Podsumowanie tygodnia

Podsumowanie tygodnia

Udostępnij na:

S&P 500 Futures

Wydarzeniem tygodnia na S&P 500 Futures był sygnał sprzedażowy, który pojawił się 7 marca po zamknięciu notowań poniżej 10-SMA. Jak do tej pory sygnał ten nie został potwierdzony poprzez zamknięcie notowań poniżej 10-SMA (low).

SP500 Futures

Popyt skutecznie odpierał ataki podażowe, tym samym nie udało się zamknąć kontraktu poniżej poziomu 2362.20 czego konsekwencją był brak rynkowego efektu kuli śnieżnej. Tak jak pisałem w ostatnich analizach, warunkiem do wywołania tego efektu (bazując na Livermorowskim podejściu do rynku) jest zamknięcie notowań pod poziomem krytycznym. Kolejne okazje podażowe pojawią się w nadchodzącym tygodniu, oczywiście nie jest to równoważne z twierdzeniem, iż rynek ma spadać od razu na otwarciu.

Jeśli rynek zdecyduje się ustanowić nowy szczyt, efekt kuli śnieżnej czyli 1.6% zejście będzie liczone od nowego szczytu. Oczywiście dla wielu może się wydawać „eee tam w końcu kiedyś trafi z tym spadkiem”, jednak tutaj nie chodzi o to aby trafić z analizą, czy masturbować swojeg ego. Tutaj chodzi o wejście w pozycję, czy też doładowanie do pozycji. Osobiście mnie nie obchodzi, czy rynek pójdzie w górę, czy dół – jest to dla mnie najmniej istotny element. Mnie obchodzi moment wejścia w spekulację w momencie wzrostu/spadku, stąd też niezwykła przydatność moich analiz.

VIX obecnie znajduje się na niskich poziomiach co sugeruje, iż amerykańscy inwestorzy na tę chwilę są spokojni i nie przewidują większej zmienności na rynku.

vix

Strategia VXV:VIX w ubiegłym tygodniu wygenerowała 1.8% stopę zwrotu. W poniedziałek/wtorek wchodzimy bez sygnału z VXV:VIX

Przyszły tydzień to tokres wygasanii kwartalnych instrumentów pochodnych, więc można spodziewać się dziwacznych ruchów.

Srebro

Posiadacze pozycji długich na kontrakcie na pogromcę wampira mogą być w sytuacji podprogowej w przypadku strzelenia silnego wsparcia tygodniowego, czego konsekwencją będzie wymuszone zamykanie pozycji długich. Co prawda ubiegły tydzień kończy się w strefie.

srebro tygodniowe

Brak wybicia tygodniowego wsparcia nadal nie neguje scenariusza $20.

USDJPY

Sytuacja w miarę klarowna, po potwierdzeniu sygnału zakupowego i kilkusesyjnych wzrostach, spekulanci zdecydowali się na zamykanie pozycji długich. Jeśli wyprzedaż będzie postępować w kolejnych sesjach, byki z poniedziałku i wtorku mogą również dołączyć się do realizacji zysków. Wybicie piątkowego szczytu to okazja do wejścia w pozycje długie przez byczo nastawionych spekulantów.

usdjpy

2
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Toja

Speku, utrzymujesz pozycje S na DAX ? Czy wykosili ci…