S&P 500 Futures na nowym szczycie

S&P 500 Futures na nowym szczycie

przez -
27 2547
Udostępnij na:

W poniedziałek pojawiło się 13 wybicie szczytu na grudniowej serii E-Mini S&P 500 Futures i tym samym 3 szczyt, który przestaje być korzystny dla nowych pozycji długich. Niekorzystny w kontekście zysk/ryzyko. Dla starych pozycji długich zajmowanych w modelu trendowym dzisiejszy nowy szczyt jest tylko i wyłącznie powodem do radości.

Model trendowy zakłada wejście w trend, gdy pojawi się jego kontynuacja po wystąpieniu mean reversion, korekty lub konsolidacji. Wizualizacja modelu trendowego i jego wznowienia poniżej.

trend model S&P 500 Futures na nowym szczycie

Korekta na E-mini S&P 500 Futures pojawiła się wraz z sierpniem 2017, a z początkiem serii grudniowej pojawił się nowy szczyt + mean reversion w okrojenej wersji, a następnie doszło do tzw. short squeeze. Czyli część starych pozycji krótkich była zamykana kosztem realizacji zysku starych pozycji długich.

esz7 wznowienie trendu S&P 500 Futures na nowym szczycie

Maksymalny zasięg wyznaczony przez rynek opcyjny zakłada możliwy ruch do poziom 2622. Zakłada nie oznacza, że tak sie stanie. Niemniej jednak mając pewną estymatę można oszacować próg „opłacalności” wchodzenia w pozycje długie. W tym przypadku próg opłacalności mierzony jest stosunkiem ryzyka do zysku.

Z racji tego, że przez 29% czasu obecnej serii rynek oscylował w bardzo bliskich okolicach poziomu 2500, przyjmuję to jako poziom gdzie akumulowana była nowa pozycja długa skutecznie zamaskowana short squeezem.

W rezultacie pojawia się 122 punktów potencjalnego zysku dla tej pozycji, a progiem opłacalności w kontekście R:R jest poziom 2561.

esz7 prog oplacalnosci S&P 500 Futures na nowym szczycie

Toteż każda spekulacja w modelu trendowy powyżej 2561 jest i była obarczona niekorzystnym stosunkiem ryzyka do zysku poniżej poziomu 1:1.

Bardzo dobrze ilustruje to zachowanie kontraktu po wybiciu szczytu 20 października.

esz7 strata zysk S&P 500 Futures na nowym szczycie

Oczywiście większość retail traderów rozpatruje trading w zero-jedynkowo (kup lub sprzedaj) zapominając całkowicie o tym, że można również stać z boku i obserwować. To, że pozycja długa powyżej 2561 w modelu trendowym ma niekorzystny RR nie oznacza, że pozycja krótka będzie miała korzystniejszy i należy zakładać pozycję krótką w tym samym modelu.

Niemniej jednak RR na poziomie 0.47:1 rodzi duże prawdopodobieństwo uskuteczniania handlu o negatywnym współczynniku skośności, dla którego ciężko jest stworzyć odpowiednie zarządzanie kapitałem.

Pozycja krótka w ramach strategii VXV:VIX nadal w portfelu, a jej realizacja nastąpi zgodnie z założeniami maksymalnie we wtorek na koniec sesji. Gdy 30 września pojawił się podobny sygnał sprzedażowy, a poniedziałek 2 października przyniósł nowy szczyt, strategia zakończyła się na wzroście indeksu o 0.25%, czyli zaksięgowana została strata.

Natomiast pozycja krótka w zmodyfikowanym wariancie z wykorzystaniem kontraktu terminowego i wejścia w momencie otwarcia rynku terminowego zakończyłaby się na stracie 9 pkt. Gdyby pozycja była zajęta 2 ticki po otwarciu, byłaby nadal w handlu.

usa500cash vxvvix S&P 500 Futures na nowym szczycie

Krótkoterminowi retail trejderzy wykorzystali ostatnie sesje do zakupów. Krótkoterminowo, czyli 1-2 sesje.

nu S&P 500 Futures na nowym szczycie

Średnioterminowi retail trejderzy konsekwentnie wykorzystują wzrosty do redukcji pozycji długich. Czyli poziomy powyżej 2561 są dla nich wystarczające.

nulong S&P 500 Futures na nowym szczycie

Najbliższa okazja do zajęcia pozycji krótkiej pod mean reversion na S&P 500 Futures to naruszenie dołka poniedziałkowej świecy ustanawiającej nowy szczyt.

esz7 sell 1 S&P 500 Futures na nowym szczycie

Strategia opcyjna z wykorzystaniem opcji na VIX pod potencjalne zawirowanie na S&P 500 nadal w plusach.

