Czas na uderzenie

Czas na uderzenie

przez -
17 3059
Udostępnij na:

Zupełnie niepostrzeżenie umknęła mi informacja puszczona przez Intercontinental Exchange (NYSE: ICE) o wprowadzeniu do obrotu kontraktów terminowych na index FANG PLUS z dniem 8 listopada 2017 r. – Intercontinental Exchange announces ICE Futures U.S. Contract based on NYSE FANG+™ index of tech stocks. Mimo iż info sprzed 2 tygodni, jest to bez wątpienia info dnia. Index FANG+ jest indeksem równoważonym, czyli wagi jego komponentów mają taką samą wagę, a w jego skład wchodzi dziesiątka największych gigantów technologicznych.

fang Czas na uderzenie

Z pewnością będę obserwować ten produkt, a może wejdą one do spekulacyjnego portfolio. Czas pokaże, póki co do listopada jeszcze trochę czasu zostało.

EURUSD

Nie ulega wątpliwości, iż notowania EURUSD znajdują się w silnym średnioterminowym trendzie wzrostowym. Tym samym – rozpatrując EURUSD z perspektywy średnich kroczących – rynek stoi przed ważnym wyborem. Kontynuacja trendu, czy też wykorzystanie obecnej korekty do wejścia w krótkoterminowy trend spadkowy.

eurusd Czas na uderzenie

Pierwsza próba odbicia od strefy 50-SMA zakończyła się brakiem kontynuacji rychu wzrostowego- Szepty Godota. Dlatego naruszenie wtorkowego szczytu (1.1824) i tym samym wejście w strefę cen uśrednionych 50-SMA wykorzystam do tzw. „badawczej penetracji’. Mała pozycja długa wielkości 0.1 lota w zupełności wystarczy w moim przypadku. Dołożenie do pozycji długiej w przypadku wybicia górą strefy cen uśrednionych 50-SMA na D1.

Cel 1.2594 na najbliższe miesiące wynikający z potwierdzenia formacji potrójnego dna pozostaje bez zmian. Cel jest, plan jest, czas pokaże co z tego wyjdzie.

S&P 500 Futures

Strategia VXV:VIX zakończyła się zyskiem 0.03%, w porównaniu do 0.05% straty w poprzednim okresie.
Na S&P 500 Futures strata wyniosła -0.2%, co przy lewarze 1:50 dałoby stratę 1% wniesionego depozytu – zakładając racjonalny money management spekulanta (dla CFD jest to odpowiednik 0.1 lota / 10 000 zł). Także zarówno zysk na indeksie jak i strata na kontrakcie nie powala z nóg.

We wtorek na S&P 500 Futures ponownie mieliśmy powtórkę z ubiegłego piątku (05.10.2017), czyli klasyczny short squeeze. Dynamiczny ruch w górę po starcie amerykańskiej giełdy połączony z dynamicznym ruchem w górę połączonym ze spadkiem liczby otwartych pozycji.

es f 1 Czas na uderzenie

Dzisiejsza sesja to również wyraźne wycofanie krótkoterminowej pozycji długiej przez retail traderów.

nu 2 Czas na uderzenie

To ewidentnie wywołało brak wybicia szczytów, czyli brak sygnału do zajęcia pozycji długiej zgodnej z trendem. Miast tego mogliśmy zobaczyć naruszenie ostatnich szczytów i ustanowienie ATH (all time high). W swoim podejściu spekulacyjnym rozróżniam naruszenie od wybicia szczytów. Wybiciem jest dla mnie zamknięcie świecy D1 powyżej poprzedniego szczytu, natomiast naruszeniem jest przekroczenie szczytu o 1 tick. Największą wartość mają dla mnie ceny zamknięcia D1. Z jednego ważnego powodu. Podczas tzw. closing auction przewala się najwięcej hajsu :) Niezależnie czy jest to DAX Futures, czy inny Futures.

Co dalej ? Z racji tego, że nie mam już zamiaru więcej udziwniać poprzez łączenie strategii intraday z innymi strategiami na S&P 500 Futures – czekam. Czekam na wybicie szczytu do zajęcia pozycji długiej, lub wejścia w mean reversion (wejście w strefę 10-SMA na D1) do zajęcia pozycji krótkiej. No chyba, że chłopcy na rynku opcyjnym coś odwalą i VXV:VIX spadnie w dniu jutrzejszym poniżej poziomu 1.00.

