Silent night, deadly night

Silent night, deadly night

przez -
48 4475
Udostępnij na:

Mocne rozpoczęcie tygodnia na europejskich indeksach z czego chyba najbardziej cieszy zachowanie rodzimego rynku. Aczkolwiek w stosunku do polskich gigantów można czuć pewien niedosyt, które od października zaliczają niższe dołki i niższe szczyty. Nie wiem, czy wróży to dobrze dla polskich inwestorów.

WIG20 +2.02%
DAX +1.59%
CAC40 +1.33%
Euro Stoxx 50 +1.42%

Rodzimy rynek zostaje nieznacznie w tyle nie tylko pod kątem performance samego indeksu, ale również wyników polskich funduszy lokujących akcje w polskie spółki. Rozczarowujące może być zachowanie funduszy Quercus oraz Novo akcji. Mimo iż te dwa fundusze uzyskały najwyższe stopy zwrotu w 2017 r. to jednak rozszerzając horyzont inwestycyjny, nie jest już tak kolorowo…

fund pl Silent night, deadly night

Porównując zachowanie dwóch najlepszych funduszy lokujących kapitał w zagraniczne spółki, wnioski mogą być jednoznaczne. Polska mimo otrzymania statusu kraju rozwiniętego, nadal nie stwarza ciekawych okazji inwestycyjnych lub po prostu zarzadzający portfelami obrali złe strategie.

skarbiec Silent night, deadly night


DAX Futures

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 13 201, 13 256, 13 346
Wsparcia: 13 021, 12 966, 12 876

Tygodniowy pivot na poziomie 13 111.

Jeżeli sytuacja utrzyma się do końca sesji kontraktów terminowych, już jutro może zostać wypełniona pozytywna struktura pivotowa, która potwierdzi wybicie górą z wielotygodniowej konsolidacji.

Natomiast zamknięcie sesji poniżej 12 256 może być oznaką niechęci rynku do dalszej wędrówki na północ w tym tygodniu.

Na H1 sygnał zakupowy może zostać zakończony w przedziałe 13 300 – 13 256, co będzie skutkować zyskie pomiędzy 180-230 pkt.

dax buy Silent night, deadly night

W ujęciu tygodniowym DAX Futures potwierdziły sygnał zakupowy z początku września.

dax buy weekly Silent night, deadly night


S&P 500 Futures

W USA podobnie jak w Europie – wzrosty. Obecnie w krótkoterminowej strategii może wygenerować się sygnał realizacji zysków z pozycji długich i być może krótkoterminowy sygnał short na H1.

usa 500 long Silent night, deadly night

Strategia VXV:VIX rozpoczęła tydzień od realizacji zlecenia SL na poziomie 2691.80. Co wyraźnie pokazuje, iż było to zagrenie typowo countertrend. Co prawda mozna dyskutować nad momentem wyjścia i być może w przyszłości będzie warto neico zawęzić stop lossy. Bynajmniej nie doszło do powiększenia straty.

vxv vix out Silent night, deadly night

Wygenerowanie się krótkoterminowego sygnału na interwale godzinowym może zaprocentować dla pozycji krótkiej w dniu jutrzejszym.

Naruszenie dzisiejszego dołka może być dla mnie świetną okazją do kolejnego wyłapania mean reversion w silnym trendzie wzrostowym.

esf mr Silent night, deadly night

W tym roku, aż 77% trendu stanowiło mean reversion.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

48
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
16 Comment threads
32 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Andrzej

Co z wielkim halo z tytułu nowej tarczy podatkowej? Moje 13 115 strzelone – ale jakimi nerwami. Myślałem że już tylko do góry dziś będzie

poczatkujacy amator

zwracam honor bo drwilem z twego wpisu … … szacunek dla Andrzeja .. przepraszam.

alek

70 razy w mijającym roku DJ bił rekordy. Nieźle co?

Martino.

Czyżby H4 swing short się szykował?

tomek

Ładna wycieczka no no….

