Kolejne sygnały – S&P 500 Futures

Kolejne sygnały – S&P 500 Futures

przez -
71 2304
Udostępnij na:

Dzisiejsze wybicie szczytu na S&P 500 Futures zainicjowało pozycję długą na tym instrumencie. Czy jest to dobre posunięcie patrząc na to co dzieje się na rynku opcyjnym ? Pojęcia nie mam. Na pewno jest to pozycja obarczona pewnym ryzykiem z uwagi na brak pozycji długich z niższych poziomów. Dodatkowy long z pewnością jest atrakcyjny dla uskuteczniających „buy and hold”, jednak uskutecznianie takiego modelu spekulacyjnego na Futures’ach nie do końca jest rozsądne.

Niemniej jednak, po północy na otwarciu w portfelu S&P 500 Futures pojawi się long. Stop loss dla tej pozycji będzie stosunkowo blisko, bo na poziomie 2556.00

Indeks SKEW po dzisiejszej sesji znajduje się nadal na wysokim poziomie.

Co mnie natomiast dziwi to całkowita redukacja „kapitału wzrostowego” przez retaile. Czy zatem krótkoterminowi retaile korzystają z dobrodziejstw rynkowych i każde podejscie w ujęciu dzienym wykorzystują do realizacji zyku ? Jeśli tak, to na rynku panuje jednomyślność, co niejako może tłumaczyć niską zmienność.

DAX Futures
SL dla pozycjie długiej w 10 pkt. zysku (13017.50) pozostaje. Z punktu widzenia ochrony kapitału zdaje się to być dość rozsądne. Z drugiej jednak strony obniża drastycznie stosunek zysku do ryzyka z 1:2 do 1:0.19. Skąd taki R:R ? Już śpieszę z tipsem. Otóż wstepny SL znajdował się na poziomie 12 955, rynek do niego zbliżył się na niespełna 2 pkt, a to oznacza, że może zostać księgowany zysk +10 pkt kosztem przetrzymania pozycji na 51 pkt. stracie. W konsekwencji rodzi się niebezpieczeństwo pojawienia negatywnego współczynnika skośności. Z jednej strony ochrona kapitału, z drugiej strony nie do końca dobre zarządzanie ryzykiem.

Skąd więc wziął się SL na takich poziomach ? Tutaj górę wzięła zmienność zrealizowana, która jest głównym czynnikiem na stawianie SL. Czy, więc należałoby dostosować mnożnik do panujących warunków i SL przestawić jutro na otwarciu o chociaż 15 pkt. wyżej ? Nie wiem. Pomyślę o tym jutro rano. Nie chcę też uskuteczniać zbyt dużej optymalizacji, coby uniknąć curve fittingu i wykolejenia się przy najbliższej okazji.

Wybicie szczytu na D1 generalnie potwierdza trend wzrostowy.

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures 19.10.2017
Opory: 13 077, 13 099, 13 134
Wsparcia: 13 007, 12 985, 12 950

Ppivot intraday w punkcie 13 042. Z punktu widzenia short/long intraday, pivot znajduje się w idealnym miejscu.
Teoretyczny zasięg wzrostów w dniu jutrzejszym po godzinie 9:00 – 13 134.

71
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
33 Comment threads
38 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Nic Nie Wiem

Cześć z Was z tego co tutaj czytam w komentarzach wydaje się próbować kopiować transakcje gospodarza, i co widać bardzo wyraźnie – idzie Wam to słabo – tracicie pieniądze, i co niektórzy również nerwy . Dziwię się Wam, bo przecież dostęp do tej strony jest darmowy, wiec żeby tu wejść potrzeba jedynie prądu, sprzętu i dostępu do internetu. Czy ktokolwiek z Was naśladujących pozycje gospodarza uważa ze coś co jest ogólnodostępne możne przynieść Wam bogactwo i sukces? Bo jeśli tak to ja się z Wami łagodnie mówiąc nie zgadzam. Co więcej od kilku dni ciężko czytać komentarze wszystkich tych posiadających… Czytaj więcej »

Stary a głuuupi!!

Witaj. Głos z zewnątrz zawsze mile widziany. Moge tylko zgodzić się natomiast z jednym że jeśli ktoś kopiuje to niech to robi dalej i ewentualny żal może mieć tylko do siebie. Gospodarz wyznacza jakieś poziomy lub nie , ale to są jego poziomy. Przy żelaznej dyscyplinie można mieć sukces i z tej strategii ale każdy powinien mieć swoją. Kupując pow. lub poniżej poziomu zamknięcia nie zarobił bym prawie nic ostatnio ponieważ nie mam kasy na tracenie 50% z D1 oraz zbyt wiele czasu aby tylko tym się zajmować. NATOMIAST: krytykując bierzesz odpowiedzialność za konstruktywność wywodu i dowody. Ile straciłęś Ty… Czytaj więcej »

EsPi

Czyli wedle twojego rozumowania trzeba zapłacić żeby się czegoś nauczyć i osiągnąć sukces… w tym momencie ja się z tobą nie zgadzam. Nie powieliłem żadnej transakcji autora blogu co nie zmienia faktu że bacznie obserwuje jego podejście do tradingu. Każdy ma swój rozum i sam powinien podejmować decyzję jak by wszyscy na tym zarabiali a rynki trzymały się ustalonych schematów było by to bezsensowne.

