DAX Futures: czas nie gra roli

DAX Futures: czas nie gra roli

przez -
19 3183
Udostępnij na:

Święta tuż za pasem, więc pamiętajcie – licho nie śpi !

Jeżeli tendencja spadkowa na DAX Futures zostanie utrzymana do końca tygodnia, krótkoterminowy trend spadkowy przerodzi się w średnioterminowy i zostanie zasygnalizowane dalsze osłabianie się kontraktów w kolejnych tygodniach.

O odwróceniu głównego trendu będę mógł mówić dopiero w przypadku ewentualnego zejścia pod strefę cen uśrednionych 50-SMA, czyli okolice 12 600 – 12 300.


Struktura pivotowa

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 13 129, 13 221, 13 370
Wsparcia: 12 831, 12 739, 12 590

Pivot w punkcie 12 980.

Zamknięcia sesji w tym tygodniu ponizej 12 980 mogą teoretycznie spowodować wybudowanie negatywnej struktury pivotowej z zasięgiem do 12 590. Teoretycznie, bo okolice 12 830 jak do tej pory stanowiły strefę silnych odbić. Toteż dla ewentualnych spadków, poziom 12 831 jest najbardziej istotny w tym tygodniu. W najgorszym rezultacie pojawi się struktura neutralna.

Dla wzrostów najistotniejsze jest wybicie 13 129 oraz wyjście notowań powyżej 10-SMA na interwale tygodniowym. Teoretyczny zasięg wzrostów w takim przypadku to 13 370, a następnie szczyt z 7 listopada. Wybicie szczytu otworzy drogę na poziom 13 928.


Strategia

W zeszłym tygodniu podczas piątkowej sesji aż dwukrotnie doszło do aktywacji zleceń sell stop od 12 930 do 12 890. Także w kontekście pozycjonowania się pod ewentualne głębsze cofnięcie, założenia z „Dirty Trading” pozostają niezmienione i ponownie ustawiam te zlecenia.

SL w długoterminowej strategii przesunięty na zysk. Uważam, że rynek znajduje sie w momencie, gdzie zostaną podjęte decyzje skutkujące silnym ruchem. Toteż aby nie ryzykować stratą i też zbyt wcześnie nie ucinać zysku decyzja o umiejscowieniu SL w najbardziej optymalnym miejscu.

Handel intraday odpuszczam do końca roku. Ciągłe wyjazdy i przebywanie poza domem nie pozwalają na handel w trakcie sesji europejskiej.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

Dodaj komentarz

19 komentarzy do "DAX Futures: czas nie gra roli"

Powiadom o
Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 

Dawid – czy weszły Ci wszystkie S rano a później strzelił SL?
Pytam bo jestem ciekaw czy coś robiłeś ze scenariuszem gdy cena odbiła
Pozdrawiam

A BTC pionowo w górę… ciekawe jak długo.

coś jakby napchać się btc po 3500usd ,a potem obstawić spadek… poczekamy ^^

US obsuwa, Japonia krwista czerwień, do kompletu brakuje mi tylko kolegów z Niemiec. Może przebudzą przebudzą się po 9tej :)

speku już w eskach na sapinie ?

tak wygląda sreberko…

XAGUSD - Primary Analysis - Dec-05 1902 PM (1 day).png

Zwracam honor. Miałeś rację, w piątek był armagedon, własnie spojrzałem na konto tjs powiązane z promocją tms szłachetna paczka w myfxbook.com . 1 grudnia stracili na indeksach prawie 40% z 50 tyś na indeksach. Szkoda, że przez to ktoś nie dostanie paczki na święta.

tjs.JPG

Na nasdaq zrobili sieczkę. Jak to oceniacie ? Skupiacie się na daxie i sapinie, ale większy potencjal do zarobków widzę właśnie na nasdaq.

Dawid, nie o tradingu ale czym się kierujesz przy wyborze obrazków do wpisów na głównej stronie ? :))))))

W tym roku mozliwy zjazd swietego mikolaja…..:-)

wpDiscuz