WIG20 najwyżej od 2008 roku !

WIG20 najwyżej od 2008 roku !

przez -
17 4613
Udostępnij na:

Gdyby wyliczyć WIG20 w takim sam sposób jak wyliczany jest niemiecki DAX, czyli wyniki spółek (dywidendy) są wliczane do kalkukacji indeksu, bez problemu zauważylibyśmy próbę ataku na szczyty z 2008 roku.

W tej chwili szczyty z poprzednich lat (2015, 2014, 2011) zostały wybite i jedyny szczyt jaki został do pokonania to ten sprzed kryzysu. Oczywiście nie jest powiedziane, że rynek tam zawędruje z uwagi na dość mocno rozwinięty trend wzrostowy, który w każdej chwili może wytracić swoje momentum.

Pytanie jakie się jawi: czy rynek rzeczywiście jest w stanie pobić szczyty sprzed kryzysu 2007/2008 ? Teoretycznie tak. Na rynku terminowym na WIG20 pojawiła się formacja filiżanki z uszkiem, gdzie zasięg wzrostu – opierając się na klasycznym założeniu – winien wynieść 296 punktów, czyli poziomy 2520 – 2546 w zależności w jaki sposób wyznaczone zostanie „uszko”.

Z racji tego, iż trendy cechują się mean reversion, nie należałoby oczekiwać pionowego wzrostu powyżej poziomu 2500 tu i teraz.

Dla mnie w tej chwili najbardziej dogodnym scenariuszem jest oczekiwanie na spadek. Czyli iście Livermorowskie podejście do tradingu. Cierpliwość.

Po pierwsze czekam na potencjalne zejście kontraktu pod strefę cen uśrednionych 50-SMA na H1, by wejść w pozycję krótką w ramach cofnięcia do zadanej ceny średniej w okolicach 2310-2330.

Oczywiście rynek nie musi zejść do poziomu zadanej ceny, czy też zejść poniżej 50-SMA na H1. W takim przypadku ponowne wyjście ponad strefę cen uśrednionych 50-SMA będzie dla mnie sygnałem do dalszej zwyżki, którą będę starać się poprowadzić na potencjalny atak poziomów powyżej 2500 punktów.

Dodaj komentarz

17 komentarzy do "WIG20 najwyżej od 2008 roku !"

Powiadom o
Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 

[…] na rodzimy rynek. Po wygenerowaniu się sygnałów sprzedażowych opisanych w poprzednim wpisie (WIG20 najwyżej od 2008 roku !) z lekkimi kłopotami – ale jak to na froncie nigdy nie bywa łatwo – kontrakt zszedł […]

Spek zaintrygował mnie Twój model, bo zakładał istotne zejscie w okolice 12k w maju. Jakie sa fundamenty tej koncepcji? Czy ona po takim zamknięciu sie rozsypała?

Dawid, jak interpretujesz momentum jak jest trend wzrostowy i rośnie momentum to trend ma siłe, ale przeciez z drugiej strony jak cena rosnie a momentum slabnie to robi sie dywergencja bycza?

Mocno trzymamy kciuki za Real Madryt dzisiaj !

Atletico rzuciło się na Real jak szalone i już 2:0 dla Atletico. Real ma przewagę 1 bramki z pierwszego meczu, więc jak stracą jeszcze jedną to pewnie zacznie się rzeźnia na boisku. Obawiam się, że Atletico może zrobić z Realem to co Barca z PSG…..

Nie ma szans na taką porażkę Realu. Real jest na wyjeździe, strzeli jednego gola i Atletico jest pozamiatane.

Miałem na myśli strzelił jednego gola. teraz 2:1 (2:4) ale bramka zdobyta na wyjeździe

stara zasada szczyt
korekta i przynjamniej proba powrotu w kierunku szczytu i teraz to albo próba korekty, albo typowe spadkowe abc nawet takie płytkie bo będą byki próbować utrzymać 2400, by była szansa na wybicie w górę. na korekcie jak wystrasza porzadnie to 2500 bedzie mało

nie lepiej wchodzić w ski na fw40 ? na maluchach większy potencjał dla spadku i nie szarpią tak nerwa jak na fw20…

Spek dzięki za analizę. Czyli na ten moment czekasz na H1 na zejście kontraktów do poziomu 2385 i S’ka? Wówczas ustawiasz SL 2xATR czyli 22pkt?

Dawid, gdzie mógłbym na blog odnalezc artykuł dot. odpowiednich strategii SMA (10, 50,200 )?

wpDiscuz