Srebro, Złoto i FX

Srebro, Złoto i FX

przez -
4 7089
Udostępnij na:

Srebro / XAGUSD

To już 19 sesji od wygenerowania się sygnału zakupowego i 6.5% wzrostu na kontraktach na srebro. Rynek powoli – jak na srebro przystało – podąża w kierunku poziomu 20 dolarów. Dla spóźnialskich bez pozycji długiej na srebrze najdogodniejszym rozwiązaniem byłoby pojawienie się korekty i zapakowanie w pozycje długie.

srebro 4 Srebro, Złoto i FX

W przypadku pojawienia się korekty, spóźnialscy mogą wykorzystać klasyczne wyłamania poziomów wsparć/oporów do pakowania się w pozycje długie.

korekta srerbro Srebro, Złoto i FX

Złoto / XAUUSD

Notowania złota zbliżają się do 200-SMA, co za tym idzie otwiera się potencjalna droga na sięgnięcie poziomu 1300 dolców.

zloto Srebro, Złoto i FX

Samo przebicie 200-SMA nie będzie jeszcze sygnałem do zwyżki na $1300. Niezbędnym czynnikiem będzie wybicie oporów na ETFie podążającym za indexem GDMNTR skupiającym kopalnie złota. Czyli wybicie 200-SMA potwierdzone wybiciem oporów na GDX winno skutkować zwyżką cenową.

gdx Srebro, Złoto i FX

Jeśli chodzi o spadki/korektę/cofnięcie… pozycja krótka poniżej 1242.80. Odbicie od 1217.30 może być dobrą okazją do pozycji długiej w przypadku wystąpienia świecy z dolnym cieniem przy tym poziomie. Poniżej 1217.30 oczekuję dalszego ruchu w dół.

zloto2 Srebro, Złoto i FX

FX

USDJPY znajduje się nadal pod wpływem sygnału sprzedażowego po wybiciu strefy cen uśrednionych 50-SMA na D1 i kolejne odbicia od tej strefy oporów skutkuje 2-3 dniowymi świecami spadkowymi.

usdjpy Srebro, Złoto i FX

Obecnie kluczowym poziomem do dalszego rajdu na JPY jest strefa 111.62 – 111.52. Jej wyłamanie winno umocnić JPY do USD co w konsekwencji może sprowadzić rynek w rejon 200-SMA.

Wzrostowej wymowy będę doszukiwać się dopiero po dotarciu notowań do strefy 50-SMA i braku odbicia.

Natomiast na EURUSD pojawił się sygnał sprzedażowy, po którym rynek nie był skory do jego kontynuacji. Tym samym wybicie strefy 50-SMA górą, winno wywołać dalsze reakcje popytowe i pchanie notowań w rejon 1.10.

Z technicznego punktu widzenia, zamknięcie D1 powyżej 1.0592 zdaje się być dobrą okazją do zajęcia pozycji długiej.

Wybicie dołka świecy sygnałowej z 21 lutego 2017 (1.0525) będzie naturalnie sygnałem do zajmowania pozycji krótkiej.

eurusd Srebro, Złoto i FX

4
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] krótkoterminowy sygnał sprzedażowy. Co prawda nie udało się zejść do poziomu 1217.30 (Srebro, Złoto, FX, jednak patrząc na piątkową reakcję cenową, zejście o kolejne $7 może być problematyczne. […]

[…] Korekta wywołana do tablicy, więc na tapetę wchodzi przytoczone ostatnio rozegranie: Srebro, Złoto i FX […]

Tomek

Dziękuję za wszystkie analizy!
Czytając Twój wpis zastanawiam się jak stawiać sl przy spekulacji na towarach, sztywne? w oparciu o ATR? szacując r/r?