BTCUSD spekulacyjnie

BTCUSD spekulacyjnie

przez -
7 3548
Udostępnij na:

Nie jestem wielkim fanem kryptowalut, być może wynika to z faktu nieznajomości technologii blockchain, jednak ze spekulacyjnego punktu widzenia Bitcoin ma ogromną wartość. Od pewnego czasu przyglądam się BTCUSD pod kątem mean reversion, momentum i arbitrażu. Szczególnie zainteresowała mnie kwestia arbitrażu i mean reversion. Co prawda arbitraż na BTC nie jest czymś odkrywczym, bo istnieje na rynku praktycznie jak tylko pojawiały się nowe giełdy oferujące handel BTC – Arbitraż na forum Bitcoin.pl. Niemniej jest to dla mnie temat stosunkowo nowy i interesujący.


Kryptowaluty i arbitraż

btc usd arbitraż BTCUSD spekulacyjnie

W przypadku klasycznego arbitrażu na rynku derywatów należy trochę się pomęczyć, by znaleźć dysproporcje w wycenach kontraktów terminowych i opcji na poszczególnych giełdach. W kwestii BTC i innych kryptowalut sprawa wygląda trochę inaczej.

btcusd arbitraż BTCUSD spekulacyjnie

Są to nawet spore dysproporcje, co przy odpowiednim kapitale można uzyskać dość ciekawe wyniki. Jedyną kwestią, która może dyskwalifikować arbitraż pomiędzy różnymi giełdami są opłaty/prowizje. Toteż przed przystąpieniem do arbitrażu należy dokładnie zapoznać się z opłatami. Różnice kursowe nie pojawiają się jedynie na BTC kwotowanym w USD.

BTC kwotowany w innych walutach i dysproporcje pomiędzy giełdami

btc x BTCUSD spekulacyjnie

Tego typu różnice otwierają szereg możliwości, a poprzez stworzenie syntetycznych pozycji na dolarze za pośrednictwem opcji na USD możemy być praktycznie risk free, jeśli zdecydujemy się lokować złotówki w BTCUSD.

Dysproporcje w cenach nie sprowadzają się jedynie do samego BTC. Na innych kryptowalutach jest to również widoczne.

eth BTCUSD spekulacyjnie

Powyższe dane pobrane z Bit Info Charts

Jedyne co pozostaje to zakodować temat i wyłapywać sygnały.
O postępach będę na bieżąco informować.


BTCUSD i mean reversion

BTCUSD jest silnie trendujący, co za tym idzie silnie mean revertujący. Z punktu widzenia spekulanta i mean reversion BTCUSD stanowi raj, gdy pojawiają się duże ruchy jak chociażby wczoraj.

Czy też dzisiaj z rana.

Tym samym BTCUSD stworzyło świetne warunki do mean reversion, momentum i arbitrażu niezależnie od kierunku w jakim ten rynek będzie się poruszać.


Powyższy wpis tyczy tylko i wyłącznie handlu BTCUSD bez dźwigni finansowej.

7
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Krzysztof

Jeszcze dodam za stackoverflow.com A public order book gives traders information not only on the current price of a security, but also the volume and structure of the entire supply and demand schedule. Such information can be used for arbitrage and market manipulation strategies in various ways: Spoofing: Inserting a large limit order as an apparent buy or sell signal which is canceled any time before it could be executed. Quote stuffing: Inserting a fast sequence of limit or market orders to give market the impression of an upcoming large movement. Closing Fire: Many financial institutions use only closing prices… Czytaj więcej »

Krzysztof

Jak chcesz się zająć arbitrażem zajrzyj tutaj:

medium.com/@petersellis/how-to-arbitrage-bitcoin-fc0098ac0511
projectcoin.org
bitcoin-analytics.com/
bitcoincharts.com/markets/currency/USD.html

Co opisujesz jest ciekawe, ale trzeba robić z głową inaczej można dużo stracić. Powodzenia