Szepty Godota

Szepty Godota

przez -
12 3349
Udostępnij na:

Ten kto mnie zna, ten wie co nieco na temat mojej obsesji odnośnie Simon’a Beckett’a i jego twórczości. „Chemia śmierci”, „Zapisane w kościach”, „Wołanie grobu”, czy „Szepty zmarłych” to tylko nieliczne pozycje warte przeczytania z dorobku tego pisarza. Książki te pochłania sie jednym tchem bez względu na to, czy ostatnio przeczytaną pozycją mógł być „Łysek z pokładu Idy”. Wielu może mylić Simon’a Beckett’a z Samuelem o takim samym nazwisku. Samuel zasłynął poprzez stworzenie pewnej fikcyjnej postaci o imieniu Godot. Kim jest Godot ? Jest to postać, która pojawiła się w dramacie „Czekając na Godota”, na którą się czeka, lecz nigdy nie nadejdzie. Czy już widać podobieństwa w kontekście tradingu ?

Od niespełna dwóch miesięcy po wygenerowaniu się silnego sygnału sprzedażowego na DAX Futures, przysłowiowym Godotem był poziom wyznaczony przez 200-SMA. Początkowo był to poziom w okolicach 11 800, obecnie są to poziomy nieco powyżej 11 900. Czy zatem Godot nadejdzie ? Już podczas wczorajszej sesji można było usłyszeć jego szepty. Oczywiście rynek wielokrotnie pokazywał, że pewien poziom techniczny niekoniecznie musi być strzelony, także o potencjalnym nadejściu Godota dowiem się za kilka godzin. Jednak z racji tego, że ostrożności nigdy za wiele – szczególnie podczas spekulacji, bo jak wiadomo licho nie śpi – ostatnie pozycje w kampanii spadkowej na DAX Futures są przygotowane zarówno na jego nadejście jak i jego brak. Take profity ustawione na 200-SMA + stop lossy tak, by zysk nie był niższy od 1R.

Oczywiście na podsumowanie całej kampanii jeszcze za wcześnie, bo nie została zakończona. Niemniej jednak gdybym miał już teraz ocenić jej przeprowadzenie w skali od 1 do 10, dałbym sobie mocne 7. Co myślę, że i tak jest super wynikiem. Nie obyło się bez mniejszych i większych wpadek, ale tak jak napisałem, czekam do końca. Może jawić się pytanie, co zrobic by ocenić kampanię na 10 ? Musiałbym sie nawciągać koksu i amfetaminy z podtoruńskiej Chełmży w takich ilościach, które przebiłyby moce przerobowe nozdrzy chłopców z GPW i KNF.

Z punktu widzenia struktur pivotowych na DAX Futures, ruch w dół wypełnił negatywną strukturę w 100%. Ostatnim poziomem wsparć dla tej struktury był poziom 11 984, który został strzelony wczoraj o godzinie 18:26.

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures na 11.08.2017
Opory: 12 109, 12 164, 12 253
Wsparcia: 11 932, 11 877, 11 789

Pivot w punkcie w 12 021… no ok. Może być. Chyba…

Co dalej ?

Najbliższe godziny moga przynieść wysyp typiar i typów, którzy w zależności od batuty maestro, pod którą byli szkoleni, mogą przedstawiać 1 z 3 scenariuszy… czyli „lini trendu”.

Generalnie samo przełamanie linii trendu na DAX Futures wyrysowanej w jeden z powyżsych sposobów – mówiąc oględnie – chu*a da i za bardzo nie ma co sobie tym zawracać głowy. Jednak, gdyby rozpatrywać handel w kontekście modelu trendowego przedstawionego tutaj: Budujemy własną zyskowną strategię spekulacyjną – część IV – ufff dzięki, że spekulant.com.pl nadal istnieje :-) – najbliżej jest ku linii nr 1 (ein)…. ale o tym napiszę gdy zostanie strzelone 200-SMA, które winno przynieśc nam coś bardzo spektakularnego.

A teraz ku zaskoczeniu ogółu….

Amerykańskie instytucje przyjęły na spokój dzisiejszy i spadek i index SKEW kończy sesję na poziomie 136.48 pkt, co mniej więcej oznacza tyle, iż chłopcy z Nowego Jorku nie oczekują zjazdów przekraczających 1.5 standardowego odchylenia.

Żeby tego było mało…. VIX zalicza ponad +44% wzrost. Booom.

Czy zatem jest to intradayowy ruch związany z realizacją zysków i wygasaniem w tym tygodniu opcji ? Mówiąc z angielskiego „I have no fucking idea”.

Niemniej jednak, można doszukać się podobieństw w sesji z 17 marca 2017. Zarówno wystrzelony SKEW spadał, VIX rósł w niebiosa, a S&P 500 Futures zaliczało strefę cen uśrednionych 50-SMA…

Co prócz w/w było wspólnego ?

Miesiąc do wygasania kontraktów terminowych i kwartalnych opcji.

Co więcej… retaile zrealizowali swoje krótkoterminowe i średnioterminowe zyski…..

Co za tym idzie, wyjście powyżej poziomu 2445 nie tyle co będzie dobrą okazją do wejścia w longi, ale przezajebistą okazją. Potwierdzeniem tego sygnału będzie wybicie strefy cen uśrednionych 50-SMA na D1. Co przy negatywnej korelacji z DAX Futures może się idealnie wpisać w strzelenie 200-SMA i zrobienie czegoś spektakularnego u Niemców. Pikanterii tutaj dodaje również pozytywna korelacja Niemców z EURUSD, którzy od początku roku idą w jednym kierunku.

Dodaj komentarz

12 komentarzy do "Szepty Godota"

Powiadom o
Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 

Eur/usd pasuje jeszcze odrobinkę w górę, potem powinno zjechać, co będzie miało przełożenie na Daxa…

EURUSD - Primary Analysis - Aug-12 1927 PM (4 hour).png
EURUSD - Primary Analysis - Aug-12 1918 PM (1 hour).png

Dzień dobry Wszystkim
Gospodarzu znowu jest jakiś błąd w stronie i przekierowywuje na jakieś inne strony.

U mnie podobnie, pokazuje ostrzeżenie.

Osobiscie uwazam ze ruch o ktorym pisze Spec bedzie do gory…. wszystko od strony technicznej wskazuje na poludnie w zwiazku z tym oczekiwalbym ostatniej fali wzrostowej przed wiekszym tankowaniem

Z Chełmży ja jestem z okolic a ty?

Spek, no nic innego nie mozna napisać , jak tylko pochwały i gratulacje dla Ciebie…. ten ruch na 200- SMA to mistrzostwo!!!

czekamy na dalsze trafne analizy….

Piekny opis sytuacji. Przyznam ze codzien rano jak sie tylko obudze to natychmiast sprawdzam czy jakis nowy wpis sie pojawil :)

„Co przy negatywnej korelacji z DAX Futures może się idealnie wpisać w strzelenie 200-SMA i zrobienie czegoś spektakularnego u Niemców.”

CO masz tutaj na mysli ?

Witam.
Zdecydowane stwierdzenie że od dwóch miesięcy trend spadkowy padło dziś, gdy będzie się kończył. Mimo wszystko konsekwencja swego działania.Paniki jeszcze nie ma więc daytrading może być jeszcze spadkowy

wpDiscuz