Ostrożności nigdy za wiele

Ostrożności nigdy za wiele

przez -
30 3761
Udostępnij na:

Orzeł nie tylko co wylądował, ale wprowadził dodatkowo sporo zamieszania. Gdy jeszcze w piątek zdawać się mogło, iż na S&P 500 Futures dojdzie do kolejnej sesji w stylu „od bandy do bandy”, stało się wręcz odwrotnie. Po 8 sesjach handlu w strefie cen uśrednionych 10-SMA, doszło do negacji sygnału i wczoraj mozna było zaobserwowac ustanowienie nowego szczytu.

sp500 sell 1 Ostrożności nigdy za wiele

Jednak wczorajsza sesja ustanawiająca nowy szczyt przyniosła również nowy sygnał sprzedażowy, który jest kontynuowany już od rana z zapędem na jego potwierdzenie. Także po 1-dniowym przerywniku, rynek ponownie zszedł od górnej bandy do dolnej.

sp500 sell 2 Ostrożności nigdy za wiele

Ruch o zasięgu 30-dniowego standardowego odchylenia idealnie wpisuje się w oczekiwania amerykańskich instytutcji na rynku opcyjnym wyrazonym poprzez index SKEW znajdujący sie powyżej 140 pkt. Po wczorajszej sesji nie doszło do jakiegoś szczególnego wyskoku, lecz utrzymania się „strachu” na relatywnie wysokim poziomie.

skew 1 Ostrożności nigdy za wiele

Na koniec dzisiejszego dnia będzie już wszystko wiadomo, czy sygnał sprzedażowy zostaje potwierdzony, czy też handel ponownie wraca w strefę cen uśrednionych 10-SMA.

DAX Futures

Pocałunek śmierci trwa w najlepsze. Gdy już zdawać się mogło, iż ruch w kierunku strefy cen uśrednionych 50-SMA będzie kontynuowany, rynek ani się ważył wygenerować dodatkowego sygnału w postaci rozjechania poziomu 12 334 – szczyt z 26 lipca 2017 r. – co było warunkiem koniecznym do wejścia dla spóźnialskich w potencjalnie odjeżdżający pociąg ku północy.

Nie będzie żadnym zaskoczeniem, iż naruszenie dołków – 12 173 – z wczoraj będzie świętną okazją do zajęcia pozycji krótkiej i to juz po starcie sesji rynku terminowego, której nie omieszkam sie wykorzystać. Dodatkowa pozycja krótka na wybiciu lokalnych szczytów z poziomu 12 075 i być może upragniony test 200-SMA nastąpi w dniu dzisiejszym.

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures 09.08.2017
Opory: 12 300, 12 335, 12 393
Wsparcia: 12 185, 12 150, 12 093

Pivot w punkcie 12 243 daje zawór bezpieczeństwa dla potencjalnej pozycji krótkiej z bardzo dobrym R:R oraz korzystny R:R dla pozycji długiej powyżej pivota z potencjalnym celem strefy cen uśrednionych 50-SMA na D1, ale to po godzinie 9:00 dopiero.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 12 317, 12 374, 12 466
Wsparcia: 12 133, 12 076, 11 984

Pivot w punkcie 12 225.

Obecne reakcje rynkowe rozpatrywane w kontekście budowania tygodniowych struktur pivotowych ukazują możliwość budowy zarówno neutralnej jak i negatywnej struktury pivotowej. Myślę, że po dzisiejszej sesji będzie więcej wiadome. Strzelenie poziomu 12 076 wskaże na negatywną strukturę pivotową. Utrzymanie się handlu powyżej pivota tygodniowego wskaże na neutralność rynku. Wystąpienia pozytywnej struktury pivotowej na ten czas nie zakładam z uwagi na brak wybicia poziomu 12 334 i kontynuacji ruchu wzrostowego, aczkolwiek jakieś zabezpieczenie i przygotowanie na taką okoliczność istnieje i wynika z opisanej wcześniej kampanii intraday.

