Krajobraz po burzy

Krajobraz po burzy

przez -
38 3282
Udostępnij na:

Piątek zgodnie z oczekiwaniami („Euforia zakupowa w USA„) przyniósł armagedon na S&P 500 Futures, gdzie doszło do największego 1-sesyjnego spadku intraday od momentu wyboru Trumpa na prezydenta, największego 2-sesyjnego (licząc od szczytu dnia poprzedniego) spadku od momentu wystąpienia Mario Draghi na konferencji EBC we wrześniu 2016 r.


Płynność

Piątkowa sesja na S&P 500 Futures była bardzo kontrowersyjna z uwagi na rekordową niską płynność i rekordowy wolumen. Co za tym idzie, handel intraday na tym instrumencie był praktycznie niemożliwy w taki sposób by transakcje były realizowane po najlepszych cenach dla niedoinformowanych traderów.

Tylko czekać, aż pojawią się ciekawe „studium przypadku” piątkowego historycznego wydarzenia na S&P 500 Futures. A być może i amerykański nadzór – SEC – przyjrzy się bliżej piątkowej aktywności.


Reforma podatkowa

Uwagę większości spekulujących na S&P 500 Futures przyciąga reforma podatkowa w USA. Zarówno analitycy jak i zarządzający funduszami w większości uważają, iż wprowadzenie reformy wpłynie pozytywnie na rynek akcyjny w USA.


źródło: Barclay Hedge, Fund Manager Survey

W zagranicznych mediach można znaleźć całą masę przekazu nt. pozytywnego wpływu reformy na rynek akcyjny w USA.

Choć można i znaleźć opinie stojące w opozycji do powyższych, jednak stanowią one zdecydowaną mniejszość.

Bez względu na to jak zareaguje rynek na doniesienia z USA, moją rolą jest wyłapanie odpowiedniego momentu do wejścia w pociąg, lub też odpowiednio szybkiego ucięcia strat w przypadku błędnej decyzji spekulacyjnej.


Strategia

Ewentualne pozycjonowanie na S&P 500 Futures nastąpi najwcześniej we wtorek lub w okolicach zamknięcia poniedziałkowej sesji.
Sygnałem dla pozycji długiej będzie wybicie obecnego szczytu. Czyli zagranie zgodne z modelem trendowym.

Wybicie szczytu jest jednoznaczne z zamknięciem świecy D1 powyżej aktualnego szczytu

Dla pozycji krótkich momentem wejścia będzie naruszenie dołka świecy ustanawiającej nowy szczyt, czyli mean reversion w trendach.


Koniec serii

Za 2 tygodnie wygaśnie obecna seria kontraktów terminowych, tym samym już w najbliższy czwartek na rynku pojawią się trejderzy aktywni tylko i wyłącznie na tydzień przed wygasaniem kwartalnych derywatów, ale o tym za tydzień.

Niemniej jednak od czwartku nowe pozycje będą zawieranej na serii marcowej, a ewentualne pozycje na obecnej serii będą rolowane na nową, która notowana jest 2 pkt. wyżej.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

38
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
13 Comment threads
25 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
tomek

Indexy się rozjeżdżają … Ciemność widze ciemność a może to mgła ?
:)

Tom Konieczny

W piątek inwestorzy zaliczyli stratę ponad 340 miliardów dolarów na s&p 500. To jest coś większego niż armagedon. Nie pierwszy taki wybryk gdzie stacja ABC przyczynia się do strat na rynku http://fortune.com/2017/06/28/abcs-pink-slime-lawsuit-settled/

Misuszatek

Gdyby ktoś jeszcze chciał pisać peany nt. Tax Bill:) co prawda nie wszystko się tutaj znalazło ale skrótowo warto poczytać. Oczywiście 15% obniżki dla korporacji to najlepsze co można zrobić szczególnie kosztem biliona dolarów dokładnie tyle – $1,000,000,000,000 :D:D:D no ale najważniejsze:
1. Jeżeli macie samolot – proszę przenieść jego rejestrację do USA – szczegóły w linku:)
2. Jeżeli chcecie wydobywać ropę w parku narodowym także proszę bardzo :D

https://www.themaven.net/mishtalk/economics/tax-bill-analysis-spend-your-extra-100-wisely-4ysd2M0E0UC6k8SQ6dgJBQ

kalinos

Mam wrażenie, że to co podają w głównych mediach to zwykłe lanie wody.
Bardzo ciekawa analiza tax bill.
Fajna reakcja na nasdaq.

