Wiosenne przesilenie na FW20

Wiosenne przesilenie na FW20

przez -
15 7335
Udostępnij na:

Gdy sytuacja techniczna na froncie zachodnim jest pod kontrolą i wieje totalną nudą, warto spojrzeć na rodzimy rynek. Po wygenerowaniu się sygnałów sprzedażowych opisanych w poprzednim wpisie (WIG20 najwyżej od 2008 roku !) z lekkimi kłopotami – ale jak to na froncie nigdy nie bywa łatwo – kontrakt zszedł do strefy 2310-2330.

Ale halo, panie. Przecież miało być Zweihundert Einfacher gleitender Durchschnitt.

W rzeczy samej….

fw20 Wiosenne przesilenie na FW20

200-SMA nie została sięgnięta, ale zostanie. Kiedy ? Jest to najmniej istotne. Chyba, że ktoś lubi masochizm. Wtedy może zastanawiać się kiedy to nastąpi. Z punktu widzenia strategii jest to kompletnie nieznaczące.

Oczywiście czystą hipokryzją byłoby stwierdzenie, że 200-SMA została sięgnięta zgodnie z założeniem, gdy średnia będzie znajdować się powyżej poziomu 2330.

Stąd też najlepszym rozwiązaniem w tej chwili jest zastosowanie trailing stop lossa, który nie tylko pozwoli utrzymać godziwy zysk ze spekulacji, ale również da możliwość wyłapania nagłego tąpnięcia poniżej 200-SMA.

Sam Livermore by tego lepiej nie rozegrał :-)

No dobrze, ale w ostatnim wpisie przewijał się poziom 2500 na FW20. Jak go będę wyłapywać ?

Jeżeli 200-SMA nie zostanie utrzymana, wtedy po wygenerowaniu się kolejnego sygnału spadkowego przejdę sobie płynnie na interwał D1, gdzie celem będzie strefa cen uśrednionych 50-SMA w której może dojść do potencjalnego odbicia hen nad poziom 2500.

fw20 D1 Wiosenne przesilenie na FW20

W przypadku utrzymania się 200-SMA na H1, sytuacja jest stosunkowo prosta. Po prostu powrót w obecną strefę 50-SMA na H1 będzie tym sygnałem do wejścia w grube soczyste L.

15
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
1 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kuba

Gospodarzu czy możesz kilka słów na temat Dax-a napisać.