Eine grosse Veranstaltung, the main event….

Eine grosse Veranstaltung, the main event….

przez -
79 4647
Udostępnij na:

Już po 3 nad ranem, więc warto coś napisać o rynkach. 10-SMA (low) od 6 sesji zachowuje się jak solidne wsparcie na D1 S&P 500 Futures, także rynek jest już w pełnej gotowości bojowej zarówno do wyprowadzenia silnego ruchu w dół lub całkowitego zanegowania sygnału sprzedażowego.

SP500 Futures 2 Eine grosse Veranstaltung, the main event....

Także teraz tylko FED i wejście do pociągu zgodnie z kierunkiem wybicia. Czyli nie obchodzi mnie jak zachowa się rynek w dniu jutrzejszym. Właściwie jedynym kluczowym poziomem jest dla mnie 2362.20 i zamknięcie sesji poniżej. Sprawa w moim przypadku jest o tyle uproszczona, iż w portfelu siedzi już pozycja krótka z niepotwierdzonego sygnału sprzedażowego. Jedyne co mogę zrobić to zmienić pociąg na wypadek zmiany ruchu w przeciwnym kierunku na D1.

sp500 pozycja Eine grosse Veranstaltung, the main event....

Amerykanie ponownie ze sporymi obawami – SKEW na poziomie 146.11. Czyli obawy co do wystąpienia ruchu w dół przekraczającego dwukrotność standardowego odchylenia wzrosły do prawie 15%, a spadek o trzykrotność standardowego odchylenia na prawie 2.9%. Czego boją się Amerykanie 3x STDev to czarny łabędź, o którym możemy powiedzieć dopiero wtedy gdy się wydarzył. Jest to zdarzenie wielce nieoczekiwane.

skew 1 Eine grosse Veranstaltung, the main event....

Obawy są krótkoterminowe, co szczególnie pokazuje SKEW dla opcji wygasających w piątek i dla tych z dalszym terminem wygasania.

skew do przodu Eine grosse Veranstaltung, the main event....

Należy pamiętać, iż są to tylko i wyłącznie oczekiwania, a nie zdarzenia pewne. Amerykańskie instytucje poprzez zakup opcji put próbują zabezpieczyć się przed ewentualnym „nieoczekiwanym” spadkiem.

Retail trading ma podobne oczekiwania co instytucje, co przejawia się napływem kapitałów do „spadkowych” funduszy Rydex.

nu 2 Eine grosse Veranstaltung, the main event....

Będzie co ma być, grunt to nie panikować, działać szybko i z rozwagą.

Oczywiście handel na same dane jest handlem skrajnie nieodpowiedzialnym wśród traderów bez dostępu do rynku na niskiej latencji transmisji pakietów. Także handel na same reakcje na decyzje FED warto sobie odpuścić i wsiąść do pociągu, gdy kurz już opadnie.

79
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
38 Comment threads
41 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Maks

kto ropę wziął, myślę że zadowolony

Notak

Tam gdzie speku ma sell , ja mam buy.
Chlop jeszcze musi popraktykowac troche. Bo teoria o niczym nie swiadczy:))

Maks

Jak na nasdaq jakims cudem zrobią jeszcze test 5380-5400 to zbieram eleczki. można by jeszcze europę podkupić na jutrzejsze otwarcie luką wzrostową, ale to juz chyba za duża chciwość, niema co kusić losu :-). ale to już daxowcy mogą się wypowiedzieć

Hubo

Moim zdaniem, niezależnie co powiedzą że będą trzy podwyżki stóp do końca roku czy pięć to i tak urosną bo zaczyna już rządzić chciwość. Nawet Tony Robbins, którego skądinąd cenię wydał ostatnio książkę „Unshakeable” , gdzie m.in. za radą Buffeta radzi by inwestować długoterminowo i stosować zasadę buy and hold inwestując w fundusze pasywne odzwierciedlające zachowanie indeksu. Więc póki co łapanie górki nie ma sensu. Ewentualnie maciupinka krótka pozycja dla zasady i dlatego że wydaje mi się że jest drogo ;) Mam nadzieję że Gospodarz nie da mi bana za to subiektywne przeczucie :) Z otwarciem większej pozycji krótkiej trzeba… Czytaj więcej »