Czorcik

Hi hi od 15.30 pojechali przeciwko Europie. Wykres co godzinę to wyższe poziomy (odwrotnie niż handel w Europie od rana).Można powiedzieć: „Europa jest z Marsa a Jankesi z Wenus”

Stary a głuuupi!!

Amerykanie pokazali środkowy paluch S. Już zaczyn być to denerwujące – zaczynam twierdzić i w środku coś czuję że mam racje aby na razie odejść od stołu zboczeńców , albo w moim przypadku – do niego nie zasiadać.

EsPi

Twój komentarz mnie zabił „stół zboczeńców” hehe :) hamburgery nawet bo wybuchu jądrowym tłumaczyli by sobie że teraz uprawy będą szybciej rosły i to podniesie zyski. Łoczy się otworzą jak kiedyś nie łodbije do góry

Czorcik

W spadkach chodzi o to że następują wtedy kiedy nikt w nie nie wierzy. Kiedy opcje są tanie dla dużych graczy po kilkunasto tygodniowych (bez większych korekt) wzrostach. Chodzi o to żeby wymusić przez automatyczny SL kupno po zawyżonych cenach.Bo inaczej nikt nie ustawi buy stop na 2620 tylko SL sell da dużym graczom możliwość zagrania na spadki!

Czorcik

Przy takim łatwym (bez doświadczenia) tradingu to musi ich wykosić nocny FLASH CRASH.Coś się musi w nocy wydarzyć żeby ich na SL albo margin call wycieło. Czekamy i zobaczymy co będzie! Na zbyt łatwe zarabianie to wygląda. Idealnie od wsparć się odbili.A jak to powtarza DAWID licho nie śpi-zaskoczy ich w nocy minus 5% albo więcej. Wystarczy popatrzeć na BITCOINA-znajomi mi mówią że kart graficznych nie można kupić, bo w magazynach brak. Bańka jak nic. 2001 rok się przypomina!Tylko potrzebny jest ostry, krótki wystrzał w górę!2600-2620 i powrót około 2000 pkt na S&P d w ciągu kilkunastu tygodni. Pozdrawiam:-)Kupujmy żeby… Czytaj więcej »

Stary a głuuupi!!

No ciekawy wpis. Kiedyś blisko 20 lat temu była taka bańka internetowa dla wielu był to soczysty klaps. Bitcoin jest OK ale do pierwszego ataku hakerskiego – nie ma komputera który jest bezpieczny więc…. zresztą na tą chwilę podtrzymuje co napisałem lepiej się przyglądać niż tracić pieniądze lub tracić czas na drobne jeśli…. co do kart graficznych to twoja teoria mnie zmartwiła bo to oznacza produkcję i dłuższe holowanie wzrostów ;)

KIM

Pieprzone amerykance. Niech im Kim bobme zesle. Go KIM

Stary a głuuupi!!

Spokojnie meliske na sen. Transakcja – nie spuszczaj z oka. Idzie nie w tą stronę co trzeba zamykaj natychmiast. Zawsze tu mocze jeśli tego nie stosuje – szkoda że nie mam na to czasu bo zarobki kuszą

Darek

Póki co świeczka dzienna jak i H4 mało spadkowa. Może to tylko test niedźwiadków i wyjście górą.

EsPi

Wygląda na test odbicia, przebije SP500 przez 2557 potwierdzi wyjście górą jeśli tego nie zrobi uświadomi mnie w przekonaniu że może się pogłębić korekta. Nasdaq zachowuje się zgoła inaczej spadek nie odrobiony nawet w połowie i bardzo chętny do korekty

Andrzej

Zobaczymy te spadki chyba jak świnia niebo Wujek atakuje po drabinie z flanki! DAX chyba pójdzie w ślady. Zatwardzenie jest na 12985

And

Z tego wolnego pieniądza na rynku prawdziwych jest max 50%. Lewar w stanach to 4:1 . Jestem po rozmowie ze znajomym który para się tym biznesem i mówi ze takich prowizji nigdy nie zbierali. Z kapitału 20 tys ładują prowizje o 100k od handlu i limitu.Żniwa jak nigdy…przypominam tylko ze istnieje coś takiego jak margin call. Jak puszczą to wtedy zobaczymy ile było realnej kasy

Mike

wczoraj bylo wyrownanie rekordu wszechczasow okresu w ktorym SP500 nie mial 3% korekty. Dzis przy 0.25% spadku mamy nowy okres bez mocniejszej korekty. Masakra. RSI SP500 na 1M rekord wszychczasow.

Mike

Jak KIM nie spusci bomby to nic tych rynkow nie ruszy. To QE masakrycznie znieksztalcilo rynki.

Stary a głuuupi!!

