S&P 500 Futures przed ważną decyzją….

S&P 500 Futures przed ważną decyzją….

przez -
24 5946
Udostępnij na:

Rynek na S&P 500 Futures zamknął się dzisiaj na 10-dniowej średniej kroczącej, tym samym może to wprowadzać swojego rodzaju niepewność wśród inwestorów. Po pierwsze nieracjonalne zachowanie retail tradingu opisane w ostatniej analizie, które może doprowadzić do efektu kuli śnieżnej. Po drugie zamknięcie na 10-SMA jest nielubiane przeze mnie jak i przez Amerykanów. Ani to sygnał sprzedażowy na odwrócenie trendu, ani to sygnał zakupowy.

sp 500 futures S&P 500 Futures przed ważną decyzją....

Obawy te przełożyły się na wzrost indeksu SKEW do poziomu 140.16

skew S&P 500 Futures przed ważną decyzją....

Jednak co odróżnia obecny wzrost indeksu SKEW od poprzednich wzrostów, to spadek notowań S&P 500 Futures (24h), przy niewielkim wzroście indeksu S&P 500 (15:30 – 23:00).

VIX w odniesieniu do piątkowe zamknięcia wzrósł, jednak w ujęciu intraday zaliczył sesję spadkową, także oczekiwania co do zmienności są nadal, powiedzmy średnie..

vix 1 S&P 500 Futures przed ważną decyzją....

W kontekście historii na wykresie, często można spotkać się z takowymi opisami jak te poniżej.

comment 35125 attachment images 1 S&P 500 Futures przed ważną decyzją....
cykle spekulanta.jpg

Sam z resztą takowe „wykresy” sobie tworzyłem. Jednak można to zrobić tylko i wyłącznie grubo i to grubo fakcie. Problem jest taki, że od listopada jesteśmy w fazie „euforii” – tak by się mogło zdawać. Jednak będziemy mogli to ocenić dopiero za kilka miesięcy.

comment 35127 attachment images 1 S&P 500 Futures przed ważną decyzją....
nastroje.jpg

Oczywiście analizowanie jest fajne, sam uwielbiam swoje analizy i nie wyobrażam sobie życia bez tego. Z resztą wielu uczestników rynku ma podobne odczucia co do swoich analiz. Jednak problem pojawia się, gdy subiektywne analizy typu „to już jest koniec wzrostów”, „ta hossa poszła za wysoko, musimy spaść” zaczynają brać górę nad strategią spekulacyjną. Wielu początkujących woli sobie masturbować ego „ładnymi” wykresami i dopowiadaniem historii wierząc bezgranicznie w swoje opowieści, zamiast skupiać się na strategii. Oczywiście analiza obok strategii wejśc/wyjść jest niezbędnym czynnikiem w zyskownej strategii spekulacyjnej, także nie należy kończyć z analizowanie, ale trzeba to robić z głową.

Dobrą analizę i strategię bez problemu poznamy po ogólnym wyniku dodatnim bez względu na wyjście z pozycji. Niestety wielu skupia się na wyniku po wyjściu ze spekulacji, kompletnie ignorując ryzyko z wejścia w spekulację, czyli ryzyko do zysku. Nie omieszkali o tym wspomnieć goście z Merill Lynch w artykule dołączonym do tego wpisu Żaba została ugotowana i Bank of America Merill Lynch.

Wracając do S&P 500 Futures… założenia z poprzedniej analizy pozostają bez zmian, mimo obaw iż będę musiał je lekko zrewidować. ;-)

24
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
12 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Olo

Jutro luka w dol. Jak dow zjedzie te wsparcie dax wodospad

fokus

w czwartek EBC wiec male szanse na spadki na dax,ich zachowanie wczoraj i dzis na to wskazuje
moze w rejon 11854 dadza rade
jankes fut ma ok 11pkt do fibo,wiec jutro macna i up

Maciej

Focus bedzie wodospad:) tak jak spek napisal min 11600

tomek

no dobra napiszę życzeniowo spadajcie kur…………..a w końcu

Cheecky

Spadną jak już przestaniemy w to wierzyć.

drKidler

Musisz wpierw kupić od nich to wszystko co mają. wtedy pozwolą na spadki.
Wiec wszyscy full depo w L i nic sie nie bać.

tomek

oj nie wiem czy to się dzisiaj rozwikła

alek

Żebyście się nie zdziwili, usiaki nigdy nie spadną, a jak spadną, to tylko po to, a by odbić pięć razy szybciej i wyżej. Co niby mają zrobić z bilionami nadrukowanej kasy?

Darek 5

Witam Wszystkich :-)

fokus

witam zaloge
troche malo czasu mam aby pograc,dopiero po 17 usiade do kompa
dax ostro walczy o wyzsze poziomy w nadziei ze jankes przykorbi

Dżemik

Witam wszystkich
Nie mam za dużo czasu i czekając na kulę śnieżną ustawiłem od 12000 odłożone zlecenia S co 12pkt z TP po 10pkt do 10600 . Zajrzę za 2 tygodnie i zobaczymy – może nie wyzeruje :-)

Cheecky

Fajny pomysł Dzemik jestem ciekaw co wyjdzie. Na dobrą sprawę to samo można poustawiać i w drugą stronę tylko sl poustawiać i tylko czekać.

Dżemik

bawiłem się w jedną i drugą stronę ale na koniec dnia była strata , więc przesunąłem SL to z jednej i drugiej strony zostawał mi tylko margines ( odległe przeciwstawne pozycje) , więc teraz próbuję z jedną stoną

Pawel

to nie jest zle jak nastepuje silne wybicie z konsolidacji (skala h4,d1), wtedy budowac wieksza pozycje do już oczywiście zarabiających. zresztą to jeden z lepszych sposobow zarabiania na akcjach (kwestia potwierdzenia wolumenem)

Dżemik

zanim odpali się następna pozycja to jest zamykana poprzednia , więc w grze jest cały czas tylko jedna pozycja .

Cheecky

Witam wszystkich i dużo pipsów.