Podsumowanie tygodnia

Podsumowanie tygodnia

przez -
33 2985
Udostępnij na:

Co prawda tydzień jeszcze nie został zakończony, ale już można pokusić się o drobne podsumowanie spekulacji na DAX i S&P 500 Futures. Na S&P 500 Futures tydzień rozpoczął sie spadkowo, więc pozycje w ramach kampanii VXV:VIX mogły wpisać się w dodatnią statystykę, co prawda nie były to jakieś zawrotne plusy, ale jednak plusy.

Pozycje krótkie na S&P 500 Futures wyleciały na stop loss 2430, a pozycje długie są w nieznacznych plusach, ale wystarczających by break even na 2430.50 zadziałał.

Podąrzający w modelu trendowym pewnie zacierają ręcę z uwagi na 22 punktowe odskoczenie ceny pozwalające na przestawienie zleceń SL trochę wyżej jak break even, czy też nawet częściową realizację zysku.

Dla pozycji krótkich w ramach mean reversion w trendzie wzrostowym, pozycja krótka dopiero po wybiciu 10-SMA na D1 z potwierdzeniem wybicia 10-SMA (low).

sp500 futures Podsumowanie tygodnia

Brak większego zjazdu na notowaniach S&P 500 Futures w dniu dzisiejszym może zaowocować kolejnym sygnałem sprzedażowym w kampani VXV:VIX z jakim wejdzie rynek w kolejny tydzień.

vxv vix Podsumowanie tygodnia

Wczorajsza sesja na S&P 500 idealnie wpisała się w skup akcji w ramach amerykańskiego planu emerytalnego 401(k), gdzie w pierwszą sesję czerwca na rynek wrzucana jest kasa Amerykanów.

DAX Futures

Na DAX niska zmienność i próba wykończenia pozytywnej struktury pivotowej w ramach modelowej konsolidacji.

dax futures Podsumowanie tygodnia

Obecnie bez pozycji na DAX Futures, być może coś w przyszłym tygodniu lub na dzisiejszym zamknięciu jeśli wypadnie poniżej poziomu 12 609, które mogłoby skutkować atakiem na dolne ograniczenie konsolidacji.

33
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
11 Comment threads
22 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
alex

Jeżeli teraz cena na m5 przebije od dołu sma50, to czy to będzie sygnał kupna?

roman

CAC nie potwierdza DAX-a ??

Swojak

W poniedziałek dax nieczynny, a cac może nadrobić to w poniedziałek z nawiązką jeżeli zobaczy szczytowe zamkniecie na daxie.

Swojak

IBEX 35, FTSE MIB, WIG 20 tez się czają:)

Swojak

Nikkei 225 zamknął sie powyżej 20.000 po dłuższej konsolidacji

roman

Japończyk na siłę osłabia walutę , euro znacznie się wzmocniło .
Jest duży rozjazd E/$ i DAX

Swojak

Teraz bardziej patrzą na fundamenty niż na słabsze euro, skoro euro silne to przez lepsze dane makroekonomiczne, a tym samym lepsze warunki dla rozwoju firm, zawsze sobie jakoś to wytłumaczą:)

roman

Dawid
7 czerwiec , 5 maj -też 33 dni ?

roman

Czy ktoś zwrócił uwagę .Szczyty 26.01 , 1.03 , 3.04 , 8.05 -równo

alek

Od dawna piszę, że usiaki nigdy nie spadną, bo niby dlaczego mieliby spadać? Kasy jest do oporu, a jak zabraknie to znowu wydrukują. Żyć, nie umierać

Swojak

Za jakiś czas odwróci się koniunktura gospodarcza to Ci co się dziwią czemu tak długo rośnie, będą się dziwić czemu tak długo spada:)

roman

Druga luka na dax .Trzeciej nie będzie ?

Pawel

codziennie sa luki, nie ma reguly

roman

Tak.Ale są od razu zamykane .Teraz mamy drugą w krótkim czasie .Należy je zamknąć czyli spaść co najmniej na 12114 na kontrakcie .
Pytanie ? Czy w tym roku wrócimy na 10840? Uważam że tak .

xerox

najlepiej jak bysmy wrocili pod 10200 albo i 9100 :D

Swojak

Moj ulubiony instrument to ropa, duza zmienność dzienna, ciekawostka jest ze jeszcze niedawno mówiono ze koszt wydobycia surowca z łupków wynosi 50-70 $ a teraz koszt spadł do poziomów 30-40$, przy tych kosztach stany mogą wiele namieszać w równowadze cen na świecie. Ciekawe jaki wpływ będzie to mieć na kraje surowcowe w dłuższym terminie, w zderzeniu z powolna rewolucja aut hybrydowych, elektrycznych, gdzie transport stanowi 50% popytu na ropę.

kosmos

Witam, zakładając, że nie nastąpi odwrócenie trendu w najbliższym czasie, jak oceniacie szansę na dotarcie DAXa na poziom ok 13360? Tak wyglądają moje obliczenia. A jak Wasze???

WCC

No i pozytywna tygodniowa struktura pivotowa na DAX zrobiona.

alex

12 700 przebite, więc teraz podążamy do szczytu 12 840

Kuba

Dawcy kapitału do dzieła – zgodnie z powyższym wpisem.