Nadmierna ekscytacja, czy raj dla spread traderów ?

Nadmierna ekscytacja, czy raj dla spread traderów ?

przez -
14 3219
Udostępnij na:

Chyba nie ma lepszego okresu dla traderów opcyjnych jak święta/wolne i sezon raportów finansowych w tym samym czasie. Własnie to teraz dzieje się w USA. Efekt tego jest widoczny gołym okiem na indeksie zmienności implikowanej VIX. Aktualnie oczekiwana zmienność 30-dniowa (VIX) znajduje się powyżej 90-dniowej zmienności implikowanej (VXV). Czego rezultatem jest odczyt VXV:VIX na poziomie 0.97

vxv vix 1 Nadmierna ekscytacja, czy raj dla spread traderów ?

Dzieje się tak z uwagi, iż zdecydowana większość spekulantów próbuje ustalić kierunek instrumentu poprzez zakup opcji put/call. Niestety tego typu zabiegi mają masakryczny wpływ na zmienność implikowaną jak widać na wyżej załączonym obrazku. Dlaczego ? Spekulanci często grają na pałę i nie zdają sobie sprawy z tego, że wycena opcji nie zależy jedynie od ceny. Kupno opcji put/call w takich przypadkach najczęściej kończy sie stratą, a ręce zacierają grający na krótko. Nawet jeśli cena poszła w kierunku zgodnym z kupnem put / call.

W związku z tym, iż mamy środek tygodnia i jakieś dziwne zagrania na S&P 500 Futures, warto sobie przypomnieć co miałem do powiedzenie na temat VXV:VIX poniżej 1.00. VIX i zmienność implikowana – część II. A dokładnie chodzi o poniższy fragment:

vix wpis Nadmierna ekscytacja, czy raj dla spread traderów ?

Co za tym idzie, zapakowałem się w pozycje krótkie, co prawda jest to pozycja krótka na CFD oparte o indeks S&P 500, a nie kontrakt, ale kontekst mniej więcej pozostaje taki sam.

sp500 pozycja Nadmierna ekscytacja, czy raj dla spread traderów ?

Tak jak wspominałem wcześniej, moja analiza i metodyka wejść / wyjść na tę chwilę pokazuje, iż stosunek ryzyka do zysku jest na korzyść pozycji krótkich aniżeli długich stąd też czuję się bardziej swobodnie mając w portfelu pozycje krótkie.

Założenia przedstawione w ostatniej analizie odnośnie górnej / dolnej bandy formacji klina na D1 pozostają bez zmian. Co prawda pierwsze pozycje krótkie / długie po przejściu ceny wyleciały na b/e, jednak nie ma to wpływu na ogólny pogląd rynkowy.

klin Nadmierna ekscytacja, czy raj dla spread traderów ?

14
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
8 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Zorro

Oczywiście nadchodzi spory zjazd o czym sza….12838 jest już 100 % potwierdzeniem

tomek

coś ten Trump kombinuje znowu bomba

Kocioł

Bombadier taki z niego jest :)

tomek

w końcu się doczekałem narysowali i wykonali w 95 % ale powinienem nie tylko zamknąć ale i otworzyć L

HUNTER

Ja biorę L po 12135 z TP 12190 zobaczymy co z tego będzie.

Maciej

Cześć, 9 kwietnia pisałeś, że nie interesuje Ciebie obszar między 2336.60 – 2360.50, Co się takiego wydarzyło, że jednak otworzyłeś pozycję?

TOMASZ

witam, dax jutro śmiga ???

tomek

cholernie za wcześnie zamykam może coś wzrokowo bym inaczej na to spojrzał

tomek

witam mniemam że śpicie po meczu :)
ja mam wolne dzisiaj więc mam chwile i zapytam czy w mt4 jest jakieś narzędzie żeby nanosiło transakcje na wykres czy trzeba to jakoś samemu tworzyć ?