Melduję posłusznie, panie pułkowniku…

Melduję posłusznie, panie pułkowniku…

przez -
49 1741
Udostępnij na:

Dzisiejsza sesja wpisuje się idealnie w statystykę przedstawioną po poniedziałkowej sesji.
Dla przypomnienia:

Tak jak wskazałem na platformie tradingdot.com – na ten czas, nie było żadnego sygnału do paniki rynkowej, co więcej nie pojawiły się sygnały do większego cofnięcia.
Rynki po prostu cofnęły się do średniej – klasyczne mean reversion.

Spekulacja zakończona na +2 pkt.

Co dalej ?

Po pierwsze nie doszło do „significant bounce” i rynek nadal znajduje się w strefie cen uśrednionych 10-SMA. Niestety doszło do takiego zamknięcia, którego nienawidze – ale o tym pisać w szczegółach nie muszę. Stali czytelnicy doskonale wiedzą o co chodzi. Zamknięcie na średniej.

Z racji tego, że jestem bez pozycji na S&P 500, czekam teraz na potwierdzenie sygnału sprzedażowego w postaci zamknięcia D1 poniżej strefy cen uśrednionych 10-SMA lub wybicie szczytów jako sygnału do zajęcia pozycji długiej. Czyli sytuacja win-win.

Ktoś może zadać pytanie „Dlaczego nie zamykałem pozycji krótkiej na +20 pkt ?”
Odpowiedź jest prosta, oczekuję minium +70 pkt. z jednej pozycji – albo dalej w dół, albo break even.

Czy kolejne dwie sesję przyniosą rozstrzygnięcie ?

Pojęcie nie mam. Na pewno wiem, że na wykresie mamy dwa knoty, który mogą straszyć pozostałych uczestników rynku.

Czy inwestorzy uskuteczniający handel pod efekty kalendarzowe będą mieli powód do zadowolenia ? Jeśli tak, to we wtorek 31 października, rynek będzie musiał znajdować się powyżej poziomu 2572.80.

Pozycja krótka na DAX Futures nadal w portfelu – założenia bez zmian.

Dodaj komentarz

49 komentarzy do "Melduję posłusznie, panie pułkowniku…"

Powiadom o
Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 

Do 13249 dzisiaj nie dociągną . Więc luka na otwarciu jutro i szybko trzeba zamykać L i obrót na S . Ostatnia świeca wzrostowa wyznaczjąca szczyt .

Generalnie daj może nie spadać póki nie podejdzie chociażby do 13500.Kupowanie S to samobojstwo

to bierz L na DAX
Tanio jest

Gadu gadu dax ale stany jakby im chciały zrobić psikusa

Algo działa a zapas czarnego Jasia kupiony :)))i będzie się lał do przebicia 12900:))) k.. tylko żebym w alkoholizm nie wpadł:)))

W końcu dax podjął męską decyzje:)

Dawid, dalej trzymasz swoją pozycję S na DAX ?

Będzie kolejna świeca z knotem od gory

CZY dax może przebić swoje szczyty np. jeszcze dwie świece białe do góry a następnie spadki

Mają szanse dojechać….

DE30EUR - Primary Analysis - Oct-22 2344 PM (1 hour).png

No i dojechali… na nowe szczyty. Tylko ile tu będą?

eranet jestem Twoim fanem

No to squeezem dojechali ja podejścia nie zmieniam tylko będzie trzeba przelew zrobić bo może nie starczyć na to dobierano które mi algo funduje

gdyby to był short squeez to równie szybko powinni zjechac …..

no i dojechali… :-)

dobre:) Z tego co widzę to twoje prognozy ostatnio trafiają. Gratulacje

Zobaczymy co ameryka zrobi

więcej niż 12 algo klepie co 10 pkt nieważne czy do góry czy do dołu , zawija wszystko powyżej 12900

do starych pozycji dołożyłeś 12 nowych ?

ale fajne możliwości dają byczki, kolejny skok jeżeli nie przeskoczą 13100 to kara będzie duża

Zobaczymy o godz 14 30

Powróciła hossa? To może być koniec spadków?

zasadniczo bardzo cieszy mnie możliwość doklepywania powyżej 12900 co 10 pkt

Jedno jest pewne że nic nie jest pewne. Na tym opiera się spekulacja. Dobrego dnia życze

Słusznie. Pewność z określonym prawdopodobieństwem..

Wszyscy skupiają się na Draghim i ECB, nie sądzicie że istotniejszy może być dziś earnings calendar??

Bo akurat EBC jest dla giełd europejskich kluczowe, choćby jako pretekst dla ruchu.

A jeśli nawet wyniki będą lepsze od oczekiwań, to zmienisz nastawienie do giełd, bo zaklinasz spadki na wszelkie sposoby:)

i nie zaklinam, ale ktoś tu parę dni temu pięknie napisał , że tego rynku nic nie ruszy oprócz Kima. to świadczy o kapitulacji niedźwiedzia albo zbytniej pewności byka. co więcej sondując tu i tam widzę nastawienie , które dokładnie odzwierciedla to zdanie i dlatego takie a nie inne decyzje

Jeżeli te piękne słowa miałby być choć przeniesiona, są moralnie wymagające potępienia, uwierz mi gdyby to miałoby się spełnić straciłbyś o wiele więcej niż jesteś sobie teraz wyobrazić.

a wyniki patrząc z perspektywy ostatnich dni są lepsze od oczekiwań…tylko rynki na razie nie rosną… może przestały wierzyć w jeszcze lepsze…???

