W oczekiwaniu na sygnały w USA

W oczekiwaniu na sygnały w USA

przez -
8 3754
Udostępnij na:

W cierpliwym wyczekiwaniu na sygnał sprzedażowy lub zakupowy na S&P 500 Futures, zawsze znajdzie się chwila czasu, by przeanalizować elementy, które potencjalnie mogą mieć wpływ na dalszy przebieg zdarzeń i na tej podstawie można dorzucic jakiś dodatkowy czynnik, który wpłynie na ocenę sukcesu konkretnej kampanii spekulacyjnej w kontekście prawdopodobieństwa.

Indeks SKEW

Obecne odczyty niewiele mówią, ale z racji tego, że już od przyszłego tygodnia rozpoczyna sie proces wygasania opcji/kontraktów i cała ceremonia z tym związana, będę brać spore poprawki na odczyty tego indeksu. Jak wiadomo zarówno zmienność implikowana, czy sam skew w tym okresie lubią szaleć. Na ten czas odczyty indeksu SKEW pozostają neutralne wobec moich spekulacji.

skew 3 W oczekiwaniu na sygnały w USA

Bullish Percent Index S&P 500 i NYSE

Podobnie jak w przypadku SKEW odczyty tych dwóch wskaźników sa w tej chwilii neutralne wobec moich spekulacji, choć widać bardzo nieznaczne ukierunkowanie w stronę podażową.

Sentyment retail traderów

Sentyment retail traderów na S&P 500 mierzony na podstawie lokowania kapitału we wzrostowe lub spadkowe fundusze z grupy Rydex, wskazuje na nieco przesadzony optymizm, który budował sie od kilku dni. Tym samym pojawia się pierwszy sygnał za realizacją zysków z pozycji długich budowanych na przestrzeni ostatnich 3 dni.

rydex 2 W oczekiwaniu na sygnały w USA

Momentum

Obecność silnego trendu wzrostowego nie podlega dyskusji, natomiast sierpień na S&P 500 przyniósł pojawienie się negatywnego momentum. Poprzez negatywne momentum rozumiem wykorzystywanie presji podażowej od początku miesiąca do dzisiaj. I tutaj pojawia się pewien problem.

Otóż ETF podążający za spółkami wykazującymi wysokie momentum cenowe, znacząco przewyższył zachowanie samego indeksu S&P 500. A to w idealnym świecie oznaczałoby jedno. Jeśli złapią negatywne momentum to będzie jebutto na tym ETFie.

Warto dodać, iż jest to pierwszy miesiąc w 2017, gdzie spółki o wysokim momentum przewyższają benchmark.

momentum W oczekiwaniu na sygnały w USA

Oczywiście momentum jest opóźnione względem reakcji rynkowych, więc tutaj pojawia się juz pewna lampka ostrzegawcza dla potencjalnych sygnałów zakupowych. Oczywiście nie twierdzę, że zostaną one od razu skazane na pożarcie. Jednak szansa na to, iż zobaczymy silną kontynuację ruchu po wygenerowaniu się sygnału zakupowego jest nie za duża. Po prostu spółki za którymi podążą powyższy ETF muszą zareagować na negatywne momentum S&P 500. Niestety nikt nie wie kiedy. Czy to będzie jutro, czy też za tydzień.

Dlatego jedyne co mogę zrobić w takim przypadku to nadać większą wagę potencjalnej kampanii spadkowej na S&P 500 Futures i pokusić się o jakiś dodatkowy sygnał sprzedażowy spoza strategii opartej o interwał D1.

I tak np. z interwału H1 i notowań z Globex moge wykorzystać zejscie poniżej 2442.60 o np. 1 tick do wejścia w pozycję krótką.

sp500 h1 W oczekiwaniu na sygnały w USA

A potencjalny sygnał sell z D1 wykorzystać do zwiększenia spekulacji na krótko.

8
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] Wrzesień na rynkach, a szczególnie na niemieckim rynku terminowym był dość specyficzny dla mnie. Po bardzo udanym sierpniu i spadku notowań do 200-SMA oczekiwałem spektakularnego ruchu o zasięgu 1000 – 1500 punktów. O ile kierunek ruchu nie był mi znany, o tyle spadek rozpoczęty 20 czerwca o zasięgu 1063 punktów sugerował wejście w średnioterminowy trend spadkowy. Tym samym podejście podążania za trendem w postaci sprzedaży górek (wejście w strefę 50-SMA na D1), czy też wejściu w dodatkowe pozycje krótkie na wybiciu dołków było jak najbardziej zasadne. Dodatkowo sygnały zakupowy na DAX Futures z 31 sierpnia 2017 wyraźnie wskazał chęć… Czytaj więcej »

eranet

Z mojej perspektywy SP500 możliwe w tym momencie 2 rozwiązania (h4), gdzieś tutaj się zatrzymujemy i robimy nawrotkę, jeśli jednak pójdziemy wyżej to formacja będzie miała znacznie wyższy zasięg, gdyby miała być wypełniona…

SPX500USD - Primary Analysis - Aug-31 2036 PM (4 hour).png
SPX500USD - Primary Analysis - Aug-31 2033 PM (4 hour).png
eranet

nasadq wygląda jakby chciał iśc ponad 6000… (realizuje formację z wyższym zasięgiem SP500)

NAS100USD - Primary Analysis - Aug-31 2043 PM (4 hour).png
Przemek

Dasz rade cos o gbppln powiedzieć dlugoterminowo?

eranet

Długoterminowo to strefa wsparcia została sięgnięta, ale jest ona dosyć szeroka i kurs może zejść niżej…

GBPPLN - Primary Analysis - Sep-03 1847 PM (1 week).png
Przemek

Dzięki, za zaangażowanie ;-)