Wtorkowy briefing

Wtorkowy briefing

przez -
57 5158
Udostępnij na:

Długi weekend na rynkach dobiegł końca i już za chwil kilka giełdowe byki i niedźwiedzie przystąpią do kolejnych walk będących inspiracją do pisania „tolkienowskich przypowieści” retail traderów.

Jeśli chodzi o rynek amerykański koncepcje pozostają bez zmian, co może dziwić z uwagi na pojawienie się trendu.

trend model Wtorkowy briefing

Mimo iż rynek zachowuje się modelowo, nie należy od niego oczekiwać idealnie liniowego podążania za modelem.

sp500 1 Wtorkowy briefing

Brak wykorzystania momentum w pojawieniu się trendu, może sugerować to co opisane zostało w ostatniej analizie: Giełdowe niedźwiedzie w ataku

Stop loss na poziomie 2430 zdaje się być zasadny i pozwoli mi na ewentualne wejście do uciekającego pociągu, jeśli obecny ruch w górę z 2402.80 do 2413.10 nie okazał się zwyczajnym short squeezem.

DAX Futures

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 12 679, 12 722, 12 792
Wsparcia: 12 540, 12 497, 12 428

Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 12 609

Sytuacja w Niemczech jest nudna ku nieuciesze uzależnionych od adrenaliny i żądnych emocji retail traderów. Co jest dość dobrym sygnałem dla pozostałych uczestników rynku. Nieracjonalnie podejmowane decyzje przez większość retail traderów i niektóre fundusze zarządzane przez kiepskich managerów, mogą zostać wykorzystane przez większych graczy do bardziej agresywnego wychodzenia z zyskownych pozycji długich.

Odpływ starych pozycji długich z obecnej serii jest dość zauważalny.

lop Wtorkowy briefing

Przy braku przechodzenia w L czy S na serii wrześniowej, można dojść do jednego wniosku. Traderzy siedzą na gotówce i czekają na rozwój wydarzeń.

Kampania na srebrze trwa w najlepsze, a stop lossy w zyskach cieszą oko. W piątek została dorzucona kolejna pozycja długa 3x mniejsza od początkowej. Wcześniejsza pozycja z H4 wyleciała na stop lossie.

srebro 4 Wtorkowy briefing

Pozycja jest już w zysku 1.10 R, cel to niespełna 4R. Na tę chwilę kampania ma już skuteczność 66%, a w przypadku strzelenia zleceń SL kampania osiągnie wynik 1R przy skuteczności 33%.

57
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
12 Comment threads
45 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
tomek

masz kulminację wpisów na blogu musi być odwrót

Tmmm

Bardzo szanuję to co piszesz Dawid. Poziom 12838 cały czas trzyma i ma się dobrze. Ale nie rozumiem dlaczego masz taki problem z przyznaniem, ze cala teoria ze średnią na ok. 12127 to wielki niewypał. Pisałeś z dużą pewnością i podkreślałeś to kilka razy, że notowania zejdą do 11900 lub nawet 11400, jeśli spadki nie nastąpią szybko. Jeśli bazowałeś to tylko na tym, że średnia z całego okresu wypada zwykle w połowie między najwyższym a najniższym punktem to musi to jest to totalnie niepoważne. Problemem nie są luki cenowe tylko możliwość wystąpienia takiego rozkładu wartości w tych 50 dniach jaki… Czytaj więcej »

tomek

zastanawiam się cały czas dlaczego luka zmienia średnią nawet nie ważne czy sma open czy close ?

roman

Wpis z 6 maja .Średnia SMA dzienna liczona od 24 marca -12127 plus minus błąd?
Spodziewa się pan dużego spadku kontraktów ?
Ponieważ mamy rozliczenie .Czy od marca nie była budowana duża krótka pozycja i od jutra duże spadki ?

Alan

Wpis z 6 maja a czas ucieka ” Czyli bez znaczenia czy zamknięcie np. 12 400 pojawi się w poniedziałek, wtorek, czy jakimkolwiek innym dniu do 7 czerwca 2017. Po prostu musi się pojawić. ” Może spytam tak – Jak na to zagrać? :-)

Toj

Widac obrone poziomu 12600.
Short swing miedzy bajki juz…

Maciej

Chodziło mi oczywiście o ten wpis:

VXV:VIX z sygnałem sprzedażowym

Maciej

Co prawda nie było odpowiedzi ale dzięki za wcześniejszy wpis o SP. Skorzystałem i na razie jest ok. A tak swoją drogą to przez moment wątpiłem:))

Maciej

Dobre pytanie:) Jak wykorzystać ruch DAX na 12675?

tomek

Czy dax przypadkiem nie wybiera sie w rejon 12700 ?

Alien

sorry miało być swap na kruszcach ;)

Alien

Mi np: obecne zagranie Speka na srebrze otworzyło oczy. wreszcie wydaje mi się że załapałem jak prowadzić kampanie na kruszcach i walutach. Z daxa po 2 latach szarpania zrezygnowałem jest po prostu nie dla mnie. Jedno pytanie . Speku czy swap na walutach jest taki wielki czy po prostu XM mnie tak kroi ????

tomek

ładnie brykneli a już miałem tp na 540 i klops