S&P 500 Futures i setupy

S&P 500 Futures i setupy

przez -
27 4516
Udostępnij na:

Po piątkowej sesji wśród amerykańskich instytucji ponownie zagościły pewne obawy na podobieństwo tego co opisywałem niespełna miesiąc temu: Czego boją się Amerykanie ? Z czego mogą wynikać te obawy ? Czy są spowodowane brakiem wybicia nowych szczytów i sygnałem do wystąpienia potencjalnej pułpaki S&P 500 Futures – pułapka ? Czy też coś zupełnie innego ?

skew

Od końca stycznia retail trading jest nastawiony dość pro-wzrostowo, o czym świadczy sentyment rynku mierzony na podstawie „pompowania” kapitału w „wzrostowe” fundusze Rydex. Także w krótkim terminie amerykański retail trading nie ma nic do stracenia, a wręcz przeciwnie – może z powodzeniem zacząć realizować część zysków z pozycji długich w akcjach.

rydex

To samo tyczy się pozycji długich na rynku kontraktów terminowych e-mini S&P 500 Futures.

cot - sp500

Czy więc Amerykanie obawiają się wystąpienia efektu kuli śnieżnej w przypadku zapoczątkowania realizacji zysków ? Być może, jednak przy jakim poziomie może pojawić się ów efekt ? Przy ostatnim cofnięciu o 1.60% z końcówki stycznia nie doszło do takiego zjawiska, więc można stwierdzić iż dopiero ruch w dół powyżej 37 punktów może wywołać skrajne rekacje wśród amerykańskich inwestorów. Tym samym punktem zwrotnym będzie poziom 2314 do czasu, gdy te obawy nie znikną całkowicie.

sp500 punkt krytyczny

Oczywiście traderzy zapakowani w pozycjach długich, nie mają zbyt wielu powodów do zastanawiania się. Natomiast w moim przypadku, gdy jestem obecnie bez pozycji na S&P 500 Futures, mam kilka potencjalnych setupów.

Dla pozycji krótkich – z racji braku pojawienia się nowego szczytu po 15.02.2017 – pierwszym poziomem wejścia będzie wybicie dołka świecy z 15.02.2017. Po potencjalnym dotarciu do poziomu 2314 przestawienie poziomu na BE + ewentualne wejście w dodatkową pozycję krótką na przebiciu 2314.

sp500 - pozycje

Dla L poziomem wejśćia będzie wybicie szczytu lub odbicie od poziomu 2314 i ponowne wyjście ponad 2331.10.

27
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
9 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o

[…] W ostatnim wpisie o S&P 500 Futures wspominałem o efekcie kuli śnieżnej po wystąpieniu spadku przekraczającego 1.6% S&P 500 Futures – setupy […]

Maks

wiadomo kązdy gra jak chce ale na forexie nic nie musi. Poza tym słuchajcie Speka: mierz zysk do ryzyka. Od stycznia 2016 mamy trend wzrostowy 550 pkt – to po co dać się wycinac zeby złapać 10pkt pod warunkiem trafienia w szczyt. Spek dzieki za świetną robotę tak trzymac :-)

Mars

korekta będzie do 2320 bo musi być zaś jeszcze poprawią szczyty R3 2365 i z tamtąd zawrotka tak myślę i piszę o tym od czwartku czy mam rację też ???? zaś efekt śnieżnej kuli może nastąpić i tego nalezy się bać i spek to dobrze opisał

Maks

Podobno amerykańskie spółki trzymają poz USA 2 biliony zysków. Jak trampek rzeczywiście zrobi te fenomenalne obniżenie podatków i ulgi podatkowe i te 2bln wróci do USA to będzie stratosfera na giełdach USA. Taki silny trend po co się tam pchać z krótasami. Jak ktoś jednak uparty na eski to proponuje spojrzeć na CAC40 tam chociaż jakiś cień szans dla esek

Małgosia=^.^=

A Speku każe wchodzić w krótkie,albo nie umiem czytać ze zrozumieniem hmmm,bo się jaracie niezdrowo z deka.

Małgosia=^.^=

dla mnie (jeśli gramy obniżenie podatków oczywiście) to niech prą na maxa w górę bez korekty nawet na 10 ptk. Będzie co sprzedawać-powiadają,że to fakty :)

Pawel

jak zaczna spadac te apple, fejsunie i inne cuda cuda cudawianki, to znowu będzie placz, lament, a taka bessa 50% z 2500, to mamy ponad 1200 pkt na es, prawie 6000 pkt na dax… nice… nie wspomnę o handlu na spolkach…

alek

Chyba nie umiesz, bo nie odpowiadamy Spekowi. A przy okazji spojrzałem na siebie i nic, ani śladu zajarania.

Małgosia=^.^=

hihiihi no to możliwe , więc pewnie nikt na L

alek

Ciężko się z tobą porozumieć, ja jestem na L od dłuższego czasu i któryś raz piszę, że mamy bardzo mocny trend, na dodatek prowadzony w spokojnym tempie, gdzie każda szpila w dół jest natychmiast zasypywana, ale bez ekscesów i euforii na wzrostach.
Nie ma to nic wspólnego z wpisami Speka, wyrażam swoją opinię, czasami odpowiem jakiemuś userowi marzącemu o S.

Iwan

Jaka jest różnica pomiedzy large speculators, commercial i small speculators w tych statystykach ?

Toja

Te wskazniki i wykresiki strachów na lachów…i Wy wierzycie w to? Dajcie spokoj. Rynek zrobi i tak swoje. A najczesciej robi w konia !
Ładujemy S przy 2355 i tyle.
Szósty zmysł to moj wskaźnik !

alek

Jakie S? To już nigdy nie spadnie, pieniędzy jest nieograniczona ilość, a akcji ograniczona i coraz mniejsza, bo dzięki Bańkom centralnym szaleje buy back.

tomek

zapowiada się luka na dax i na h ….mi ta S myślałem że będą spokojniejsi bez usa

Cheecky

Dlaczego myślisz, że będzie luka? Patrzysz może na ig?

tomek

pewnie będzie śmiech ale nie wiem co to są notowania spread beatingowe IG a patrzyłem tutaj http://www.boerse.de/indizes/Dax/DE0008469008

pamiętam że ktoś tu kiedyś wklejał linka do niedzielnych i wtedy zrobili z nawiązką ale to było z innej strony niz ja patrzyłem

Szczotkobrody

Fantastyczne opracowanie. Proste czytelne – dzięki wielkie, zwłaszcza że coraz więcej ludzi świeżych zaczyna w tym operować. Osobiście uważam że nawet takie opracowania wielu nie pomogą jesli nie ustalą z góry celów jakie chcą osiągnąć i konsekwencji w działaniu czy prostego zdecydowania się na dzienną podnietę (tu chyba mi się dostanie od niektórych) , czy walkę na tygodniowych czy dziennych poziomach. Uwagę moją przysuwa fakt że dokupujesz do zarobionej pozycji – proste? Właśnie nie sam spiętrzałem pozycje ale na stracie…. Życzę wszystkim udanych pozycji i stalowych nerwów. Pozdro!

tomek

Po piątkowej sesji wśród amerykańskich instytucji ponownie zagościły pewne obawy – co należy przez to rozumieć te wskażniki się zmieniły dopiero po 22?