 1.6% S&P 500 Futures – setupy […]

Maks

wiadomo kązdy gra jak chce ale na forexie nic nie musi. Poza tym słuchajcie Speka: mierz zysk do ryzyka. Od stycznia 2016 mamy trend wzrostowy 550 pkt – to po co dać się wycinac zeby złapać 10pkt pod warunkiem trafienia w szczyt. Spek dzieki za świetną robotę tak trzymac :-)

Mars

korekta będzie do 2320 bo musi być zaś jeszcze poprawią szczyty R3 2365 i z tamtąd zawrotka tak myślę i piszę o tym od czwartku czy mam rację też ???? zaś efekt śnieżnej kuli może nastąpić i tego nalezy się bać i spek to dobrze opisał

Maks

Podobno amerykańskie spółki trzymają poz USA 2 biliony zysków. Jak trampek rzeczywiście zrobi te fenomenalne obniżenie podatków i ulgi podatkowe i te 2bln wróci do USA to będzie stratosfera na giełdach USA. Taki silny trend po co się tam pchać z krótasami. Jak ktoś jednak uparty na eski to proponuje spojrzeć na CAC40 tam chociaż jakiś cień szans dla esek

Małgosia=^.^=

A Speku każe wchodzić w krótkie,albo nie umiem czytać ze zrozumieniem hmmm,bo się jaracie niezdrowo z deka.

Małgosia=^.^=

dla mnie (jeśli gramy obniżenie podatków oczywiście) to niech prą na maxa w górę bez korekty nawet na 10 ptk. Będzie co sprzedawać-powiadają,że to fakty :)

Pawel

jak zaczna spadac te apple, fejsunie i inne cuda cuda cudawianki, to znowu będzie placz, lament, a taka bessa 50% z 2500, to mamy ponad 1200 pkt na es, prawie 6000 pkt na dax… nice… nie wspomnę o handlu na spolkach…

alek

Chyba nie umiesz, bo nie odpowiadamy Spekowi. A przy okazji spojrzałem na siebie i nic, ani śladu zajarania.

Małgosia=^.^=

hihiihi no to możliwe , więc pewnie nikt na L

alek

Ciężko się z tobą porozumieć, ja jestem na L od dłuższego czasu i któryś raz piszę, że mamy bardzo mocny trend, na dodatek prowadzony w spokojnym tempie, gdzie każda szpila w dół jest natychmiast zasypywana, ale bez ekscesów i euforii na wzrostach.
Nie ma to nic wspólnego z wpisami Speka, wyrażam swoją opinię, czasami odpowiem jakiemuś userowi marzącemu o S.

Iwan

Jaka jest różnica pomiedzy large speculators, commercial i small speculators w tych statystykach ?

Toja

Te wskazniki i wykresiki strachów na lachów…i Wy wierzycie w to? Dajcie spokoj. Rynek zrobi i tak swoje. A najczesciej robi w konia !
Ładujemy S przy 2355 i tyle.
Szósty zmysł to moj wskaźnik !

alek

Jakie S? To już nigdy nie spadnie, pieniędzy jest nieograniczona ilość, a akcji ograniczona i coraz mniejsza, bo dzięki Bańkom centralnym szaleje buy back.

tomek

zapowiada się luka na dax i na h ….mi ta S myślałem że będą spokojniejsi bez usa

Cheecky

Dlaczego myślisz, że będzie luka? Patrzysz może na ig?

tomek

pewnie będzie śmiech ale nie wiem co to są notowania spread beatingowe IG a patrzyłem tutaj http://www.boerse.de/indizes/Dax/DE0008469008

pamiętam że ktoś tu kiedyś wklejał linka do niedzielnych i wtedy zrobili z nawiązką ale to było z innej strony niz ja patrzyłem

Szczotkobrody

Fantastyczne opracowanie. Proste czytelne – dzięki wielkie, zwłaszcza że coraz więcej ludzi świeżych zaczyna w tym operować. Osobiście uważam że nawet takie opracowania wielu nie pomogą jesli nie ustalą z góry celów jakie chcą osiągnąć i konsekwencji w działaniu czy prostego zdecydowania się na dzienną podnietę (tu chyba mi się dostanie od niektórych) , czy walkę na tygodniowych czy dziennych poziomach. Uwagę moją przysuwa fakt że dokupujesz do zarobionej pozycji – proste? Właśnie nie sam spiętrzałem pozycje ale na stracie…. Życzę wszystkim udanych pozycji i stalowych nerwów. Pozdro!

tomek

Po piątkowej sesji wśród amerykańskich instytucji ponownie zagościły pewne obawy – co należy przez to rozumieć te wskażniki się zmieniły dopiero po 22?