Maks

nasdaq zdecydowane wybicie szczytu, dopóki nie wrócą tu już mozna eleczki zbierać. Szkoda że tak mało czasu zostało SP tylko 13 pkt do wybicia. DJ maruder

benhur

do 12047 , Po 21-ej zjazd

Darek 5

To czekamy so 21,00 :-)

fokus

takie sesje zwykle koncza na maxach,prognozy PKB podniesli to sie ciesza
jankes fibo na 382 przebil to target na dzis 390

Maks

pikne świczki nam rysują. Nowe szczyty w piatek to chyba był zbyt pesymistyczny scenariusz

Wilk z Domanieckiej

eurusd 1.07 usdjpy 133, oj pourywa rogi byczkom, wybicie, korekta impuls. Zaraz mocna sprzedaż, jutro na minusie ponad 1%.

Darek5

O której dokładnie ta konferencja??

Dżemik

Trump już gada a konferencja się zaczęła

Wilk z Domanieckiej

Od 40 lat o tej samej porze, 30 min po podaniu decyzji.

tomek

a ile czasu opada kurz ?

Wilk z Domanieckiej

Jeszcze konferencja Yellen na big short, na razie był komunikat. Konferencja zrobi swoje.

Dżemik

i jeszcze Trump przemawia a to może być ważniejsze niż Yellen

okk

bedzie bomba dwie persy naraz

Zolo

Bo euro się umacnia do dolara

Frans

Dlaczego srebro i złoto w górę po podwyżce ? Próbuję znaleźć jakieś logiczne wytłumaczenie.

Maks

dobra byczki kto wczoraj ze mną brał eleczki zadowolony i ja też sporo pkt wpadło do woreczka :-). cele osiągniete, i z reki połowa zamknieta, reszta na SL czeka nowe szczyty

Wilk z Domanieckiej

Dobra byczki, a kto ze mną od grudnia w eleczkach ? po 60 lotów, zarobieni po uszy. Teraz big short bez stop lossa bo stop lossą są dla małych dziewczynek :))))))))) 60 lotów 2200 wczerwcu byczki jedziemy

Cheecky

He he dobre. No i strachy na lachy wszystko w cenie, zobaczymy co jeszcze po oświadczeniu.

Wilk z Domanieckiej

A teraz big short i widzimy się w czerwcu pod 2200 60 lotów :))))))

Dżemik

Witam
Ty to jednak jesteś Wilk przestworzy z tymi lotami a nie z Domanieckiej :-)
Gratuluję :-)

Wilk z Domanieckiej

Czary mary, hokus pokus co ja widzę, wzrosty ? 2380 zamknięte elki z grudnia 80 lotów. Tak jak mówiłem, kto posłuchał ten zarobiony.

Maks

no co ja widzę, widać jak się przejmują FEDem :-). Plan dla wczorajszych elek: SP 2375-2380 zamykam z ręki połowę elek, DJ 20900-20950 zamykam z ręki połowę elek. Pozostałe elki czekają na nowe szczyty albo wybicie SL

Wilk z Domanieckiej

Według ciebie 5 punktów w górę to coś oznacza ? Rozbawiłeś mnie teraz :))))))))) Plan dla grudniowych elek SL na 2370, 1/3 zamknięta z ręki, reszta czeka na nowe szczyty.

Marcin

zapasy spadły hahaha

Wilk z Domanieckiej

Zapasy spadły o 0,2 mln baryłek, ale zamówienia pozostały na takim samym poziomie. Prognozą był spadek zapasów o 0,5 mln baryłek. Wygląda, że przetestują jeszcze low z wczoraj albo i jeszcze niżej.

