S&P 500 Futures – realizacja zysków

S&P 500 Futures – realizacja zysków

przez -
8 5686
Udostępnij na:

Z technicznego punktu widzenia, amerykańskie byki mają to na co zasłużyły czyli dogodne poziomy do realizacji zysków. Co oczywiście jest widoczne wśród retail tradingu na S&P 500. Uczestnicy funduszy wzrostowych Rydex, którzy są najbardziej reprezentatywną grupą w USA określaną mianem retail tradingu, w piątek postanowili o realizacji zysków z pozycji długich.

rydex 1 S&P 500 Futures   realizacja zysków

Efektem tejże realizacji jest zejście rynku futures do poziomu 10-SMA na D1.

sp500 D1 SMA S&P 500 Futures   realizacja zysków

Wraz z pojawieniem się odpływu kapitału z funduszy wzrostowych Rydex, kampanie z pozycjami długimi na wybiciach szczytu w tym momencie są mało atrakcyjne. Tym samym spóźnialskim można jedynie życzyć szczęścia i refleksu w kolejnych tego typu wzrostach, które pewnie jeszcze kiedyś pojawią się.

W tej chwili prognoza co do S&P 500 Futures jest neutralna. Wybicia szczytu nie są zbyt atrakcyjne w kontekście współczynnika ryzyko/zysk, także dla pozycji długich będe szukać okazji z niższych poziomów. Jakich konkretnie ? Tego jeszcze nie wiem. Pojawienie się sygnału sprzedażowego poniżej 10-SMA i jego potwierdzenie wpłyną na zmianę nastawienia z neutralnego na negatywne i dopiero po takiej zmianie będę szukać okazji do pozycji długich gdzieś na niższych poziomach.

sp500 kanal S&P 500 Futures   realizacja zysków

sp500 wyprzedaż S&P 500 Futures   realizacja zysków

Co w przypadku dalszych wzrostów na S&P 500 Futures ?

Nic. Jeśli odbędą się jutro czy też pojutrze to już beze mnie.

VXV:VIX (VXV:VIX i inne cuda techniki, Mega Party Mix na rynkach) zamyka tydzień na poziomie 1.29 co może sugerować, iż poniedziałek/wtorek rozpocznie się od spadków na S&P 500.

vxv vix 1 S&P 500 Futures   realizacja zysków

8
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] marca to totalny absurd myśleniowy w wykonaniu retail tradingu. Odniosę się do ostatniej analizy „S&P 500 Futures – realizacja zysków” oraz „Totale zonsverduistering van de S&P 500 […]

[…] jestem normalny i myślę w miarę racjonalnie. Czyli tak jak wspominałem w ostatnim wpisie S&P 500 Futures – realizacja zysków – nie mam zamiaru brać udziału w pozycjach długich powyżej szczytów, co z pewnością […]

`hian

jakie platformy forex polecacie ?

yaro

Czy miałbyś kiedyś czas opisać dlaczego rynek może spadać po vxv-vix ? Chodzi mi o wpływ zmienności na notowania, wiem że to z opcji ale nie do końca rozumiem te zależności. Dziękuję.

Jeck\'yl

Dzięki Dawidzie za jak zwykle rzeczową analizę.
Janki testują wytrzymałość zwieraczy eSkowiczów.
Coś czuję, że oni w tym tempie mogą dojechać do tych 2520 szybciej niż w maju-czerwcu.

MSSS

Jaka jest szansa zahaczenia jutro 11920-40? zapakowalem sie troche w lki….:(

Kosmos

Witam. Na podstawie Pańskiej analizy s&p 500 widzimy pewne możliwe ruchy, analogicznych możemy spodziewać sie zatem również na dax, czy cos mi umknęło i jestem w błędzie?