DAX Futures klasycznie – megafon

DAX Futures klasycznie – megafon

przez -
0 2557
Udostępnij na:

W klasycznym podejściu do analizy technicznej i DAX Futures za jakiś czas będzie można na wykresie wyodrębnić potencjalną formację megafonu. Oczywiście formacja nie jest jeszcze wybudowana, a o jej wybudowaniu będzie można mówić dopiero wtedy, gdy rynek zejdzie w dół.

megafon DAX Futures DAX Futures klasycznie   megafon

W tej chwili kluczowym poziomem do potencjalnego handlu w formacji megafonu jest poziom 13 001. Zamknięcie sesji poniżej, może zasugerować chęć dalszego osuwania się rynku, co w konsekwencji da oczekiwaną formację.

Należy pamiętać, że o potencjalnych formacjach cenowych (bez znaczenia, czy mają one jakikolwiek sens) można mówić dopiero wtedy, gdy już pojawią się na wykresach.

Retail trader bardzo często wychodzi z błędnego przekonania, iż rynek musi spadać od razu w chwili dostrzeżenia danej formacji na rynku. Niestety tak to nie działa.

Przykładowo handel w obrębie megafonu może wyglądać następująco:

megafon DAX Futures klasycznie   megafon

Niedoświadczony retail trader skupia się głównie na prognozie ceny z nastawieniem „tu i teraz” kompletnie zapominając o zmienności i momencie wejścia w spekulację. W tym przypadku jeśli wypełni się formacja megafonu zajęcie pozycji krótkiej może okazać się zabójcze jeśli poziom wejścia i wielkość pozycji zostaną źle dobrane. Stąd też wiele strat retaili już na samym początku.

Nie wiem, czy będę sam rozgrywać potencjalny scenariusz budowania formacji megafonu, natomiast bardziej atrakcyjne będzie dla mnie wybicie potencjalnej formacji. Czy będzie to wybicie górą/dołem jest bez znaczenia.Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o