atlas

Wszyscy śpią?
Czy się boją pisać !?:-))

fokus

wilk wystraszyl wszystkich
ja rano na minus 11pkt ,teraz czas pokombinowac zeby na plus wyjsc

atlas

wiesz wilka jutro nie bedzie a my tak !;-))
no ja wczoraj to złoto miałem to pare dolców zarobiłem, miałem 2 pozycje na dax i obie na plus zamkniete.(chyba pisałem wczoraj )
teraz czekam
po 9,15 gra chyba że pozycja z wczoraj to inna bajka (złamałes zasadę Fokusik ;-) )

fokus

racja,powinienem poczekac
zakombinowalem z minutowki,es mi zamknelo na stopie,ale moglem na zero zamknac
nic

atlas

jak nie dziś to jutro , nic nie kombinuj , ja dziś z boku

fokus

czekam na babcie fedowa

atlas

albo Małgosi ???? się boja :-)))

Grzesiek

Nudna ta sesja na DAXie, prynajmniej na razie…

Cheecky

I tak już do fedu pewnie,,,

Wilk z Domanieckiej

dla zainteresowanych ropą polecam Celsius Energy http://www.celsiusenergy.net/p/daily-commentary.html według analityków spadek zapasów w marcu jest rzadkością i gdyby dzisiaj zapasy spadły byłby to pierwszy taki marcowy odczyt niewidziany od 14 lat

Pawel

Tak jak powiedział ktoś niżej liczy się to co powie FED, rynek zjadł już podwyzke – o zgrozo jak nie podniosą… Usa robia ewidentnie miejsce na dalsze wzrosty, gorzej z europa która jest ciagle wysoko – może nie być super hiper reakcji. Koniec koncow grajmy to co nam pokaza

Swojak

Podwyżka jedna jest już wyceniona, teraz chodzi o projekcje podwyżek w przyszłości, rynek wycenia jeszcze dwie w tym roku, gdyby się okazało ze FED będzie bardziej jastrzębi, to całkiem możliwe po nerwowej reakcji rynek może interpretować to ze gospodarka jest silna i oczekiwać jej wzrostu w przyszłości a tym samym zysków spółek co w połączeniu z planem Trumpa jest jak najbardziej realne, wiec po zniżce chwilowej mogą być dalsze wzrosty niezależnie co powie FED. Zobaczymy jak to rozegrają:)

Maks

te 3 podwyżki to raczej sie zabezpieczają gdyby Trump rzeczywiście juz w tym roku zdążył uruchomić te 2 biliony wtedy inflacja, surowce itd

Wilk z Domanieckiej

ropa brent po 48,45, wti po 51 na której radzisz rozglądać sie za elkami ?

Wilk z Domanieckiej

odwrotnie miało być wti po 48,45, brent po 51

Swojak

Nie ma znaczenia, wti jest słodka:)

Swojak

Dzis dane o zapasach, ostatnio były bardzo wysokie, zatem dziś mogą się zmniejszyć, wtedy reakcja mocno wzrostowa, często sie zdarzało ze ten pik był chwilowy, w piątek ważniejsze dane o liczbie odwiertów, gdzie mamy od kilku tygodni trend wzrostowy. Zmiany podatkowe jakie ma wprowadzić Trump może mocno odciążyć podatkowo firmy łupkowe a tym samym dość znacząco zmniejszyć koszt wydobycia, dziś podobno wynosi 50-60$ w zależności od regionu i jeszcze nowy ropociąg który może powstać może obniżyć koszt wydobycia, wiec należy zachować ostrożność.

Maks

Swojak bardzo ładnie przygotowany :-) i o to chodzi

Maks

wg informacji medialnych odwierty szybką rosną, zapasy też a OPEC na to tnie produkcję, ku przemyśleniu :-)

Maks

FED nie ma znaczenia, przekazy medialne poszły żeby KAŻDY wiedział że dziś podwyżka stóp, już naudawali że się boją, zrobili dużą wielodniową korektę, która nic nie znaczy bo nawet nie wybili świecy z 01.03
a co do ropy tak pisałem

Wilk z Domanieckiej

zastanów się co będzie jeśli nie dojdzie do podwyżki albo będzie większa niż oczekiwana. możesz dać więcej konkretów dla ropy ?