27
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
13 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] Jak widać rynkowi, a raczej stronie popytowej było potrzebne zejście poniżej 2561, aby uzyskać pozytywny stosunek ryzyka do zysku w pozycjach długich – S&P 500 Futures na nowym szczycie […]

[…] do progu opłacalności – S&P 500 Futures na nowym szczycie – dla pozycji długich byłoby dobre. W przypadku zejścia w okolice tego poziomu i odbicia […]

Dżemik

zamkniemy lukę i dalej up bo nie po to Angela wygrała aby iść do dołu. Przez rok jest góra albo dwa z drobnymi korektami po 500pkt . do tego jesteśmy na 3 piętrze do góry( D) i czekają nas jeszcze dwa w okolice 14500 aby ziściło się tradycyjne pięciopiętrowe up.
takie tam skojarzenia pacjęta czasowo wypuszczonego z zakładu i do tego po spożyciu :-)
Pozdrawiam miłośników tej stronki , której jestem czytelnikiem od 2 albo 3 lat :-)
Dla tych co chcą shorty i jak Was jest większość to niech spada tam gdzie chcecie , nawet do 9tys :-)

Robby

a slyszales wczoraj ze angela chce wczesniejszych wyborow :D

Robby

Commitment of Traders (CoT-Report), (31.10.2017)

Commercials (US-Profis) bauen im S&P500 kräftig Short-Positionen auf (fast 1/3) und bevorzugen damit klar die Short-Seite. Hinweis: Die Privatanleger haben unterdessen ihre Long-Positionen im gleichen Zeitraum deutlich erhöht.

Robby

Jaja jak berety na swiecie

20171106_huss1.jpg
eranet

coś dla miśków – 30min

DE30EUR - Primary Analysis - Nov-07 0845 AM (30 min).png
eranet

target został zaliczony…

DE30EUR - Primary Analysis - Nov-07 1326 PM (30 min).png
tomek

Coś chyba w okolicach 560-80 dax powinien stopowac

Swojak

dlaczego powinien stopowac?

Swojak

dobrze ze dodałeś słowo chyba:)

Swojak

Najprostszym indeksem na spadki jest wig 20, przede wszystkim przez brak spółek innowacyjnych i globalnie działających spółek. Jedyna niewiadoma jest kghm a dokładniej popyt na miedz, banki są już wycenione bardzo wysoko, tak samo spółki paliwowe. Najtrudniej przewidzieć zachowanie sie sp500 ze względów odwrotnych argumentow co do wigu 20.

tomek

Dodałem chyba z dwóch powodów po pierwsze nie jestem pewny na 100 bo poprostu jeszcze za cienki jestem po drugie kreska na wykresie powinna ich zatrzymać

Swojak

Jest silny trend wzrostowy poparty oprócz tanim pieniądzem, fundamentami odbicia gospodarki europejskiej, na większy spadek potrzebny jest jakieś negatywne wydarzenie, np kiepskie dane z chin, co nie zmienia faktu ze w każdej chwili może pojawić się korekta. A te kreski lamia jak zapałki w mocnym trendzie:)

eranet

Dow Jones wygląda tak….

US30USD - Primary Analysis - Nov-07 0725 AM (4 hour).png
eranet

A SP500 podobnie, czyli czekamy na to co wyżej…

SPX500USD - Primary Analysis - Nov-07 0751 AM (4 hour).png
Pawel

Zbyt komplikujesz prosta sprawe. Jada do gory od dluzszego czasu. tutaj wystarczy rysowac proste kreski, linie oporu/wsparcia, czekac na breakout itd. I grac caly czas to samo. prosto i tyle. Do zmiany obecnego rynku. W tak prostym trendzie wzrostowym analizowac opcje vxxvix, Rydex, tworzyc sobie tylko znane modele spadkow/Wzrostow, do tego ta siatka dwudziestu pieciu srednich, uwierz mi wystarczy jedna porzadna ktora sie sprawdza jako potwierdzenie kierunku. Zbyt mocno wchodzisz w szczegoly. Kiedys i pewnie dalej w tfi tak analizowali i mieli podkladke dla klienta dlaczego buy/sell etf. Skutek byl marny dla klienta. Trzymam kciuki ale jak widze ze ktos… Czytaj więcej »