Andrzej

DAwid ładny Sell ale wydaje mi się że szykuje się ładne otwarcie luką do góry . Szkoda osobiście liczyłem na to zejście do okolic 13115

alek

Jest Bańka Centralna wszystkiego. Wytrzepali z kapelusza króliczka kilkanaście bilionów $, wpompowali w systemy bankowe i czekają. Kiedyś to rąbnie, bo musi, na razie śmiało jedziemy w górę.

Andrzej

„… przecież nic nie może wiecznie trwać” Wigilia i po świętym Mikosiu. Pytanie o energię rynku na kolejne pół roku czy po napompowaniu będzie ktoś tą gotówkę wrzucał na ognisko

Swojak

Polskie fundusze to porażka, drogie w zarządzaniu a wyniku potrafią być dużo poniżej rynku. W tej sytuacji sa lepsze ETFy i te które inwestują w akcje.

Swojak

A najlepsze sa te aktywnego zarządzania, które maja zarabiać niezależnie od sytuacji na rynku:) Patrząc na wyniki niektórych timingowych to faktycznie maja nosa ale nie do zajmowania pozycji:)

Andrzej

Co do powyższego bloga myślę że przecena na DAX uzależniona jest o jutrzejszego otwarcia i pierwszej reakcji inwestorów. Jeśli nie przebiją wyraźnie 13 330 t omammy zwałkę do mamy cofkę do 13 115 uważam że cena ryzyka do zysku na ten moment jest naprawdę atrakcyjna.

Andrzej

przepraszam wszystkich za masakre w piśmie, ale pisze z z jakiejś cholernie inteligentnej klawiatury

koperkowy sos

Czy potrafisz uzasadnić swą opinię na temat tej cofki? Na dax

Andrzej

zmęczenie materiału? Zawsze tak robią wielcy jak jest mały ruch. Stymulacja S i do góry. Czy będzie aż tak głęboko nie wiem. Być może właśnie się to już wydarzyło :) 13277 i chyba góra

Andrzej

nie potrafię wklejać zdjęć bo wg moich strategii do 13 060 powinno być do jutra

poczatkujacy amator

a ta cofka do 13115 to kiedy ma sie zrealizowac i na jakim interwale ? ?

Andrzej

Gdzie można n handlować bez masakrycznych prowizji 24/h na DAX ? Bossa mnie wkusza swym urokiem.
Drugie pytanie czy spekulacja na Bitcoinie jest możliwa na tej samej platformie bo czegoś takiego szukam . Możecie polecic ?

Tomasz

Dawid do jakiego poziomu wyrównania do średniej czyli mean reversion o którym piszesz jest szansa na sp500 /bo tak wygląda jakby usiaki lekko byli w rozkroku -pozdrawiam

alek

W jakim rozkroku??? Walą ile siły w górę, każde zejście jest panicznie zasypywane. Do końca roku 2800 na S&P, a potem jak na bitcoinie – 60 000 razy. Pieniędzy na rynkach jest tyle ile dusza zapragnie.

gutek

i takie wpisy uprawdopodobniają że przesilenie coraz bliżej, a wskażniki na amerykańskie indeksy w wymiarze tygodniowym i miesięcznym są już w strefach w których jeszcze nie były od wielu lat

alek

Gdybyś czytał tego bloga, to pewnie byś zauważył, że ja tak piszę od ponad roku. Gdzie to twoje przesilenie?

gutek

a i jeszcze jedno ja jestem cierpliwy poczekam na zakończenie olimpiady w Korei płd.

Kulfoniasty

Dawid, możesz przybliżyć skąd masz weekly TR za zeszły tydzień = 235 na Dax FUTURES? Coś mi się ostro wparcia i opory rozjechały ver powyższy wpis i próbuję znaleźć błąd. U mnie (u każdego brokera) max za zeszły tydzień to ok 13203 a min to ok 12999, co daje TR = 202. Nigdy nie miałem tak dużej różnicy nawet przy wygasaniu serii.

Z góry dzięki za informację

Przemek

co to jest za wskaźnik ten na wykresie dax godzinowym i tygodniowym, z jakimiś średnimi i barwiący świeczki na niebiesko i czerwono?