Podsumowanie tygodnia

Podsumowanie tygodnia

Udostępnij na:

S&P 500 Futures

Wydarzeniem tygodnia na S&P 500 Futures był sygnał sprzedażowy, który pojawił się 7 marca po zamknięciu notowań poniżej 10-SMA. Jak do tej pory sygnał ten nie został potwierdzony poprzez zamknięcie notowań poniżej 10-SMA (low).

SP500 Futures Podsumowanie tygodnia

Popyt skutecznie odpierał ataki podażowe, tym samym nie udało się zamknąć kontraktu poniżej poziomu 2362.20 czego konsekwencją był brak rynkowego efektu kuli śnieżnej. Tak jak pisałem w ostatnich analizach, warunkiem do wywołania tego efektu (bazując na Livermorowskim podejściu do rynku) jest zamknięcie notowań pod poziomem krytycznym. Kolejne okazje podażowe pojawią się w nadchodzącym tygodniu, oczywiście nie jest to równoważne z twierdzeniem, iż rynek ma spadać od razu na otwarciu.

Jeśli rynek zdecyduje się ustanowić nowy szczyt, efekt kuli śnieżnej czyli 1.6% zejście będzie liczone od nowego szczytu. Oczywiście dla wielu może się wydawać „eee tam w końcu kiedyś trafi z tym spadkiem”, jednak tutaj nie chodzi o to aby trafić z analizą, czy masturbować swojeg ego. Tutaj chodzi o wejście w pozycję, czy też doładowanie do pozycji. Osobiście mnie nie obchodzi, czy rynek pójdzie w górę, czy dół – jest to dla mnie najmniej istotny element. Mnie obchodzi moment wejścia w spekulację w momencie wzrostu/spadku, stąd też niezwykła przydatność moich analiz.

VIX obecnie znajduje się na niskich poziomiach co sugeruje, iż amerykańscy inwestorzy na tę chwilę są spokojni i nie przewidują większej zmienności na rynku.

vix 3 Podsumowanie tygodnia

Strategia VXV:VIX w ubiegłym tygodniu wygenerowała 1.8% stopę zwrotu. W poniedziałek/wtorek wchodzimy bez sygnału z VXV:VIX

Przyszły tydzień to tokres wygasanii kwartalnych instrumentów pochodnych, więc można spodziewać się dziwacznych ruchów.

Srebro

Posiadacze pozycji długich na kontrakcie na pogromcę wampira mogą być w sytuacji podprogowej w przypadku strzelenia silnego wsparcia tygodniowego, czego konsekwencją będzie wymuszone zamykanie pozycji długich. Co prawda ubiegły tydzień kończy się w strefie.

srebro tygodniowe Podsumowanie tygodnia

Brak wybicia tygodniowego wsparcia nadal nie neguje scenariusza $20.

USDJPY

Sytuacja w miarę klarowna, po potwierdzeniu sygnału zakupowego i kilkusesyjnych wzrostach, spekulanci zdecydowali się na zamykanie pozycji długich. Jeśli wyprzedaż będzie postępować w kolejnych sesjach, byki z poniedziałku i wtorku mogą również dołączyć się do realizacji zysków. Wybicie piątkowego szczytu to okazja do wejścia w pozycje długie przez byczo nastawionych spekulantów.

usdjpy 2 Podsumowanie tygodnia

2
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Toja

Speku, utrzymujesz pozycje S na DAX ? Czy wykosili ci…