Orzeł wylądował

Orzeł wylądował

przez -
11 3611
Udostępnij na:

Na początku chciałbym serdecznie przeprosić za niedogodności, które dotknęły odwiedzających tę stronę w ostatnich dniach. Niestety ktoś bardzo „życzliwy” wykorzystując lukę w zabezpieczeniach WordPress umieścił w mojej stronie javascript, co w rezultacie skutkowało przekierowaniem losowych Czytelników na strony z dziwnymi reklamami i tymczasowym wyrzuceniem strony z indeksacji Google. Sytuacja zdaje się być już opanowana, kod który dawał możliwość umieszczenia javascript w plikach WordPress został usunięty.

Niestety zamieszanie ze stroną skutecznie uniemożliwiło mi dzisiaj handel i nie udało się wykorzystać kilku ciekawych okazji na rynku.

EURUSD

Notowania naruszyły dołek z 02.08.2017 (1.1793) i pozwoliłyby na zajęcie pozycji krótkiej. Skala ruchu jest na tyle relatywnie duża, że już można byłoby stawiać zlecenie Stop Loss w zysku.

eurusd d1 Orzeł wylądował

W sprzyjających warunkach kolejne kilkanaście sesji na EURUSD winno doprowadzić do testu strefy cen uśrednionych 50-SMA na D1, co będzie dla mnie dobrą okazją do zapakowania się w longi w ramach formacji potrójnego dna.

DAX Futures

Pozycje krótkie wyleciały dzisiaj na break evenach stosunkowo szybko bo niebawem po starcie notowań w EU.

dax futures Orzeł wylądował

Niestety nie udało się tutaj wykorzystać potencjalnych okazji do wejścia w pozycje długie na potencjalny test strefy 50-SMA D1. Co prawda jesli rynek zdecyduje się zaatakowac strefę, okazją do zajęcia będzie naruszenie szczytu z 26.07.2017, więc jeszcze nic straconego. Założenia co do wejścia rynku w strefę 50-SMA pozostają bez zmian, czyli będzie to kolejna okazja do wejścia w pozycje krótkie z relatywnie wysokich poziomów w ramach kampanii strzelenia 200-SMA z D1.

dax futures d1 Orzeł wylądował

S&P 500 Futures

Rynek jak latał od bandy do bandy tak nadal lata, więc na razie nie zapowiada się nic coby mogło zmienić tę sytuację w przyszłym tygodniu. Pozycja krótka nadal w grze tylko z powodu zaaferowania się shitem na stronie. Poniedziałkowa sesja powinna przynieść kolejną okazję do wyjścia w zysku 1-1.5R. A może jeszcze dzisiaj…

sp500 Orzeł wylądował

Ciekawie na NASDAQ, gdzie może dziś dojdzie do potwierdzenia sygnału sprzedażowego wygenerowanego 27.07.2017

nasdaq Orzeł wylądował

11
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
4 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] do strefy cen uśrednionych jako okazji do wejścia w pozycje długie z niższych poziomów – Orzeł wylądował. Miast tego po 4 sierpnia pojawiły się cofnięcia, które dałyby od 60 do 132 pipsów […]

Kacper

Dzisiaj standardowo S na SP500 na początku sesji USA, przez sygnał VXV:VIX>1.25?

Tomasz

Dawid ponawiam pytanie zastanawiająca jest relatywnie słaba postawa np DAXA który jest 6% niżej od poziomów w USA gdzie cały czas szczytują /jestem ciekaw Twojego zdania na ten temat i konkluzji czy USA dorówna spadając w dół czy DAXIK zrobi up w gorę ?? -pozdrawiam

Bartosz

Witam. Powiedz, Twoja metodologia zaklada trejdy w ramach tej samej logiki i podejscia do wykresow czyli…np. po potwierdzonym sygnale sprzedazowym (przeciecie 10SMA low) celem staje sie strefa 50SMA, a po ‚przejsciu’ 50SMA na poludnie celem staje sie srednia 200SMA, czy tak? Masz to wytestowane na kazdym rynku na ktorym grasz (w sensie wiesz, ze takie podejscie jest przewaga) czy po prostu tak grasz bez wzgledu na to czy to przewaga czy nie, a przewagi w konkretnym trejdzie upatrujesz w analizie odleglosci jednej strefy od drugiej i prostego wyliczenia czy oplaca sie zagranie (np.badajac RR)? Nie wiem czy rozumiesz o co… Czytaj więcej »

James

Tradowanie ma być nudne