EURUSD

Handel na eurusd daje w ostatnich dniach wiele możliwości wejścia w pozycje krótkie z poziomu 1.1793. Reakcje cenowe z zejścia poniżej tej magicznej bariery dają możliwość szybkiego przestawienia zleceń SL w zyski, lub też realizacji zysków. Osobiście tej sytuacji nie wykorzystuję. Na dzień dzisiejszy kolejna okazją do zajęcia pozycji krótkiej będzie naruszenie poziomu 1.1714

30
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
8 Comment threads
22 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Czarny

Co myślicie o dzisiejszej luce niedomkniętej na DAX, jest bez znaczenia ?

roman

Na około 11800 też jest niedomknięta i na 10850 i czasami nic z tego nie wynika .

tomek

Witam w związku z Twoim zamiłowaniem mam prośbę o opinię bo nie bardzo się na tym znam
http://dbrower.pl/pl/p/MTB-ALU-REX-BERGSTEIGER-26%2C-24-BIEGI-ACERA/3

Martino

że tak się wtrącę do pytania, bo akurat się trochę tym interesuje,
Trzeba zadać kilka podstawowych pytań by doradzić:
waga ridera?
wzrost ridera?
po jakim terenie chcesz jeździć ?
jak często będzie używany rower?

tomek

rider 15 lat więc tendencja wzrostowa wieku i wagi
172 cm 65 kg
główne zapotrzebowanie -utwardzona droga do szkoły :)
+ normalne dla tego wieku eskapady być może w piaszczystym i lekko pagórkowatym terenie

pytanie powiedzmy bardziej tyczy się nazwijmy wyposażenia czy takie przerzutki , manetki czy hamulce są ok czy chińczyk zawinął w sreberko i kosztuje powiedzmy razy dwa w porównaniu z najtańszymi tego typu

Martino

Polecam udać się do porządnego sklepu rowerowego. Dostaniesz rabat na rower, tańszy serwis, może i voucher do sklepu internetowego i co najważniejsze przygotują rower do jazdy. Kupując na rower prze neta, bedzie on nie przygotowany. Polecam ramę 19″ i koło 27,5 osprzęt min shimano Altus. Romety są ok. Jak chcesz przeznaczyć 300, 400 zł węcej to znajdziesz juz markowe rowery Author, Cube, Kleys, Giant. Z pewnością będą służyły dłużej

Tomek

Co dokładniej należy rozumieć z tym przygotowaniem . spodziewalem się co najwyżej przekręcenia kierownicy i pedałów a domyślam się że może chodzić o regulację przerzutek i hamulców czego wolałbym uniknąć

Martino

Tak, regulacja przerzutek, odpowiednie dokręcenie wszystkich części, naciąg szprych itd.

Seb

Moje skromne obserwacje na DJIA:
Czyżby kierowali się na południe? – cel 21500 z SL na 22080

Wroclove

Witam z upalnego Wrocławia, U Jankesów dołki przed wygasaniem opcji :) :) :)

Swojak

Jak tam scenariusz bazowy na s&p 500 na 1500 pkt. :)

Wroclove

Piszesz o temacie sprzed ponad 1,5 roku ? Przestań być śmieszny i zajmij się czymś pożytecznym zamiast spamować to forum. Już wtedy pisałem, że w sierpniu 2016 handlujemy na dociąganie do 2300 na sapinie i pajączku, a scenariusz bazowy owszem był 1560 pt. ale pod pewnym warunkiem.

Swojak

Bo miał być to scenariusz średnioterminowy czyli dziś powinno być bliżej 1500, nigdy tutaj nie spamowałem, a pisze tak dla przypomnienia, bo z tego co pamiętam wielokrotnie z duza pewnością o tym. wystarczyło napisać ze się pomyliłem a nie pisać o jakimś spamowaniu.

Wroclove

Witam ! Zapoznaj się proszę jeszcze raz z tym co pisałem wtedy. NIe podawałem tego jako scenariusz średnioterminowy tylko długoterminowy, ponadto spaider nie zszedł poniżej 200, więc nie mogliśmy zakładać handlu 1560 na sapinie, a przeciwnie mieliśmy otwarte lipcowe na 230 na spiderze i dojście na spanie do 2300 o czym pisałem tutaj w komentarzach.

Kuba

Gospodarzu czy możesz napisać na jaki obecnie poziomie znajduje się oczekiwane 200-sma?

Przemek

Mniej wiecej 11915;-)

Kuba

Dziękuję bardzo za odpowiedź

Rylko

Trochę śmieszne jest to że wg Ciebie na eurusd 1793 daje wiele możliwości, ‚magiczna bariera’ ale osobiście tego nie wykorzystujesz. To po co o tym piszesz skoro pod to nie grasz. Jak widzę że coś na rynku działa tu i teraz to biorę to i się nie zastanawiam, a ty widzę powoli w stronę analityka idziesz. Innych namawiasz, dajesz im pożywkę – weźcie spróbujcie ale jakby co to ja tak nie gram.