Listopad rozpoczęty

Listopad rozpoczęty

przez -
38 3080
Udostępnij na:

Pierwsza sesja listopada przechodzi do historii, sesja na której działo się dość sporo i która otwiera ciekawe setupy na czwartek.

S&P 500 Futures

Ponowne naruszenie szczytu i powrót handlu w strefę cen uśrednionych 10-SMA na D1.
Sygnałem sprzedażowym będzie naruszenie dołka tej świecy, czyli poziom 2571.00. Stop loss dla tej pozycji na poziomie 2585.50

esf Listopad rozpoczęty

Równoważony indeks S&P 500 od ponad tygodnia nie może się pozbierać po 1.66% wyprzedaży, która rozpoczęła się 23.X.
O indeksie pisałem tutaj: Indeksy giełdowe, wagi ich komponentów i smart beta. Co niejako może sugerować realizację zysków podmiotów preferujących inwestowanie w oparciu o wartość.

spxew Listopad rozpoczęty

DAX Futures

Po wznowieniu trendu 26.X rynek idzie za ciosem i nie zwalnia. Tym samym efekt Halloween w Niemczech kończy się zwyżką o 471 pkt. Co jest absolutnym rekordem.

Odejście od cen średnich jest dość spore, dlatego też kolejne sesje winny przynieść klasyczny powrót. Czy powrót pojawi się w czwartek/piątek/poniedziałek jest bez znaczenia. Znaczenie ma poziom, a nim jest 13 311.

wznowienie trendu Listopad rozpoczęty

Poziom do wyłapania mean reversion znajduje się relatywnie nisko w stosunku do poziomu wznowienia trendu, dlatego trend followersi na DAX Futures będa mieli jeszcze sporo miejsca na decyzję o potencjalnym zaksięgowaniu zysku, czy też pozostawieniu pozycji. Wszystko zależne, czy 26.X – 27.X pojawiły się dodatkowe pozycje długie, czy jest to pozycja zupełnie nowa.

W dniu dzisiejszym została wypełniona struktura pivotowa w 100%

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures 02.11.2017
Opory: 13 486, 13 528, 13 595
Wsparcia: 13 353, 13 311, 13 245

Punkt kierunkowy w czwartek wypada na poziomie 13 420.

Poziom wejścia w strategii swingo short DAX futures h4 podniesiony do poziomu 13 210.

swing Listopad rozpoczęty

38
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
12 Comment threads
26 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] ostatnim wpisie wspominałem o zbyt dalekim odejściu ceny i jej powrocie do średniej – Listopad rozpoczęty. Przyjmując, iz już nie dojdzie do gwałtownego ruchu w górę, wykorzystam mean reversion do […]

Darek

Niesamowicie mocny jest rynek nawet po słabych danych i wielosesyjnych wzrostach jedne na co stać miśka to kosmetyczny minus. Kiedy więc realizacja zysków?

Swojak

Jak zerknelem na wysyp rekomendacji na buy na spółki w daxie, to już należy zachować ostrożność.

Alan

Ma ktoś darmową stronę gdzie podaje Goldman Sachs swoje prognozy?

drdax

Trochę z innej beczki ale myśle ze warte zainteresowania. jezeli CRB (średnia arytmetyczna cen przyszłych 6-miesięcznych kontraktów z 19 towarami. Składa się z 40% energii MP, 40% MP rolniczego, 7% metali szlachetnych i 13% metali przemysłowych.) wybił sie z konsoli to bedzie zmierzał do 235… ( ok 25%) i to szybko ( 2-4 miesiace), to i moze złotko, srebro com?
wroce do tematu indeksów na kopalnie zlota ala: gdxj.us ,jnug.us, przymierzam sie na kupno i trzymanie na przyszłe kilka miesiecy, jezeli spadnie usredniam… jnugt do 8$)

CRB.jpg
Robby

List od GS z wczoraj do klientow w sprawie daxa.

IMG_20171102_223412.jpg
ALI

Kto jeszcze siedzi na S?

Mac

czlowieku jakie S:) 14K do grudnia

elinstal

Chyba nawet szybciej. Jutro luka powinna być w okolicy 13500. Ski to bardzo kiepski pomysł w tym momencie. Wszyscy spodziewają się korekty, a to oznacza, że będzie rosło.

Mac

Dalej drukuja:) zadnych oznak zeby szczytowali. maja mega miejsca do gory

Robby

Nikt juz sie nie spodziewa korekty. Nawet ci analitycy co od tygodni byli na S wczoraj przeszli na L. W niemczech to juz chyba nikogo nie ma na S. Takze…..

Aha….GS wydal pismo do swoich klientow ze mamy TOP na Daxie. Znajde to wkleje. Mam na komorce.

Robby

Ameryki nie odkryles. Tym nie mozna niczego tlumaczyc. To powinnienes wiedziec. Williams kiedys fajnie zobrazowal kiedy duzi gracze pozbywaja sie akcji. I nie robia tego na szczycie a na wzroscie. Na szczycie zostaje drobnica. A wtedy duzi gracze sa juz na S.

Robby

nie wiem. Musisz sie ich spytac. To ze duzi sa na S widac w danych z USA. Myslisz ze biora S dla 1% ?

Michal

Dawid, jakiego wskaznika uzywasz i z jakimi ustawieniami na czarnym ekranie? Te 3 „srednie” niskiej wartosci i bardziej sredniej? Z gory dzieki.

tomek

Może jakby było po czasie to coś chętnie na temat dynamiki ceny by człowiek poczytał treściwego, jak tam pozycja z 200 pkt sl ta dlugoterminowa

Walker

Witaj. Nie handluję futures i fx, ale obserwuję Twojego bloga od jakiegoś czasu. Napisałeś coś co mnie bardzo zaintrygowało, więc postanowiłem się odezwać. Napisałeś „Poziom do wyłapania mean reversion znajduje się relatywnie nisko w stosunku do poziomu wznowienia trendu, dlatego trend followersi na DAX Futures będa mieli jeszcze sporo miejsca na decyzję o potencjalnym zaksięgowaniu zysku, czy też pozostawieniu pozycji. Wszystko zależne, czy 26.X – 27.X pojawiły się dodatkowe pozycje długie, czy jest to pozycja zupełnie nowa. ” Czy mógłbyś napisać na czym opierałeś te wnioski ? Pytam, bo przedstawiona przez Ciebie koncepcja wydaje się być podobna do tej, której… Czytaj więcej »

Darek

Ależ męczą, zamiast pogonić byka tak z 800-1000 pkt

Sebastian

Witaj Dawid , w nocy naruszyli dołek wczorajszej świecy czyli sell ,sl 14 punktów a zasięg dla tego wejścia to ceny usrednione 50 sma okolice 2515 więc gdzieś 50 punktów dobrze rozumie strategię?