The main event

The main event

przez -
17 3220
Udostępnij na:

Głównym wydarzeniem na rynkach finansowych w tym tygodniu będzie wystąpienie prezia EBC. Tak przynajmniej zakłada zdecydowana większość osób śledzących i spekulujących w oparciu o dane makro. Generalnie samo spotkanie bankierów EBC nie powinno mieć jakiegoś większego znaczenia z uwagi na rodzaj spotkania, być może makro-ekonomiści liczą na jakieś szlagiery w wykonaniu Mario podczas konferencji prasowej.

Jednak czy rzeczywiście konferencja może coś wnieść ? EUR/USD obecnie leci w kierunku projekcji na 2017 czyli poziomów 1.15-1.18 wyznaczonych przez 200-SMA. Do strzelenia rocznego celu brakuje nieco ponad 200 pipsów. Co za tym idzie, założenie EBC co do utrzymywania EUR/USD poniżej poziomu 1.09 w tym roku tak jakby szlag już trafił.

eurusd 3 The main event

Dodatkowo co może cieszyć eurolandowych byczków to możliwość potwierdzenia formacji potrójnego dna, ale na to trzeba jeszcze trochę poczekać. Samo strzelenie rocznej projekcji nie będzie tego potwierdzeniem. Potwierdzeniem będzie stanowić zamknięcie którejkolwiek ze świec tygodniowych powyżej poziomu 1.1714 (szczyt z 23.08.2015)

Co za tym idzie, potwierdzenie potrójnego dna dałoby cel 1.2594 na kolejne 1,5 roku do 2 lat. ALe na tę chwilę nie ma sensu rozpatrywać tego w tych kategoriach – trzeba po prostu poczekać na ewentualne potwierdzenie tejże formacji. A czy do tego dojdzie, czy też nie, jest najmniej istotne na dzień dzisiejszy.

eurusd potrojne dno The main event

Sytuacja jest bardzo ciekawa jeśli rozpatrzeć ją w kontekście niemieckich kontraktów DAX Futures. Gdzie już niebawem będzie można mówić o pocałunku śmierci. Popyt po dotarciu do istotnej strefy na razie sobie odpuścił i być może już za kilka sesji będzie można mówić o typowym pocałunku śmierci.

Czyli wczorajsze wyjście ze strefy cen uśrednionych + dzisiejsze potwierdzenie tego, nadal stawia pozycje długie w negatywnym R:R. Oczywiście pozycje długie vs sygnał sprzedażowy z czerwca 2017 + potencjalne wybicie dołków 12 306 Aczkolwiek trzeba być czujnym, bo licho nie śpi. Pozycja krótka po opuszczeniu intraday’owegp pivota i strefy cen uśrednionych na H1 może już sobie bezpiecznie przejść na SL.

dax pozycje The main event

Oczywiście szkoda, iż rynek nie wszedł w górne ograniczenie strefy cen uśrednionych jednak te 100 pkt w tę czy w inną stronę w kontekście ruchu na poziom 11 800 nie robi większej różnicy. A być może potencjalne zejście do 11 800 otworzy drogę do czegoś większego zarówno w górę jak i dół. Jak to mawiają ludzie na mieście „pożyjemy, zobaczymy”.

Jeśli chodzi o wczorajsze wejście w S&P 500 ze strategii VXV:VIX. Jak widać poniżej na H1 doszło do wybicia dołem strefy cen uśrednionych 50-SMA, tym samym poszedł sygnał na przejście na interwał H1 i wszelkie strategie z nim związane.

sp500 vxv vix The main event

W tej chwili SL pozostawiam nadal powyżej szczytu z prostych powodów. Po pierwsze pozycja nie weszła w pełny zysk o trzykrotności ATR(60) na H1, a po drugie zostały wybite kilka dni temu szczyty, co za tym idzie może pojawić się jeszcze kilku w gorącej wodzie kąpanych trend followersów. Także ryzyko 3x ATR(60) z H1 jako SL jest dla mnie jak najbardziej do zaakceptowania.

Jeżeli na koniec dnia nie dojdzie do jakiegoś ruchu w dół, po prostu pożegnam się z pozycją i będe szukać okazji do wejścia w S na wybiciu dzisiejszych dołków, a okazji do pozycji długiej na naruszeniu szczytu, gdzie tych trend followersów może być sporo.

17
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
3 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Max Sinclair

ostatni sell stop w kampanii sadkowej aktywowany

dax.png
Max Sinclair

minusem jest nieuwzglednienie atr w wyliczeniu sl w s-ce branej w strefie cen usrednionych 50sma

Maniu

Dawid, gratulacje, aż miło popatrzeć jak rozegrałeś ten spadek. Ja również wziąłem S, na poziomie Twojej pierwszej w piątek 14.07. po 12530 i jak zwykle nie wytrzymałem i zamknąłem dużo za wcześnie. Świetnie się czyta Twoje artykuły, codziennie rano sprawdzam, czy opublikowałeś coś nowego. Dziękuję za otrzymywaną wiedzę. Pozdrawiam i życzę trafnych decyzji.

Bartosz

Hej. Jak temat opcji, walczysz juz? Napiszesz cos edukacyjnego? :-)