Czwartek i DAX Futures

Czwartek i DAX Futures

przez -
12 2498
Udostępnij na:

Niemieckie i amerykańskie kontrakty terminowe wykazały pewną słabość podczas środowej sesji i tym samym aktywowały się pozycje krótkie. Nie jest to co prawda słabość ekstremalna, ale jest i to się liczy.

DAX Futures

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures 20.04.2017
Opory: 12 044, 12 061, 12 090
Wsparcia: 11 987, 11 970, 11 942

Punkt kierunkowy na czwartek na poziomie 12 016

Generalnie strzelenie tygodniowego wsparcia 11 932 zdaje się być formalnością i byłbym bardzo zdziwiony, gdyby ten poziom nie został sięgnięty w tym tygodniu.

Z punktu widzenia intraday.. wybicie pivota górą niekoniecznie może wywołać silne reakcje popytowe, natomiast liczyłbym się z możliwością ataku na poziom 12 090 po strzeleniu 12 044. Natomiast wybicie 12 090 (anomalia ?) na intraday, może skutkować rychłym zjazdem na wspomniane 11 932 w piątek – jeśli poziom ten nie zostanie strzelony podczas czwartkowej sesji.

Odchodząc całkowicie od zachowań intraday, a nawiązując do opisanego tutaj tematu: Średnie kroczące – przeżytek, czy potężne narzędzie ?. Czyli średnia 50-SMA na poziomie 12 127 w czerwcu, co za tym idzie max spadek do 11 844 dla tego założenia. Oczywiście należałoby przy tym zastosować pewną granicę błędu stanowiącą +/- 30 punktów. Trzeba również nadmienić, iż nie stosuję tego jako sygnał (wejście/wyjście), a jedynie jako filtr dla kolejnych sesji.

Gdyby jednak rynek zdecydował się na wyłamanie poziomu 11 844 +/- 30 pkt (w ciągu kolejnych 34 dni tradingowych), pokusiłbym się wtedy o atak na poziom 11 521, a w następnej kolejności 11 432. Poprzez wyłamanie mam na myśli cenę zamknięcia niemieckiego handlu na DAX Futures znajdującą się poniżej wspomnianego poziomu.

Mając powyższe na uwadze, obecnie najdogodniejsze dla większych graczy trzymających długoterminowe pozycje długie jest ich redukcja, a dla graczy perma-bears zwiększenie ekspozycji w pozycje krótkie. W przypadku odbicia od poziomu 11 844 + granica błędu zasadne będzie dorzucenie do longów lub redukcja pozycji krótkich.

Taka próba odczytania intencji większych graczy, która pozostaje całkowicie poza spectrum strategii spekulacyjnych :-) Wynika z niej, iż zmianę trendu najwcześniej będę mógł zaobserwować dopiero w czerwcu… hmmmm.

12
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
6 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Martinez

Dawid, czy wybicie R3/S3 zawsze traktujesz jako anomalie i następnego dnia jesteś uczulony na potencjalny ruch powrotny? Pytam, bo przecież może być tak że wchodzi potężny kapitał i mamy sesje jednego kierunku i warto chyba następnego dnia szukać kontynuacji ruchu na jakiś pullbackach, żeby zagrać z instytucjami itd( choć nigdy nie wiemy kto jest po drugiej stronie …) co myślisz?

marcin w

Dawid,
czy mozesz coś podesłać w ramach certfikatów oraz strategii które można wykorzystywać ?ponieważ szukam ale niestety nic konkretnego nie moge znalezc

Bartek

Witam wszystkich

Dawid – mam pytanie , patrząc na wykres, według Twojej interpretacji liczyłbyś na powrót poniżej oporu ? Ja dałem S. Dla mnie to wygląda jak brak siły, ale to tylko moja interpretacja wykresu.

ger30-jun17-m5-trading-point-of.png
tomek

Nie bardzo widac reakcje podazy przy tym 12075 wiec conajmniej anomalia na 90 zdaje sie byc w grze

Hub

Witam :)

I w jaki sposób oszacowałeś poziom średniej na 50 dni do przodu i do dołu. Korzystałeś z ATR ?

tomek

w jaki sposób określiłeś max spadek 11844 dla założenia 12127 w czerwcu ?

ani na sucho ani na mokro z tymi średnimi , a najgorsze to słyszeć że dzwoni ale nie wiedzieć w którym kościele :)