WIG20 najwyżej od 2008 roku !

WIG20 najwyżej od 2008 roku !

przez -
17 5131
Udostępnij na:

Gdyby wyliczyć WIG20 w takim sam sposób jak wyliczany jest niemiecki DAX, czyli wyniki spółek (dywidendy) są wliczane do kalkukacji indeksu, bez problemu zauważylibyśmy próbę ataku na szczyty z 2008 roku.

wig20 WIG20 najwyżej od 2008 roku !

W tej chwili szczyty z poprzednich lat (2015, 2014, 2011) zostały wybite i jedyny szczyt jaki został do pokonania to ten sprzed kryzysu. Oczywiście nie jest powiedziane, że rynek tam zawędruje z uwagi na dość mocno rozwinięty trend wzrostowy, który w każdej chwili może wytracić swoje momentum.

Pytanie jakie się jawi: czy rynek rzeczywiście jest w stanie pobić szczyty sprzed kryzysu 2007/2008 ? Teoretycznie tak. Na rynku terminowym na WIG20 pojawiła się formacja filiżanki z uszkiem, gdzie zasięg wzrostu – opierając się na klasycznym założeniu – winien wynieść 296 punktów, czyli poziomy 2520 – 2546 w zależności w jaki sposób wyznaczone zostanie „uszko”.

wig20 cup WIG20 najwyżej od 2008 roku !

Z racji tego, iż trendy cechują się mean reversion, nie należałoby oczekiwać pionowego wzrostu powyżej poziomu 2500 tu i teraz.

Dla mnie w tej chwili najbardziej dogodnym scenariuszem jest oczekiwanie na spadek. Czyli iście Livermorowskie podejście do tradingu. Cierpliwość.

Po pierwsze czekam na potencjalne zejście kontraktu pod strefę cen uśrednionych 50-SMA na H1, by wejść w pozycję krótką w ramach cofnięcia do zadanej ceny średniej w okolicach 2310-2330.

wig20 sma WIG20 najwyżej od 2008 roku !

Oczywiście rynek nie musi zejść do poziomu zadanej ceny, czy też zejść poniżej 50-SMA na H1. W takim przypadku ponowne wyjście ponad strefę cen uśrednionych 50-SMA będzie dla mnie sygnałem do dalszej zwyżki, którą będę starać się poprowadzić na potencjalny atak poziomów powyżej 2500 punktów.

17
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
8 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] na rodzimy rynek. Po wygenerowaniu się sygnałów sprzedażowych opisanych w poprzednim wpisie (WIG20 najwyżej od 2008 roku !) z lekkimi kłopotami – ale jak to na froncie nigdy nie bywa łatwo – kontrakt zszedł […]

Marcus

Spek zaintrygował mnie Twój model, bo zakładał istotne zejscie w okolice 12k w maju. Jakie sa fundamenty tej koncepcji? Czy ona po takim zamknięciu sie rozsypała?

dywergencje

Dawid, jak interpretujesz momentum jak jest trend wzrostowy i rośnie momentum to trend ma siłe, ale przeciez z drugiej strony jak cena rosnie a momentum slabnie to robi sie dywergencja bycza?

Przemek

Mocno trzymamy kciuki za Real Madryt dzisiaj !

Atletico Fan

Atletico rzuciło się na Real jak szalone i już 2:0 dla Atletico. Real ma przewagę 1 bramki z pierwszego meczu, więc jak stracą jeszcze jedną to pewnie zacznie się rzeźnia na boisku. Obawiam się, że Atletico może zrobić z Realem to co Barca z PSG…..

Przemek

Nie ma szans na taką porażkę Realu. Real jest na wyjeździe, strzeli jednego gola i Atletico jest pozamiatane.

Przemek

Miałem na myśli strzelił jednego gola. teraz 2:1 (2:4) ale bramka zdobyta na wyjeździe

maras

stara zasada szczyt
korekta i przynjamniej proba powrotu w kierunku szczytu i teraz to albo próba korekty, albo typowe spadkowe abc nawet takie płytkie bo będą byki próbować utrzymać 2400, by była szansa na wybicie w górę. na korekcie jak wystrasza porzadnie to 2500 bedzie mało

bonita

nie lepiej wchodzić w ski na fw40 ? na maluchach większy potencjał dla spadku i nie szarpią tak nerwa jak na fw20…

WCC

Spek dzięki za analizę. Czyli na ten moment czekasz na H1 na zejście kontraktów do poziomu 2385 i S’ka? Wówczas ustawiasz SL 2xATR czyli 22pkt?

Wesolly

Dawid, gdzie mógłbym na blog odnalezc artykuł dot. odpowiednich strategii SMA (10, 50,200 )?