Czas na uderzenie
Zupełnie niepostrzeżenie umknęła mi informacja puszczona przez Intercontinental Exchange (NYSE: ICE) o wprowadzeniu do obrotu kontraktów terminowych na index FANG PLUS z dniem 8 listopada 2017 r. – Intercontinental Exchange announces ICE Futures U.S. Contract based on NYSE FANG+™ index of tech stocks. Mimo iż info sprzed 2 tygodni, jest to bez wątpienia info dnia. Index FANG+ jest indeksem równoważonym, czyli wagi jego komponentów mają taką samą wagę, a w jego skład wchodzi dziesiątka największych gigantów technologicznych.
Z pewnością będę obserwować ten produkt, a może wejdą one do spekulacyjnego portfolio. Czas pokaże, póki co do listopada jeszcze trochę czasu zostało.
EURUSD
Nie ulega wątpliwości, iż notowania EURUSD znajdują się w silnym średnioterminowym trendzie wzrostowym. Tym samym – rozpatrując EURUSD z perspektywy średnich kroczących – rynek stoi przed ważnym wyborem. Kontynuacja trendu, czy też wykorzystanie obecnej korekty do wejścia w krótkoterminowy trend spadkowy.
Pierwsza próba odbicia od strefy 50-SMA zakończyła się brakiem kontynuacji rychu wzrostowego- Szepty Godota. Dlatego naruszenie wtorkowego szczytu (1.1824) i tym samym wejście w strefę cen uśrednionych 50-SMA wykorzystam do tzw. „badawczej penetracji’. Mała pozycja długa wielkości 0.1 lota w zupełności wystarczy w moim przypadku. Dołożenie do pozycji długiej w przypadku wybicia górą strefy cen uśrednionych 50-SMA na D1.
Cel 1.2594 na najbliższe miesiące wynikający z potwierdzenia formacji potrójnego dna pozostaje bez zmian. Cel jest, plan jest, czas pokaże co z tego wyjdzie.
S&P 500 Futures
Strategia VXV:VIX zakończyła się zyskiem 0.03%, w porównaniu do 0.05% straty w poprzednim okresie.
Na S&P 500 Futures strata wyniosła -0.2%, co przy lewarze 1:50 dałoby stratę 1% wniesionego depozytu – zakładając racjonalny money management spekulanta (dla CFD jest to odpowiednik 0.1 lota / 10 000 zł). Także zarówno zysk na indeksie jak i strata na kontrakcie nie powala z nóg.
We wtorek na S&P 500 Futures ponownie mieliśmy powtórkę z ubiegłego piątku (05.10.2017), czyli klasyczny short squeeze. Dynamiczny ruch w górę po starcie amerykańskiej giełdy połączony z dynamicznym ruchem w górę połączonym ze spadkiem liczby otwartych pozycji.
Dzisiejsza sesja to również wyraźne wycofanie krótkoterminowej pozycji długiej przez retail traderów.
To ewidentnie wywołało brak wybicia szczytów, czyli brak sygnału do zajęcia pozycji długiej zgodnej z trendem. Miast tego mogliśmy zobaczyć naruszenie ostatnich szczytów i ustanowienie ATH (all time high). W swoim podejściu spekulacyjnym rozróżniam naruszenie od wybicia szczytów. Wybiciem jest dla mnie zamknięcie świecy D1 powyżej poprzedniego szczytu, natomiast naruszeniem jest przekroczenie szczytu o 1 tick. Największą wartość mają dla mnie ceny zamknięcia D1. Z jednego ważnego powodu. Podczas tzw. closing auction przewala się najwięcej hajsu :) Niezależnie czy jest to DAX Futures, czy inny Futures.
Co dalej ? Z racji tego, że nie mam już zamiaru więcej udziwniać poprzez łączenie strategii intraday z innymi strategiami na S&P 500 Futures – czekam. Czekam na wybicie szczytu do zajęcia pozycji długiej, lub wejścia w mean reversion (wejście w strefę 10-SMA na D1) do zajęcia pozycji krótkiej. No chyba, że chłopcy na rynku opcyjnym coś odwalą i VXV:VIX spadnie w dniu jutrzejszym poniżej poziomu 1.00.
Wspomniany ostatnio poziom 2534 na S&P 500 Futures wykorzystam do ‚szorcenia jak dziki’. Na moje szczęście pokrywa się to ze strefą 10-SMA i potencjalnym mean reversion…
Dla pozycji długiej wiadomo… zagranie trendowe.
DAX Futures
No, no… chłopcy z Frankfurtu szaleją. Dzisiaj można było zaobserwować pierwszą próbę wybicia krótkoterminowej konsoli. Nie udało się. Być może uda sie wybicie górą. Zobaczymy, póki co bez pozycji.
Aczkolwiek na H1 brak kolejnego wybicia strefy cen uśrednionych 50-SMA górą może sugerowac pewną presję podażową. Rynek zweryfikuje jak inni zawodnicy Adama Małysza :-)
Gdyby ktoś chciał odpocząć w Bieszczadach, polecam wioske Wołosate. Świetna sprawa !
[…] powyżej szczytu. Założenia co do S&P 500 Futures przedstawione w ostatniej analizie – Czas na uderzenie – pozostają bez […]