Euro vs dolar

Euro vs dolar

przez -
26 3248
Udostępnij na:

Na notowaniach EURUSD po potwierdzeniu formacji potrójnego dna, nie pojawiły sie sprzyjające warunki w celu wyprowadzenie chwilowego cofnięcia do strefy cen uśrednionych jako okazji do wejścia w pozycje długie z niższych poziomów – Orzeł wylądował. Miast tego po 4 sierpnia pojawiły się cofnięcia, które dałyby od 60 do 132 pipsów każdorazowo po sygnale sprzedażowym generowanym na poziomie 1.1793. Cofnięcie od szczytu z 2 sierpnia wyniosło 248 pipsów, co jest całkiem przyzwoitym ruchem.

Obecnie EURUSD znajduje się na poziomach powyżej 1.19 i idealnie wpisuje się w potwierdzoną formację potrójnego dna z zasięgiem 1.2594 na kolejne miesiące – EURUSD i potwierdzenie formacji potrójnego dna. Tym samym większe cofnięcia będą nadal przeze mnie wykorzystywane do łapania pozycji długich i być może nadal będę skupiać się na wyłapywaniu tych cofnięć w kontekście pozycji krótkich. Na ten czas nie mam żadnych otwartych spekulacji na EURUSD i skupię się na tym od jutra.

Strategia EURUSD Short H1

Sygnałem do zajęcia pozycji krótkiej będzie naruszenie dołka (1.1863) świecy ustanawiającej szczyt, czyli sell stop na poziomie 1.1862. Stop lossem dla tej pozycji będzie pips powyżej obecnego szczytu, czyli poziom 1.1941. Potencjalny początkowy zysk na poziomie R2.

eurusd h1 short Euro vs dolar

Strategia EURUSD Short D1

Z racji tego, że spekulacje na EURUSD będę opierać o interwał H1 oraz D1, ta strategia będzie stanowić dodanie do pozycji krótkiej zajętej wcześniej na podstawie w/w strategii. Poziomem dołożenia do pozycji krótkiej, będzie naruszenie dołka świecy D1 z 25 sierpnia, czyli poziom 1.1772.

eurusd short Euro vs dolar

Z racji tego, że będzie to możliwość wyłapania potencjalnego ruchu na strefę cen uśrednionych 50-SMA, SL będzie dostosowany pod stosunek ryzyka do zysku w kontekście odległości tejże strefy od poziomu wejścia. Gdyby pozycja krótka w tej strategii odpaliła się w poniedziałek, SL będzie ustawiony na poziomie 50 pipsów – R:R 1:2.

Co z pozycjami długimi ?

Tutaj tak naprawdę są trzy warianty, z czego dwa pierwsze są na kilka kolejnych sesji.

Strategia I

Jeżeli w poniedziałek zostanie ustanowiony nowy szczyt, naruszenie tego szczytu o 1 pips we wtorek wykorzystam do wejścia w pozycję długą.

Strategia II

Jeżeli rynek w kolejnych sesjach nie ustanowi nowego szczytu, naruszenie obecnego szczytu o 1 pips wykorzystam do zajęcia pozycji długiej.

Strategia III

Wejście w pozycje długą po dotarciu notowań do strefy cen uśrednionych 50-SMA na D1.

Plan jest, pozostaje jego wykonanie.

26
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
8 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Seba

Witam Dawid, otwarcie luką na nowe szczyty traktujesz jako naruszenie szczytów z piątku, czyli będzie otwarcie pozycji buy we wtorek jeżeli nie zejdą poniżej 1,1863. Dobrze rozumuję?

eranet

Poziom 1.1960-70 może być ciekawy…. 2 figury wypadają w tym samym miejscu

EURUSD - Primary Analysis - Aug-28 0759 AM (1 hour).png
EURUSD - Primary Analysis - Aug-28 0756 AM (1 day).png
eranet

A Dax powinien wylądować za chwilę tu…

DE30EUR - Primary Analysis - Aug-28 0837 AM (1 hour).png
Niedzwiadek

Brawo prawie tam był czyli teraz do góry?)

eranet

Do góry już jest….

Niedzwiadek

ale skoro to układ leonarda to chyba raz jeszcze tam winien spać? i dopiero wtedy w górę?

eranet

Nie wiem co to jest układ Leonarda, więc się nie wypowiem.

eranet

Jeszcze 1 rysuneczek na dziś…

DE30EUR - Primary Analysis - Aug-28 1442 PM (15 min).png