Maks

na ropę już chyba powoli można rozglądać się za eleczkami ale tu 50/50, powinni dzis zrobić ostatni test i w góre ale …

Wilk z Domanieckiej

ale masz Fed i reakcja będzie odpowiednia do tego co zostanie ustalone, a ty bawisz się w analityka z stooq.pl , który liczy że się uda. nikt z nas nie wie co ustali fed, powiesz up ja powiem down ktos z nas wygra, ale reakcji rynkowej na to nie przewidzisz

Wilk z Domanieckiej

Dawid wprowadź tu ostrzejszą moderację, komentarze zaczynają przypominać te z tjs, zero merytoryki. Co mnie obchodzi czy ktoś ma l, czy s.

Xxx

Ja trzymam s niech się dzieje

Zorro

L trzymam mogą być pobity szczyty

Maks

Zorro na nasdaq to raczej juz dzis mozesz zobaczyć nowe szczyty, chociaż ja gram tylko na DJ i SP to mysle ze tu do piatku musimy poczekać na nowe szczyty

Maks

witanka , mysle byczki ze jestescie zadowoleni z wczorajszych eleczek. trzymamy i nie puszczamy mozna sobie ewentulanie przestawić SL na mały zysk i iść cieszyć sie życiem a rynek zrobi swoje. ostatni dzień promocji się skończył

Martinez

nie dali, R2 fibo zagrało i wcześniejszy SR. no nic, nxt time :)

Wilk z Domanieckiej

Na której serii masz elkę ?

Martinez

a no i jak uda się to złapać to celem jest wybicie trójkąta z h1 i tego betonu z 11920 ( wczorajsze low)-> 18060, ale o 19 FOMC więc uwaga. taki tam plan, ale równie dobrze może pójść petarda górą, sl tight :P. a Wasze jakie jest view?

fokus

nie wiem czy logicznie mysle
podwyzka stop oznacza odplyw kapitalu z gieldy,wiec powinien opad byc
ale jankes cieszy sie ze wszystkiego co po drzewach nie skocze,co juz widac
ostatnio sie ucieszyli z tego co pamietam
dax ma inne cele,jutro rolowanie i wygasanie opcji w piatek

Zolo

Witam! Rolowanie i wygasanie opcji jest również bardzo ważne w tym tygodniu. A co do FED mam takie zdanie, że podniesienie stóp to nie odpływ hajcu z giełdy (tak się kiedyś mówiło jak stopy były wyższe i zachęcały do lokat) ale to znak walki z inflacją i to, że z gospodarką ma się dobrze. A dalej znak, że akcje firm powinny iść dalej do góry bo płacą dywidendy, kurs się podnosi itd. Ale to się tyczy USA, a na DAX-a po mojemu głównie kurs edka będzie decydujący. Edek do góry to i złoto, surowce, ale DAX raczej w dół albo… Czytaj więcej »

Martinez

Czołem, chłopaki nie wiem czy jest sens podawać zagrania z taką częstotliwością ;]. może bardziej view na rynek? ja np szukam sell ale wyżej. 12040-45 jest bazka fajna, SR niezle, tam tez jest LT z h1 spadkowa, R1 tygodniowy i moze zrobią niższe high, ale zagram dopiero pod reakcje.

fokus

w sumie racja,zagralem z minutowki

Xxx

S w grze zobaczymy co się wykluje

fokus

ja czekam co jankes zrobi z fibo na 372
2 razy sie odbili w tym tyg w doł
dax ma teraz fibo 054

fokus

i po zabiegu……………..

fokus

es po 014 stop 025……………….

fokus

el po 012………………………………………………………………………..

fokus

luz po 18,za nerwowo na razie dla mnie

fokus

luz na razie i poczekam

atlas

ja lece do pracy,
powodzenia

fokus

witam zaloge z rana……………

atlas

cześć Fokusik !
gold out 204 na życzenie .
pozdrawiam

fokus

czesc Atlasik
mysle ze gold wystrzeli ,pytanie w ktora strone,jest miedzy fibami
mysle ze up

atlas

Fokusik dla mnie to tak jak juz pisałem dziki koń .
poczekam zobaczymymy bo juz pare razy miałem zakusy na golda ale zrezygnowałem , kiedys głownie tym sie bawiłem .

fokus

wzialem es po 996,stop 012
zobaczymy na open kasowego co zrobia
jankes standrdowo podciaga
palec na klawiszu mam jakby co