Koniec tygodnia na DAX Futures

Koniec tygodnia na DAX Futures

przez -
2 6230
Udostępnij na:

Z punktu widzenia negatywnej struktury pivotowej na DAX Futures, układ techniczny został spełniony w 100%. Czy to oznacza, że od dnia wczorajszego winniśmy obserwować tylko i wyłącznie wzrosty na niemieckich kontraktach ? Nie. Nie oznacza również dalszych spadków….

Pewne układy rynkowe, mogą powodować określone zachowania rynkowe. Oczywiście nie ze 100% skutecznością, ale taka skuteczność w tradingu tak naprawdę nie jest do czegokolwiek potrzebna. O tych zachowaniach wspominałem chociażby przy okazji ostatniego tygodnia marca: DAX Futures na koniec tygodnia

Historyczne zachowania DAX Futures w relacji cena zamknięcia do poziomów Fibo pivots:

internal strength fib pivot close Koniec tygodnia na DAX Futures

Także w tej kwestii dopiero koniec sesji może przynieść jakieś dalsze wskazówki.

Jakiś czas temu pisałem o tym, iż poziomy od 12 500 moga być wykorzystywane przez posiadaczy długoterminowych pozycji długich do wychodzenie z nich i realizacji zysku. Realizacja zysku nie oznacza gwałtownego spadku, w zależności od wolumenu zysk może być zrealizowany na 1 ticku, jednak sam wolumen nam tego nie powie i jest tak naprawdę nieistotny na kontraktach. Tak jak wspominałem wcześniej LOP i wolumen mogą dopiero wskazać co dzieje się z pozycjami, a jeśli chcielibyśmy mieć dokładny wgląd, należałoby wyodrębnić wszystkie zlecenia z rynku akcyjnego, futures, opcyjnego oraz certyfikatów i przyjrzeć się kto co i gdzie :-) Jednak pozycje większych graczy nie są czynnikiem decyzyjnym w kształtowaniu się popytu i podaży wśród tej grupy.

Ale co mówi LOP i wolumen ?

lops Koniec tygodnia na DAX Futures

Od pojawienia się „luki wyborczej” i wejścia notowań na poziomy 12 500+, liczba otwartych pozycji na DAX Futures maleje. Co to oznacza ? Kupującymi są sprzedający starą pozycję krótką. Czyli sprzedaż pozycji krótkich na stracie. A sprzedającymi są realizujący zyski ze starych długich pozycji. Także od poziomu 12 500 poprzez 12 838, aż do wczoraj następowała realizacja zysków z pozycji długich na rynku terminowym.

Patrząc na dynamikę zmiany LOP, realizującymi zyski byli więksi uczestnicy rynkowi. A co ma do tego wszystkiego wolumen ? Wolumen informuje o skali tej realizacji. Czy warto patrzeć na zmianę lop i wolumenu codziennie ? Niewarto.

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures 19.05.2017
Opory: 12 637, 12 672, 12 729
Wsparcia: 12 523, 12 488, 12 431

Punkt kierunkowy na poziomie 12 580. Podobnie jak wczoraj zapowiada się ciekawa i dość prosta sesja.

W kolejce do realizacji pozostał jeszcze swing short, ale czy cel będzie strzelony ? Rynek zweryfikuje za kilka dni.

2
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Przemek

Witam wszystkich, czy ktos z obecnych tutaj obserwuje szterlinga gbppln? Interesuje mnie long term jak może wyglądać sytuacja na tym walorze? Pozdrawiam miłego weekendu

tomek

witam niech zgadnę wszyscy wygrzewają się na słońcu w końcu piątek, piąteczek, piątunio :)

czy mi się zdaje czy cukier ma podrożeć zerka ktoś ?