Wspomniany ostatnio poziom 2534 na S&P 500 Futures wykorzystam do ‚szorcenia jak dziki’. Na moje szczęście pokrywa się to ze strefą 10-SMA i potencjalnym mean reversion…

es f short 1 Czas na uderzenie

Dla pozycji długiej wiadomo… zagranie trendowe.

es f long Czas na uderzenie

DAX Futures

No, no… chłopcy z Frankfurtu szaleją. Dzisiaj można było zaobserwować pierwszą próbę wybicia krótkoterminowej konsoli. Nie udało się. Być może uda sie wybicie górą. Zobaczymy, póki co bez pozycji.

fdax Czas na uderzenie

Aczkolwiek na H1 brak kolejnego wybicia strefy cen uśrednionych 50-SMA górą może sugerowac pewną presję podażową. Rynek zweryfikuje jak inni zawodnicy Adama Małysza :-)

fdax h1 Czas na uderzenie

Gdyby ktoś chciał odpocząć w Bieszczadach, polecam wioske Wołosate. Świetna sprawa !

17
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
8 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] powyżej szczytu. Założenia co do S&P 500 Futures przedstawione w ostatniej analizie – Czas na uderzenie – pozostają bez […]

Stary a głupiiii !........

Dax dotrze w nocy z pewnością do oporu 12985-12980 , czy nocne notowania z dalekiego wschodu maja szanse pokonać tę barierę? Aktualny poziom 12 973

Arno

Stop loss z GDXJ 34,00 zdjęty i zaksięgowany zysk 1,68r, $0,79 na jednostkę. Czekam na rozwój sytuacji i ewentualny long na 34,61 z rr 1,13 i take profitem 35,23

gdxj.png
Stary a głupiiii !........

fajny wykres :) Możecie coś wrzucić na temat ilości chętnychtzn oczekujących i otwartych pozycji na L lub na S albo podajcie mi gdzie to szukać. Dzięki

Stary a głupiiii !........

Chodzi mi o DAX i SP500 tylko te mnie interesują

Wiksa

Prowizje narzucane przez ICE są tak wysokie, że handel na tych kontraktach może być nieopłacalny. Poczekamy co wymyślą, ale fajna sprawa nawet do podpatrzenia. Indeks FANG total return ma potencjał na tle innych. Obstawiam, że jeszcze usłyszymy o tych kontraktach w mediach.

chart_year_FANG-Index.png
Skaf

Myśmy doszli do Wolosatego z Zagórza,kawał drogi z plecakami i namiotami. Ale najpiekniej jest w Dolinie Sanu w Krywe.Polecam

alek

Cytat z Kolanego: „Znamienne były przyczyny stojące za tym rekordem. Wal-Mart zapowiedział, że w ciągu następnych dwóch lat wyda 20 miliardów dolarów na skup własnych akcji. Trudno o lepszy symbol trwającej od 2009 roku hossy napędzanej w znacznej mierze przez gigantyczne zakupy własnych akcji przez największe giełdowe korporacje.
Kuszone przez ultra-niskie stopy procentowe (i premie motywacyjne zarządów) spółki na potęgę zadłużają się, aby za pożyczone pieniądze skupować na giełdzie własne akcje, pompując wyceny do astronomicznie wysokich poziomów. To już nawet bardziej niż trochę przypomina schemat piramidy finansowej.”
Niech nam żyją Bańki Centralne jak najdłużej!

Swojak

Przy zyskach na poziomie 16mld rocznie, nie jest to jakiś wyczyn i dywidendzie 2,5%. Rynek konsumenta rocznie rośnie o 90 mln osób, tak wiec będzie komu kupować. W dużej mierze hosse oprócz banków centralnych, sponsoruje konsument chinski, mocny wzrost klasy średniej, sam wzrost sprzedaży nowych samochodów od 2009 z 13 mln do prawie 30 mln sztuk. A wiadomo kto najwięcej na tym zyskuje BMW, Daimler, Volkswagen. Podobnie jest z innymi firmami niemiecki.

eranet

Edek u mnie wygląda tak….

EURUSD - Primary Analysis - Oct-09 1915 PM (4 hour).png
eranet

Potencjał na GBP/NZD

GBPNZD - Primary Analysis - Oct-10 1425 PM (1 day).png