Dawid tu coś piszesz o swingu – czyli cele na S o których mowa poniżej są już raczej mało prawdopodobne ? DAX mamy 12979

Czorcik

Jeżeli S&P ma spadać to nie mogą zamknąć dnia powyżej 2553-55!

Czorcik

Zobaczymy czy zamkną S&P poniżej 2546 10 SMA low na D1!Dax broni poziomu 12930!

ciekawski

zbyt duze zaangazowanie na rynku wolnego pieniadza aby to spadalo

Martino

Polecacie może jakieś wskaźnik Pivot z oporami i wsparciami do MT4? Tak żeby zależnie od interwału czasowego pokazywał intra i week pivot

drKidler

ja używam tego
jak chcesz week to musisz mieć 2 razy wstawiony wskaźnik

Stary a głuuupi!!

Znów wykoszono S co teraz 12:17 weszłem w L na SP 500 i DAX stawiam na odbicie do poziomu zasypania dołka tj do 13020 na DAX oraz 2558 na SP 500. Tutaj ustawię blisko SL i poczekam na dalszy rozwój. Nie będę szarpał się za włosy w parterze z kimś kto waży dużo więcej i ma więcej siły

Stary a głuuupi!!

SP 500 padło za blisko SL, DAX 12915 prawie na styk – musi być odreagowanie – czekam na 14:30

And

Hmm musi… od wczoraj wydaje mi się ze wszystkie longi się modlą – wczoraj o 13000 dziś o 12900

Stary a głuuupi!!

Faktycznie słowo musi to tak trochę brzmi niefortunnie . Jestem z pozycjami S jeśli pytasz o moje nastawienie. Zostawiłem jedną bez SL i poleciało w gór . Zostawiłem ja na 12 720 więc generalnie licze że zejda ale nie stanie się to tak szybko. 1. Nie stało się nic spektakularnego. 2. Za dużo pieniędzy na rynku gdzieś to muszą upchać m.in wzrosty na akcjach (kontrakty to dywersyfikacja) 3. Po większym spadku bez „paniki” zasypywanie dołka to logiczny ciąg rzeczy. 4. Na razie technicznie wygląda że mam rację ale jak sam napisałeś „musi”? – nie , nie musi mieć racji człowiek… Czytaj więcej »

And

A ja myśle ze 200tka na h1 jak strzeli to dziś 12850 albo i nizej

Stary a głuuupi!!

Całkiem możliwe po przebiciu SL przerzucam sie na Spadki ale liczę na odbicie i możliwość wskoczenia do pociągu

Stary a głuuupi!!

OK SL przy 12980 wysiadam jeśli się cofnie . Na inerday trzeba miec czas . Minimum zarobiłem

And

Możecie mnie nazwać oszołomem, ale przy obecnym napięciu ja widzę szansę na Dax poniżej 12700 jutro. Zauważcie że longi nie są w stanie zrobić V tak jak to do wczoraj było

Xxx
totom

Czy strategia H4 swing short, aktywuje się przy zamknięciu świecy poniżej 12978?

Romuś

Czy to jest uczczenie trzydziestej rocznicy „czarnego poniedziałku”?

EsPi

Szorcisz jak dzik Dawidzie??

Kuba

Na Dax-ie również S?

And

No to lecimy w okolice 12300-12350

dax

Gdyby tak miało być, to z dołka ponizej 11900 nie szedł impuls, tylko falka korekty B, a teraz mielibyśmy C w dół. Wiec byłaby to jakas korekta pędzaca, po której jeszcze jeden wysoki szczyt. Problem w tym że struktura całego wzrostu wyglada na impuls, wiec tak nisko chyba nie zejda. Też siedze na S, ale brałem wcześniej. Ktoś ma jakies zdanie ?

Stary a głuuupi!!

Myśle o poziomie około 12 600 – potem się zobaczy

Czorcik

S&P 500 Futures mocna strefa wsparć 2552-2550. Nie powinno dzisiaj zostać naruszone. Dax Futures 12960-12930 raczej się zatrzyma.

Czorcik

No i się sprawdziło:-)

roman

Dawid.Czy obowiązuje już krótka na SP500 ,czy dopiero po otwarciu rynku

Kuba

Gospodarzu czy Twój ŚL zadziałał :)

Kuba

Odp. Jeśli było 13017.50 to tak.

eranet

eur/jpy zbliża się do celu… Dax bez większej korekty jest 1200pkt, a to dla mnie sygnał, że misiom też się coś należy…

EURJPY - Primary Analysis - Oct-18 2049 PM (1 hour).png
tomek

Skoro masz wątpliwości to czemu poprostu nie zamkniesz pozycji w zysku

czarny

Jeszcz za mało wiem. Dlaczego pivot znajduje się w idealnym miejscu?

Bartosz

Super analiza DAXa, ale… akurat moim skromnym zdaniem strategia typu buy & hold na sp500 sprawdzilaby sie na tym rynku zajedwabiscie. Zero kombinacji, dokladki po wiekszych korektach i mozna tapetowac dolcami, i nie psuc sobie oczu…no tak to widze.