La belle S&P 500 Futures

La belle S&P 500 Futures

przez -
11 1571
Udostępnij na:

Czwartek na S&P 500 przyniósł ruch niemalże zgodny z oczekiwaniami amerykańskich instytucji obecnych na rynku opcyjnym. Indeks spadł o 38.10 pkt przy oczekiwanym spadku 38.16 pkt. Jak zawsze po ruchach przekraczających co najmniej 1.5 std dev jawi się pytanie: co dalej ? Czy należy oczekiwać dalszego ruchu spadkowego, czy też jakiegoś odreagowania ?

Traderzy „wieczna korekta” z pewnością winszują zasadzie „taki ruch bez korekty” :-)

Moje podejście zakładało wyjście z pozycji krótkich po strzeleniu poziomu 2429.95 i ustawienie zlecenia sell stop na poziomie 2428 na wypadek dalszego niekontrolowanego zjazdu.

Niekontrolowany zjazd nie pojawił się póki co, także muszę czekać na rozwiązanie zagwozdki do startu amerykańskich giełd.

Okazją do wejścia w pozycję długą będzie dla mnie przejście ceny przez poziom 2447 z stop lossem ponizej strefy cen uśrednionych 50-SMA na D1. Poziomy od 2429.95 do 2447 nie są dla mnie w tej chwili do tradingu. Jedynie zlecenie SL umiejscowione jest tak, aby nie ruszać zysku poniżej 3R wypracowanego z wczorajszego ruchu w dół.

Indeks SKEW po wczorajszej sesji nieco uspokoił sie, jednak nadal znajduje się na poziomach o podwyższonym ryzyku wystąpienia gwałtownego ruchu w górę, czy też dół.

Pogłębienie wczorajszego dołka może dać możliwość handlu z celem na 200-SMA na D1. Oczywiście nie w linii prostej – byłoby to czystym szaleństwem na miarę Brexit, czy też wyboru Trumpa.

Najbliższym wsparciem dla obecnego trendu wzrostowego jest poziom 2415, jego strzelenie w ujęciu D1 urealni ruch pod 200-SMA czyli okolice poziomu 2350.

Ciekawiej natomiast wygląda sytuacja na DAX Futures, gdzie po naruszeniu poziomu 12 235 rynek nie zdołał utrzymać pozytywnego momentum intraday. Mimo prób budowy pozytywnej struktury pivotowej w ujęciu tygodniowym i wygenerowaniu się sygnału zakupowego, popyt i podaż okazały się na tyle słabe, iż na ten czas obserwować można ruch w ramach neutralnej struktury pivotowej. Niemniej jednak reakcje pozostałych uczestników rynku były na tyle silne, iż umozliwiłyby wejście na BE z uwagi na przekroczenie zmienności o dwukrotność ATR(60) dla interwału H1.

Należy nadmienić, że kampania spadkowa z zasięgiem 200-SMA nadal jest aktywna. 200-SMA na D1 obecnie przebiega w okolicach poziomu 11 960.

Wybicie dzisiejszego dołka będzie dla mnie okazją do zajęcia pozycji krótkiej w ramach tejże kampanii.

Dodaj komentarz

11 komentarzy do "La belle S&P 500 Futures"

Powiadom o
Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 

Cześć Dawid jesteś na S ?
Jeśli tak to gdzie SL?

Czesc. Na podstawie czego wszedles wczoraj w S-ki na SP500? Jak to zrobiles, ze masz gwarancje zysku 3R? :-)

Na razie trzymają 2420…

SPX500USD - Primary Analysis - Aug-18 1606 PM (4 hour).png

Na h4 również chyba sygnał sprzedażowy

wpDiscuz