A może jest strach przed większą korekta i takie asekuracyjne podejście, z dużym prawdopodobieństwem możemy byc blisko szczytu koniunkturalnego gospodarki światowej, wiec poziom ryzyka dla większych zysków grając na wzrosty może być dużo większy niz grając na spadki, patrząc jak pnie się wskaźnik niemiecki ifo może być bliski punktu przegięcia. Choćby technicznie lub przez behawioralne zachowanie ludzi może przyczynić się do większej korekty

no zgadza się… zwał jak zwał jest dużo symptomów , które podwyższają prawdopodobieństwo spadku, w każdym razie krótka daje moim zdaniem dużo większy potencjał w tym momencie. jeżeli chodzi o teslę to analizę porównawczą do branży mam nad biurkiem i uwierz mi gdyby wycena miałaby odpowiadać konkurentom to papier na dzisiejszy dzień powinien kosztować max 35 uSD

na dzień dzisiejszy pewnie tak, oni dyskontują przeobrażenie się modelu napędu samochodu w przyszłości i maja duże szanse podbić rynek, w zasadzie każdy ma szanse wejście w ten rynek, nawet my jako kraj, do tej pory liderem silników spalinowych i patentów z nim związanych były Niemcy, silnik elektryczny zmienia całkowicie szanse dla nowych graczy na rynku, ze względu na swoja prostotę, już student na dobrej politechnice jest w stanie go zaprojektować, to jest duże wyzwanie dla branży motoryzacyjnej Niemiec i duże zagrożenie, przewagę uzyska na tym ryku ten kto zdominuje technologie magazynowania energii.

ja mam swój plan i go nie zmieniam nad zmianami nastawienia zastanowię się przy 200 ce. 80 % rynku w USA już jest 20% poniżej swoich maxów. specyficzna konstrukcja indeksów powoduje że są gdzie są i nie ma co z tym dyskutować. dax płaci , ale słabo . tesla dużo lepiej

Oby Draghi dal jednoznaczny impuls dla giełd europejskich(góra lub dol), bo za długo trwa ta hipnoza.

Ktoś może zadać pytanie „Dlaczego nie zamykałem pozycji krótkiej na +20 pkt ?” Odpowiedź jest prosta, oczekuję minium +70 pkt. z jednej pozycji – albo dalej w dół, albo break even. ja osobiście jetem na takim etapie że troche emocjonalnie podchodzę do nie zaksiegowanego zysku (bez przesadyzmu ale niesmak mam) i na tę chwilę nie rozumiem i nie pochwalam takiego podejścia ,liczyłeś na więcej rynek nie dał ale zysk powinien być zapisany , któregoś dnia rozegrałeś to lepiej w zagraniu intra już nie chce mi się szukać ale sens był taki że dałeś TP powiedzmy na pivocie czy S1 a… Czytaj więcej »

Mysle, ze po prostu taki byl plan. Albo wiekszy zysk albo prawie BE. Planow nalezy sie trzymac.

No jak tak autor gra to jego prawa ale miec cel 70 pkt na es, zrobione 20pkt, biore 2 pkt.. kiepsko…

wszyscy madrzy po fakcie, zabralby 20pkt, polecialoby 50pkt dalej i byscie pisali, ze kiepsko bo zabral tylko 20pkt a mial 70. autor kiedys tu napisal prosta kalkukacje 4pkt x 256 sesji x 25 euro daje 110 tysięcy złotych rocznie. otwiera oczy

Marek , autor wie co robi . To sie nazywa ” dac pożyć pozycji” . cos ryzykujesz , dajesz rynkowi szanse na ruch , nie pozwalasz wybić za szybko. Ostatecznie albo sie udaje i bierzesz zamierzone 70 pkt albo nie . Próba była. Nie udało sie ….czekasz na następna okazje .

Przy złym podejściu można konto wyczyścić stopami ^^

Stary, dac pozyc pozycji mozna jezeli mi z 20pkt zjezdza na 15,14… ale oddac 18.. do tego na sp to jest glupota nie strategia. To juz lepiej robota puscic ktory mialby takie bzdurne wytyczne, po co siedzic przed ekranem i pisac ludziom o tym..

Z tym się też nie zgodzę Marku,bo chyba każdy chce w końcu upolować te 3-5% na sp :D a nie złapać górkę i dołek dnia:) bo cudem pojawił się spadeczek, mikro spadeczek po pionowym zamulający wzroście po 2 ptk dziennie.
Logika/technika/ wróżby zaś mówiła,ze test 57-62 za chwilę będzie.. teraz mądry ten co to rozegra dobrze :)

Małgosiu, jak kocioł widzi DAX ? gdzie S , jeśli wogóle ?

wpDiscuz