W oczekiwaniu na indyka i podwójne dno

W oczekiwaniu na indyka i podwójne dno

przez -
37 2631
Udostępnij na:

Na DAX Futures została potwierdzona moja ulubiona formacja techniczna – co prawda na H1, ale formacja to formacja – podwójnego dna Ewa i Adam, o której pisałem wczoraj.

Tym samym grzechem byłoby nie skorzystać z okazji jaką daje rynek.

Rynek na początku tygodnia nie zdecydował się na kontynuację ruchu w dół. Pozycja krótka wyleciała na SL w zysku i nie aktywowały się kolejne zlecenie. A szkoda. Zamiast tego pozycja długa na potwierdzenie formacji podwójnego dna na H1.

Gdyby to wszystko ode mnie zależało, pociągnąłbym rynkiem w górę w rejon 13 311 w ramach mean reversion lub chociaż do 13 259 w ramach podwójnego dna Ewa & Adam. Najlepszym scenariuszem byłoby nieznaczne naruszenie 13 331, co dałoby okazję do sellowania na ponownym zejściu pod 13 311 i realizację strategii z kampanii „mean reversion +1000 pkt”. Swoją drogą nie dało się lepiej rozegrać przynajmniej pierwszego etapu tej kampanii.

Na D1 dość ładne respektowanie strefy cen uśrednionych 50-SMA i kontynuacja ruchu w górę po odbiciu od strefy cen uśrednionych.

Z punktu widzenia moich spekulacji, w tej chwili bez znaczenia jest w jakim kierunku powędruje rynek, gdyż każda decyzja rynkowa przyniesie zysk mniejszy (strzelenie SL dla L) lub większy (relizacja formacji podwójnego dna lub wypełnienie pozytywnej struktury pivotowej).

S&P 500 Futures

Na S&P 500 Futures potwierdzenie sygnału sprzedażowego okazało się fałszywe i strategia wygenerowała minimalną stratę, co jest pierwszą stratą w tej strategii w tym roku.

W tej chwilii notowania kontraktów znajdują się powyżej ostatniego szczytu i jeżeli ten poziom zostanie utrzymany do końca sesji, spodziewałbym się ataku na poziom 2622 w najbliższych sesjach.

Jak widać rynkowi, a raczej stronie popytowej było potrzebne zejście poniżej 2561, aby uzyskać pozytywny stosunek ryzyka do zysku w pozycjach długich – S&P 500 Futures na nowym szczycie

Generalnie szkoda, że nie doszło do większego tąpnięcia po 15 listopada, bo dałoby to okazję do wejścia w longa po bardzo atrakcyjnym stosunku ryzyka do zysku.

Dodaj komentarz

37 komentarzy do "W oczekiwaniu na indyka i podwójne dno"

Powiadom o
Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 

To jutro wracamy pod 13200

….ohhh tyle emocji co ten indeks dostarcza to chyba w całym życiu nie miałem ;)

Szkoda że nikt tu sie nie odzywa w trakcie sesji. Widoczna dziś była słabość po wykresie

5 pkt mnie nie urządza więc zamknięte S

Spek a jak zarobiłeś na L skoro Twojego poziomu 13259 nie było ?

czy oprócz mnie widzi dziś ktoś tu jeszcze spadek z kresek ?

już ponownie na L zobaczymy ile wytrzyma stop:)

Środa dzień loda, ubrany w S z celem na 13000

i pojawiła się żmija pomiędzy Adamem i Ewą, wypędzeni zostaną z nieba

Skąd tak mały zasięg?
Przecież wysokość formacji to ok 250 pkt, więc minimalny zasięg po wybiciu powinien być przynajmniej 100 pkt wyższy. A możliwe ze nawet zbliży się do ostatnich szczytów.

ostatnio ładnie zatrzymało, zobaczymy co teraz…

SPX500USD - Primary Analysis - Nov-21 1932 PM (4 hour).png

Ciekawe co to za mean reversion na 331 .,bo jestem na etapie że to powrót do sredniej

wpDiscuz