Złoto i Srebro w walce o 200-SMA

Złoto i Srebro w walce o 200-SMA

przez -
16 6450
Udostępnij na:

O 200-SMA można byłoby pisać bez końca w kontekście długoterminowych trendów, czy też istotnych stref wsparć/oporów w okół których aktywność głównych uczestników rynku staję się bardziej widoczna. Zarówno notowania srebra oraz złota znalazły się przy istotnym poziomie oporowym wyznaczonym przez strefę 200-SMA.

Srebro
srebro 5 Złoto i Srebro w walce o 200 SMA

Krótkoterminowy trend wzrostowy nie został zanegowany po ostatnim dotarciu do strefy istotnych wielotygodniowych wsparć i już niebawem rynek zacznie ponownie próby łamania trendu spadkowego na interwale tygodniowym. Co prawda wyjście powyżej 200-SMA sugeruje zmianę trendu, jednak jego potwierdzeniem będzie złamanie obecnego układu, czyli wybicie tygodniowego szczytu $18.47.

srebro weekly Złoto i Srebro w walce o 200 SMA

Co w ostateczności może dać wynik odpowiadający minimum 2.5R przy założeniach z ostatniej analizy. Czyli ostatnim momentem na wejście do pociągu będzie poziom $17.82, a ruch w dół nie wybije strefy wsparć pod $16.90.

Przy okazji FED i stóp procentowych wspominałem iż podwyżka stóp procentowych powinna pozytywnie wpłynąć na rynek srebra z dwóch powodów. Po pierwsze ujemna korelacja z S&P 500, a po drugie zyski z potencjalnej korekty, która pojawi sie po FED mogą zostać wrzucone w koszyk przepełniony surowcami. Od decyzji ws. amerykańskich stóp procentowych notowania srebra wzrosły o 7.85%.

Cel $20 w tym roku bez zmian. Oczywiście nic nie rośnie liniowo toteż wszelkie cofnięcia, korekty i inne anomalie rynkowe będę skutecznie wyłapywać.

Może nie tyle co negacją, a nieco głębszego cofnięcia na notowaniach srebra spodziewałbym się po wybiciu dołka (zamknięcie świecy D1) z 27.03.2017 na poziomie $17.77.

Złoto

Tutaj w odróżnieniu od srebra, rynek nie wyszedł ponad 200-SMA i ponownie pojawiło się odbicie. Co prawda na srebrze może pojawić się mean reversion, jednak nie ma sensu rozpatrywać notowań złota z perspektywy ruchów na srebrze.

zloto 1 Złoto i Srebro w walce o 200 SMA

Sytuacja na złocie jest jeszcze prostsza niż na srebrze. Wybicie szczytu z 27.02.2017, które również będzie wybiciem 200-SMA daje sygnał do potencjalnej zwyżki. Z racji tego, iż w przeszłości dość często dochodziło do wybić 200-SMA mocnymi świecami wzrostowymi, a rynek nie był w stanie utrzymać się powyżej średniej, najrozsądniejsze będzie przestawienie SL w miarę możliwości jak najszybciej na BE (w przeciągu 1-2 sesji), gdy ceny zamknięcia będą faworyzować takowy ruch.

Potencjalny cel dla ruchu w górę to w pierwszej kolejności poziom $1300.

Podobnie jak na srebrze, cofnięcie z wybiciem dołka świecy z 27.03.2017 może być okazją do wejścia w szybki short.

16
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
6 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] jak pisałem w ostatniej analizie – Złoto i Srebro w walce o 200-SMA – potwierdzeniem zmiany trendu będzie wybicie poziomu 18.47. I co ? Rynek w piątek dotarł […]

drdax

Spek wybity dolek na zlocie z dnia27, srebro jeszcze nie…
gdzie mamy potencjalne wsparcia na zloto ?
na srebrze 16.90 negacja wzrostow, a jakie to poziomy na zloto?

Niedzwiadek

Witam;
na FTSE na H4 i D1 ładny RGR się buduje, co sądzicie?

drdax

Spek , dust.us, czy jdst.us sa na short, czy moze znasz odpowiedz dlaczego one spadaly na wartości jak i zloto od 2011-12 roku , czy niepowinny wzrastać do 2015? obserwuje te etf na kopalnie, ale to jest chyba wolna amerykanka jak i longi tak i shorty…

plany mam na zakup nugt.us czy jnug , wahania w przeszlosci były naprawdę imponujące patrz 2016, ale czekam na odpowiednie ceny i moment… kiedy to będzie? niewiem,

chcilbym prosić cie o opinie co do tych etf.

Mario

W USA 95% obrotów robią daytraderzy Odpowiedz sobie skad ta zmienność i szal spółki na tydzień później na lata ‚inwestorzy’ o niej zapominają. Sens long term tylko na blue chip po bardzo dużych korektach/przecenach. Zrozum stany to inna mentalność inny kapitał inni gracze

Drdax

Dziękuje za info, akurat te o których wspomniałem to etf kopalń surowców , złota itp. Nie poszczególne spółki wydobywcze Ala: aut.us – kanadyjska czy hmy Ameryka.

Wesollly

Dawid, a co sądzisz o eur/usd oraz usd/pln ? Dzięki za powyższą analizkę i poświęcony czas!

drdax

Spek, ETF na kopalnie zlota o których wcześniej wspominałeś ( GDX ) zabardzo nie ida za wzrostem złota, inne nugt.us, czy jnug.us sa 40-70 % tansze niż ostatnio przy poziomach zlota 1250-60.
czy to w jakims sensie podpowiadz ze te ruchy wzrostowe to tylko „pulapka” , czy nie ma znaczenia…?