Drawdown, widzę drawdown…

Drawdown, widzę drawdown…

przez -
19 3393
Udostępnij na:

Okolice poziomu 12 830 na DAX Futures ponownie okazały się barierą nie do przejścia. Krótkoterminowa tendencja spadkowa na tym rynku jest nadal utrzymana, pomimo pozytywnego momentum liczonego w skali roku metodą 12-2, czyli z pominięciem ostatnich dwóch miesiecy.


Spekulacyjny faux pas

Jakże wielkie było moje zdziwienie, gdy logując się na konto po 23 w środę z nadzieją, iż zostały strzelone moje zlecenia SL dla pozycji krótkich, ujrzałem taki o to obrazek.

SL ustawiony, pozycje na rynku i jeszce jakiś totalnie dziwny poślizg. Co się okazało…
SL rzeczywiście ustawiłem, ale zamiast dla zleceń sell stop to dla zleceń buy stop ponad szczytem.

Pozostaje jedynie czekać do otwarcia, by to naprawić. Bez względu na wynik z aktualnie otwartych pozycji w kampanii „Mean reversion +1000 pkt”, będzie ona nadal kontynuowana. Daje bardzo dobre rezultaty. Zabrakło jedynie 7 pkt. do automatycznego przesunięcia zlecenia SL na 12 870.


S&P 500 Futures

Mean reversion wykonane, co prawda stosunek ryzyka do zysku w tym przypadku nie do końca był korzystny, ale średnia strzelona.

Zaliczone cele z krótkoterminowej strategii H1 przedstawionej w ostatnim wpisie nt. S&P 500 Futures, więc można wszystko odhaczyć do statystyki.

W tej samej strategii wygenerował się w środę niezbyt ciekawy sygnał z celem 2634, który również został strzelony. Oczywiście sygnał przeze mnie nie został wykorzystany, gdyż tak jak ostatnio wspominałem – do końca roku odpuszczam całkowicie intraday.

Strategia na S&P 500 jest obecnie banalnie prosta. Czekam na zamknięcie D1 poniżej 10-SMA jako sygnał do sprzedaży, lub wybicie szczytów jako sygnał do longów.

Handlujący na opcjach widzą tygodniowe zamknięcie S&P 500 w przedziale 2600 – 2650.
Kwartalne zamknięcie kontraktu wg. handlujących na opcjach opierających się na aktywnościach market makerów (wystawców opcji + hedgujących deltę) wypada w przedziale 2545 – 2600 lub w przypadku wybicia szczyt – okolice 2800. Z 2800 trochę przegieli…. O ile 2545-2600 można jeszcze wykorzystać zajebiście w strategi opcyjnej typu „iron condor”, to już 2800 jest totalnie nie na miejscu, a moim zdaniem wynika tylko i wyłącznie z jakiegoś błędu. Rynek zweryfikuje.

W czwartek rozpoczyna się tydzień wygasania opcji, więc powinniśmy powoli zacząć obserwować większe szaleństwa rynkowe.


NASDAQ Futures

Wykres mógłby powiedzieć więcej niż tysiące słów, gdyby nie piątkowy armagedon na rynkach.

W tej chwili czekam z buy stopem na potencjalne wyłapanie mean reversion i ewentualną kontynuację trendu wzrostowego.

Wejście w strefę cen uśrednionych 50-SMA na D1 to sygnał do dalszego ruchu na południe z zasięgiem 250-300 pkt. Jeszcze nie wiem, czy i w jaki sposób będe to łapać.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

Dodaj komentarz

19 komentarzy do "Drawdown, widzę drawdown…"

Powiadom o
Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 

Uwaga,wskaźnik Put / Call w USA najniżej od 2 lat….

2 lata najnizej.jpg

Wystarczy ustawić oczekujace na spadek w gore od 2640 do 2690 co 10 pkt i czekac na zalamanie rynku.

Interpretujesz to ze jest pozytywny sentyment i mogą być spadki ?

interpretuje ze za „pozytywny”!!! na „szczytach” wiec tak moga być spadki, a nawet wiecej bedą, prognoza moja skromna , od teraz korekta bo jeszcze potem ( stycz,moze i luty) powrót na szczyty ( euforia) i pierdol….cie

Ok, dzięki, a już myślałem ze szczyt za nami :)

Widać bo bitcoinie ze czujność została całkowicie uśpiona, racjonalność zastąpiona przez emocje, jak można kupować emocje, potwierdza to stadnosc zachowań i irracjonalność

zaciekawiło mnie „Zabrakło jedynie 7 pkt. do automatycznego przesunięcia zlecenia SL na 12 870”.

gdzie można korzystać z takiego udogodnienia czy trzeba to ustawiać za każdym razem ?

A co myślisz o aktualnym kursie Bitcoina?

a co tu myśleć….BAAALOOONIKKK wykres mówi jedno, jak rosnie tak pier… i bedzie spadac to już otatnie dni… może tygodnie…

Tak z ciekawości czy obserwujesz srebro ?

Tak z ciekawości jaka decyzje i kiedy . Podjąłeś

Cześć, mam pytanie jak uruchomi się buy stop na nasdaqu to kiedy przesuniesz stop na profit?
Pozdrawiam i życzę Wszystkim owocnego dnia:)

wpDiscuz