D jak DAX Futures

D jak DAX Futures

przez -
4 3377
Udostępnij na:

Szaleństwo związane z wygasaniem opcji i kontraktów DAX Futures zakończone i można już spokojniejszym okiem spoglądać na poczyniania chłopców z Frankfurtu. Kontrakt w tym tygodniu spróbował swoich sił w ataku na górne ograniczenie pozytywnej struktury pivotowej. Atak zakończył sie niepowodzeniem, aczkolwiek rynek zbliżył się na 22 punkty do tego poziomu.

Brak kontynuacji wzrostów skutkuje obecnie oscylowaniem handlu w rejonie tygodniowego pivota na dziennych zamknięciach, co powoduje lekką niepewność wśród uczestników rynku. Oliwy do ognia dolewają scenariusze realizowane na niższych interwałach. I tak na H4 mamy kolejną formację megafonu… Swoją drogą, rynek „megafonuje” od kilku dobrych miesięcy.

megafon D jak DAX Futures

W powyższą formację idealnie wpisuje się strategia DAX Futures Swing Short H4 – o czym wspominałem wczoraj na twitterze. Dla przypomnienia…

swing short 1 D jak DAX Futures

W tej strategii pozycja krótka jest już na dość ciekawym R:R, więc można spać spokojnie. Jedyne co zostaje do zrealizowania to atak na 100-SMA. Wybicie 100-SMA na H4, będzie sygnałem do dalszej zniżki w rejon 200-SMA w tej strategii.

W takim przypadku będzie to również zachowanie zgodne z zachowaniem rynku w strefie cen uśrednionych, gdy po przejście górnej bandy, cena w ramach mean reversion wraca do średniej i dolnego ograniczenia strefy.

DAX D1 50SMA D jak DAX Futures

Większej akcji popytowej i wystąpienia niepełnego spadku w formacji rozsrzerzającej się (megafon) spodziewam się po zamknięciu świecy H4 powyżej poziomu 12 797.

4
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] wcześniejsze założenia opisane w tym wpisie D jak DAX Futures nie do końca zostały zrealizowane tak jakby strategia chciała by były zrealizowane. […]

WCC

Właśnie pyknęło 100-SMA na H4, więc obieramy kierunek 200-SMA czyli na ten moment rejon 12 589.