Szepty Godota

Szepty Godota

przez -
12 3720
Udostępnij na:

Ten kto mnie zna, ten wie co nieco na temat mojej obsesji odnośnie Simon’a Beckett’a i jego twórczości. „Chemia śmierci”, „Zapisane w kościach”, „Wołanie grobu”, czy „Szepty zmarłych” to tylko nieliczne pozycje warte przeczytania z dorobku tego pisarza. Książki te pochłania sie jednym tchem bez względu na to, czy ostatnio przeczytaną pozycją mógł być „Łysek z pokładu Idy”. Wielu może mylić Simon’a Beckett’a z Samuelem o takim samym nazwisku. Samuel zasłynął poprzez stworzenie pewnej fikcyjnej postaci o imieniu Godot. Kim jest Godot ? Jest to postać, która pojawiła się w dramacie „Czekając na Godota”, na którą się czeka, lecz nigdy nie nadejdzie. Czy już widać podobieństwa w kontekście tradingu ?

Od niespełna dwóch miesięcy po wygenerowaniu się silnego sygnału sprzedażowego na DAX Futures, przysłowiowym Godotem był poziom wyznaczony przez 200-SMA. Początkowo był to poziom w okolicach 11 800, obecnie są to poziomy nieco powyżej 11 900. Czy zatem Godot nadejdzie ? Już podczas wczorajszej sesji można było usłyszeć jego szepty. Oczywiście rynek wielokrotnie pokazywał, że pewien poziom techniczny niekoniecznie musi być strzelony, także o potencjalnym nadejściu Godota dowiem się za kilka godzin. Jednak z racji tego, że ostrożności nigdy za wiele – szczególnie podczas spekulacji, bo jak wiadomo licho nie śpi – ostatnie pozycje w kampanii spadkowej na DAX Futures są przygotowane zarówno na jego nadejście jak i jego brak. Take profity ustawione na 200-SMA + stop lossy tak, by zysk nie był niższy od 1R.

dax sell 1 Szepty Godota

Oczywiście na podsumowanie całej kampanii jeszcze za wcześnie, bo nie została zakończona. Niemniej jednak gdybym miał już teraz ocenić jej przeprowadzenie w skali od 1 do 10, dałbym sobie mocne 7. Co myślę, że i tak jest super wynikiem. Nie obyło się bez mniejszych i większych wpadek, ale tak jak napisałem, czekam do końca. Może jawić się pytanie, co zrobic by ocenić kampanię na 10 ? Musiałbym sie nawciągać koksu i amfetaminy z podtoruńskiej Chełmży w takich ilościach, które przebiłyby moce przerobowe nozdrzy chłopców z GPW i KNF.

Z punktu widzenia struktur pivotowych na DAX Futures, ruch w dół wypełnił negatywną strukturę w 100%. Ostatnim poziomem wsparć dla tej struktury był poziom 11 984, który został strzelony wczoraj o godzinie 18:26.

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures na 11.08.2017
Opory: 12 109, 12 164, 12 253
Wsparcia: 11 932, 11 877, 11 789

Pivot w punkcie w 12 021… no ok. Może być. Chyba…

Co dalej ?

Najbliższe godziny moga przynieść wysyp typiar i typów, którzy w zależności od batuty maestro, pod którą byli szkoleni, mogą przedstawiać 1 z 3 scenariuszy… czyli „lini trendu”.

trend Szepty Godota

Generalnie samo przełamanie linii trendu na DAX Futures wyrysowanej w jeden z powyżsych sposobów – mówiąc oględnie – chu*a da i za bardzo nie ma co sobie tym zawracać głowy. Jednak, gdyby rozpatrywać handel w kontekście modelu trendowego przedstawionego tutaj: Budujemy własną zyskowną strategię spekulacyjną – część IV – ufff dzięki, że spekulant.com.pl nadal istnieje :-) – najbliżej jest ku linii nr 1 (ein)…. ale o tym napiszę gdy zostanie strzelone 200-SMA, które winno przynieśc nam coś bardzo spektakularnego.

A teraz ku zaskoczeniu ogółu….

Amerykańskie instytucje przyjęły na spokój dzisiejszy i spadek i index SKEW kończy sesję na poziomie 136.48 pkt, co mniej więcej oznacza tyle, iż chłopcy z Nowego Jorku nie oczekują zjazdów przekraczających 1.5 standardowego odchylenia.

skew 2 Szepty Godota

Żeby tego było mało…. VIX zalicza ponad +44% wzrost. Booom.

vix Szepty Godota

Czy zatem jest to intradayowy ruch związany z realizacją zysków i wygasaniem w tym tygodniu opcji ? Mówiąc z angielskiego „I have no fucking idea”.

Niemniej jednak, można doszukać się podobieństw w sesji z 17 marca 2017. Zarówno wystrzelony SKEW spadał, VIX rósł w niebiosa, a S&P 500 Futures zaliczało strefę cen uśrednionych 50-SMA…

sp500 podobienstwa Szepty Godota

Co prócz w/w było wspólnego ?

Miesiąc do wygasania kontraktów terminowych i kwartalnych opcji.

tumblr laweixRCWn1qanb21o1 500 Szepty Godota

Co więcej… retaile zrealizowali swoje krótkoterminowe i średnioterminowe zyski…..

rydex 1 Szepty Godota

Co za tym idzie, wyjście powyżej poziomu 2445 nie tyle co będzie dobrą okazją do wejścia w longi, ale przezajebistą okazją. Potwierdzeniem tego sygnału będzie wybicie strefy cen uśrednionych 50-SMA na D1. Co przy negatywnej korelacji z DAX Futures może się idealnie wpisać w strzelenie 200-SMA i zrobienie czegoś spektakularnego u Niemców. Pikanterii tutaj dodaje również pozytywna korelacja Niemców z EURUSD, którzy od początku roku idą w jednym kierunku.

12
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
7 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
eranet

Eur/usd pasuje jeszcze odrobinkę w górę, potem powinno zjechać, co będzie miało przełożenie na Daxa…

EURUSD - Primary Analysis - Aug-12 1927 PM (4 hour).png
EURUSD - Primary Analysis - Aug-12 1918 PM (1 hour).png
Artur

Dzień dobry Wszystkim
Gospodarzu znowu jest jakiś błąd w stronie i przekierowywuje na jakieś inne strony.

Swojak

U mnie podobnie, pokazuje ostrzeżenie.

Aspa

Osobiscie uwazam ze ruch o ktorym pisze Spec bedzie do gory…. wszystko od strony technicznej wskazuje na poludnie w zwiazku z tym oczekiwalbym ostatniej fali wzrostowej przed wiekszym tankowaniem

Marcin

Z Chełmży ja jestem z okolic a ty?

drdax

Spek, no nic innego nie mozna napisać , jak tylko pochwały i gratulacje dla Ciebie…. ten ruch na 200- SMA to mistrzostwo!!!

czekamy na dalsze trafne analizy….

Jedrzej

Piekny opis sytuacji. Przyznam ze codzien rano jak sie tylko obudze to natychmiast sprawdzam czy jakis nowy wpis sie pojawil :)

„Co przy negatywnej korelacji z DAX Futures może się idealnie wpisać w strzelenie 200-SMA i zrobienie czegoś spektakularnego u Niemców.”

CO masz tutaj na mysli ?

Xtrem

Witam.
Zdecydowane stwierdzenie że od dwóch miesięcy trend spadkowy padło dziś, gdy będzie się kończył. Mimo wszystko konsekwencja swego działania.Paniki jeszcze nie ma więc daytrading może być jeszcze spadkowy