Koniec roku

Koniec roku

przez -
41 3411
Udostępnij na:

No to zaczynamy. Ostatnia sesja roku pańskiego 2017 przed nami. Jaka to będzie sesja ? Albo inaczej. Jaki to był rok ? Budujący, motywujacy ? Na pewno był :-) Na podsumowania przyjdzie czas. Póki co warto się skupić na obecnych kampaniach, które nie kończą się wraz z kalendarzem.


S&P 500 Futures

Handel nadal odbywa się w strefie cen uśrednionych 10-SMA, więc na wygenerowanie się sygnału sprzedażowego/zakupowego w tej strategii trzeba będzie poczekać jeszcze co najmniej do dzisiejszego zakończenia sesji terminowej w USA.

sp500 strefa 10 SMA 1 Koniec roku

Założenia z poprzedniego wpisu pozostają bez zmian. Co jednak budzi moją ciekawość to euforia zakupowa, która pojawiła się wśród retail traderów w środę.

nu 1 Koniec roku

Tego typu zachowanie niekoniecznie może wróżyć coś dobrego. Podobna euforia miała miejsce pod koniec listopada – Euforia zakupowa w USA – gdzie 1-go grudnia doszło do jednosesyjnego armagedonu na rynku. Czy będzie tak tym razem ? Okres świąteczno-noworoczny, licho nie śpi, więc kto wie…


NASDAQ Futures

Sygnał sprzedażowy potwierdzony poprzez zamknięcie D1 poniżej strefy cen uśrednionych 10-SMA, także w tej chwili dla pozycji krótkich z sygnału sprzedażowego z 26.12.2017 mamy do czynienia z sytuacją z win-win – za dużo „z” :-)

nasdaq 2 Koniec roku

Tym samym na raptorze pojawił się również sygnał sprzedażowy aka „petarda”. Negacją sygnału i wyjściem ze spekulacji jest poziomi 6491. Co daje dość ciekawy stosunek ryzyka do zysku w proporcji niespełna 1:3.

nasdaq raptor 3 Koniec roku


DAX Futures

Rynek zszedł poniżej poziomu 13 001 tym samym otworzyła się okazja na strzelenie 12 810 i dalszego handlu w formacji megafonu.Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

41
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
13 Comment threads
28 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Czorcik

Dzięki Dawid za ciężką i dobrą robotę jaką wykonałeś w 2017 roku. Szampańskiej zabawy na Sylwestra oraz Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2018 roku.

Kocioł z ziołami

I kolejny raz pojawiły się skrajne emocje na blogu i kolejny raz Dawid pokazał swoją klasę.

edek

To co Dawid kram zamknięty :) Zaczynamy po weekendzie

edek

Dawidzie bardzo dobrze, plan wykonany, moje pozycje na nasdaq jeszcze w grze, dax zamknięty :) niestety będzie podatek do zapłacenia :(

Gryzli

SiUSiaki to chyba za punk honoru postawili sobie zakończyć rok z rekordami przynajmniej na takim S&P. Zobaczymy czy im paliwa nie zabraknie w nowym roku. W normalnych warunkach rynkowych z pewnością nie stali by tak wysoko. Zastanawiająca jest słabość DAX’a, ciekawy jestem czy okolice 12800 powstrzymają spadki i tym razem, czy też będzie zjazd do 12tys. Na wykresie tygodniowym ładnie to widać.

alek

Będą nowe rekordy, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi, a przynajmniej kilka, wskazują, że w nadchodzącym roku nastąpi rozpierducha i armageddon, tym razem taki prawdziwy jak w Apokalipsie.

daxior

ale w styczniu 2018, czy grudniu 2018 ? XD

alek

Pojęcia nie mam, ale będę czujny.

daxior

hahaha co za wał u jankesów ktos przed sesja podciagal zeby nabrac ulice w longi a na otwarciu shorta zrobili

Gryzli

Do 22 daleko, wyciągną za uszy tak jak wczoraj. Żygać mi się chce jak patrzę na takie bezpłciowe sesje w stanach. Armagedonie nadchodź jak najszybciej.

daxior

Sypią kontraktami ile wlezie, w dwóch zleceniach na cofnięciu po 896 ktoś oddał 35 kontraktów, a na bidach po 1-3 kontrakty. 11 kontraktami ktoś wyczyścił arkusz. nie ma komu kupować, wszystko leci ofertami a większe bidy są zasypywane.

tomek

to chyba oznacza wzrosty bo skoro nie mają komu sprzedać to wyciągną do góry i poczekają na chętnych

tomek

Przy tak mocnych stanach to zabezpieczenie może się przydać choć jak do tej pory to dwa bieguny dosłownie

edek

Cześć Dawid, wydaje mi się że dzisiejszy ostatni dzień na forex może być szalony bo albo realizacja zysków jakaś większa albo trzymanie względnych poziomów i w nowym roku dalej góra ale zawsze można coś sobie ugrać. Pozdrawiam