There will be blood….

There will be blood….

przez -
9 1701
Udostępnij na:

Uczestnicy rynku na E-mini S&P 500 Futures po przekroczeniu progu 2439.10 22 sierpnia ani chwili nie zastanawiali się co zrobić i wykorzystując chwilowe pozytywne momentum pognali bagatela pod strefę cen uśrednionych 50-SMA D1 dając tym samym możliwy potencjalny zysk z pozycji długich rzędu 15.2 pkt. A jesli nie 15.2 pkt to conajmniej break even. Tym samym przynali mi rację, iż nie ma na świecie lepszego typa od predykcji ruchów S&P 500 Futures w ostatnich kilku miesiącach :-)

Ale do rzeczy… Rynek doszedł do górnego ograniczenia strefy cen uśrednionych, odbił się (odbicie zdechłego kota ? ) i obecnie wychodzi ponniżej tejże strefy. Obecnie, czyli w czwartek 24.08 po północy. W teorii przejście ceny przez strefę cen uśrednionych 50-SMA na D1 mogłoby być dobra okazją (nie zajebistą) do wejścia w pozycję krótką. Z racji tego, że wpis zaczałem pisać o 00:20, nie będę tutaj uprawiać mentalnego masochizmu samouwielbienia i mentalnej masturbacji wg. niektórych wygórowanego ego, oleję ten sygnał :-) Gdybym obudził się o 8 rano w czwartek i zobaczył takową reakcję rynkową, dopiero jeden tick poniżej poziomu 2427.30 byłby dla mnie zajebistą okazją do wejścia w pozycję krótką.

I tego trzymam się. Naruszenie 2427.30 już o jeden tick będzie dla mnie zajebista okazją do wejścia w pozycję krótką i potwierdzeniem potencjalnych pozycji krótkich z przejścia ceny przez dolne ograniczenie stefy cen uśrednionych 50-SMA na D1. Co za tym idzie, zejście na 200-SMA może być na tę chwilę odwleczone o jedynie 2 sesje, ale to oczywiście pozostali uczestnicy rynku zweryfikują.

Okazją do ponownego wejścia w pozycje długie będzie przejście ceny przez poziom 2447.90.

Na temat DAX Futures nie ma się co zbytnio wywodzić, bo tu sytuacja jest bez zmian i nie chce mi się codziennie pisać o tym samym. Kampania spadkowa z zasięgiem 200-SMA trwa w najlepsze i na tę chwilę nie ma żadnych sygnałów, by ta kampania w najbliższym czasie została w jakikolwiek sposób zanegowana. Poprzednie założenia pozostają bez zmian i take profity dla nieaktywowanych sell stopów pozostoją na 200-D1 SMA. Intraday’owe sygnały pozostawiam bez reakcji z prostego powodu. Po prostu nie mam teraz czasu, aby włączać notowania po 9:00 i gapić się w oczekiwaniu na sygnał, mimo iż mogłyby dać dość przyzwoitą stopę zwrotu – około 200 pkt dziennie.

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami i coraz mocniej zaciskam kciuki nad wprowadzeniem ograniczenia lewaru do poziomu 1:25. Jeśli to się stanie, będzie to najbardziej zajebista decyzja podjęta przez Ministerstwo Finansów w wolnej i demokratycznej Polsce.

Dodaj komentarz

9 komentarzy do "There will be blood…."

Powiadom o
Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 

dla przypomnienia prognoza eur/usd kilka dni temu, więc po weekendzie zobaczymy co dalej, bo już jesteśmy… a to może mieć wpływ na Daxa…

EURUSD - Primary Analysis - Aug-21 1950 PM (1 day).png

Patrzymy co się z tego narysuje, jest jeszcze potencjał na podejście wyżej, ale już nie musi, bo minimum zaliczyło…

SPX500USD - Primary Analysis - Aug-24 1531 PM (1 hour).png

Wprowadzą 1:25 to ludzie pójdą tam gdzie jest 1:500, dla mnie to jak z wódką, jest dla mądrych ludzi, głupi nie powinien do niej siadać….

Ja jestem za tym, żeby ograniczyć ilość przerzutek w rowerach do 3. To powinno dobrze wpłynąć na bezpieczeństwo rowerzystów. :)

wpDiscuz