Wapniak

Trzeba pamiętać o założeniu, że reguły na rynkach są zmienne. Przed 2007 rokiem zmienność rynkowa była podobna do tej z piątku i wystarczyło mieć rachunek brokerski, żeby sobie dorobić do pensji. Po kryzysie wszystko się zmieniło i albo się dostosowałeś do reguł albo wypadałeś z gry. Popytajcie swoich maklerów jak kiedyś wyglądało inwestowanie. Ci co się nie dostowali tracili na powolnych ruchach. Teraz jest odwrotnie, ludzie dostosowali się do braku zmienności i tracą na gwałtownych ruchach bo nie umieją szybko reagować. Każdy teraz chce zarobić jak najwięcej i szukają wskazówek, ale jak nie będzie zmienności, nie da się szybko zarobić.

dario001

witam, Agmagedon – ja mówię Niagara:) i czekam cierpliwie – próbka była w piątek i uważam, że to rozgrzewka takie badanie terenu, póki co grać co daje rynek – palec już boli os klikania S/L ale na prezenty będzie:), co do obecnego ruchu pod reformę i projekt ustawy podatkowej w USA, to przecież jeszcze nic nie wiadomo – każda z izb ma własną ustawę, czyli są dwie i muszą się dogadać, ale chyba nikt nie wie do końca co w nich jest, tyle tam poprawek wsadzili -łącznie z pozwoleniem wydobycia ropy na terenie paku narodowego na Alasce – coś jak… Czytaj więcej »

drdax

Myślę, że może dziś być spadkowo, w związku ze szczytem optymizmu na wskaźniku put / call na S & P500

callSp.jpg
dre

Widać ogromną słabość daxa i ogólnie Europy. Sprzedaż na sesji europejskiej i kupno na sesji amerykańskiej.

pawel

Na sp500 szykuje sie nowy szczyt na otwarciu futów. sądzę, że 2700 to jest cel na ten rok lub tydzień nawet. Ponadto przegłosowanie ustawy w senacie powoduje, że jest sporo do dyskontowania w kolejnych miesiacach. Patrzmy rozsadnie na giełdy a nie zyczeniowo ze czekaja nas spadki czy korekta.

pawel

czy ktoś pamięta, żeby jakikolwiek okrągły poziom zatrzymał ruch na sp500? raczej przereklamowany pomysł zatem 2700 to dobry poziom na wyrzucenie nowych szortów

Krzysztof

Wszystkie spadki pod newsy i fake newsy w tym roku były odkupowane jeszcze tego samego dnia. BTFD na całego

dziekan

znasz jakieś dobre źródło, gdzie podawane są na żywo takie informacje ? Najlepiej jakaś aplikacja albo rss feed, byłe było to cos szybkiego i na żywo. Wiem że sa takie rzeczy jak bloomberg terminal ale to za drogie dla mnie.

alek

Panicznie odkupowane. Kierunek jest tylko jeden i to bez żadnych korekt. Prawdziwy armagedon dla krótkich.

Tomasz

A czy szanowny Dawid nie zauważył na wykresie sympatycznego wisielca ktory wiadomo co powinien przynieść.Natomiast co do armagedonu to troszeczkę przesadziles!jak nazwiesz sytuację gdy sp500 faktycznue spadnie 100 pkt na sesji bez jakiegokolwiek odbicia jak to mialo miejsce w piateczek.?pozdrawiam i udanego Mikołaja życzę.