Strach ma wysoki odczyt SKEW

Strach ma wysoki odczyt SKEW

przez -
21 4489
Udostępnij na:

W środę Indeks SKEW zaliczył najwyższy odczyt (148.62) od 21 kwietnia 2017 r. (148.42), co mniej więcej jest oznaką oczekiwań czegoś ponadprzeciętnego, a dokładnie ruchu przekraczającego 38.16 pkt na indeksie S&P 500.

Tym samym jawią się dwa potencjalne zasięgi 2506.27 oraz 2429.95. Z racji tego, że sygnał zakupowy został wygenerowany po przebiciu poziomu 2445 na E-mini S&P 500 Futures, sprawa dla pozycji długich jest dość ułatwiona. Wystarczy jedynie zabezpieczyć sie przed potencjalnym kamieniem w studnię na indeksie S&P 500.

Gdyby nie stosunkowo wysoki odczyt indeksu SKEW, założenia przedstawione w ostatnim wpisie co do BE i SL dla pozycji długich na E-mini S&P 500 Futures pozostałyby bez zmian. SL dla pozycji długich w tym momencie najbardziej optymalny jest poniżej obecnie wypracowanego dołka, czyli poziomu 2462.30.

Dodatkowo może być to pierwsza okazja do przekręcenia się na krótko z dodaniem pozycji po wejściu ceny w strefę cen uśrednionych 50-SMA na D1, czyli poprzednie założenia bez zmian.

Natomiast wybicie lokalnego szczytu w obecnym ruchu wzrostowym może stanowić świetną okazję do dodania pozycji długiej, lub ponownego przekręcenia się na L, jeśli uprzednio został strzelony SL dla potencjalnych pozycji długich z odbicia od strefy cen uśrednionych 50-SMA na D1.

Oczywiście nie jest powiedziane, iż ruch ten pojawi się tu i teraz, toteż powyższy scenariusz jest jedynie przygotowaniem na wypadek wystąpienia ruchu w najbliższych kilkunastu godzinach.

Dodaj komentarz

21 komentarzy do "Strach ma wysoki odczyt SKEW"

Powiadom o
Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 

Panie kierowniku, ladnie wszedl caly trejding plan :)
Ciekawe czy Godota sie doczekamy ;)

speku, pełen szacunek

zobaczymy co z tego wyjdzie…

DE30EUR - Primary Analysis - Aug-17 1821 PM (1 hour).png

Witam Dawidzie mam do Ciebie pytanie prywatne czy mógłbyś się odezwać na moje maila.
Adrian
Pozdrawiam

Dawid a eurdol bez zmian widzisz korekte na 1.14 czy się coś zmieniło?

te twoje oceny rynku są najlepsze

Hmm. niby ziemia uklepana na 2462, ale świeczki na D1 mocno świecą. Bardzo ciekawa sytuacja, w którą stronę rynek pójdzie. Osobiście idę w L z SL jak Dawid napisał. PS. Dzięki gospodarzu za zawsze świeże i treściwe informacje.

wpDiscuz