Książki, które trzeba przeczytać w 2018

Książki, które trzeba przeczytać w 2018

przez -
6 2178
Udostępnij na:

Książek o spekulacji i tradingu napisano bardzo dużo. Spośród licznych tytułów zawsze staram się wybrać te perełki, które nie wywołają snu po pierwszych 10 minutach czytania. W 2018 r. pojawi się kilka takich perełek i nie mogę się już doczekać lutego. Dobry spekulant czyta książki. Książki pozwalają poszerzyć zakres słownictwa, wiedzy, a dodatkowo mogą zainspirować do ulepszania swoich technik.

Niestety problem z dobrymi książkami jest jeden, bardzo często brakuje polskiego przekładu. Czy pojawią się tłumaczenia poniższych perełek ? Nie wiem.


The Truth Machine: The Blockchain and the Future of Everything

Z racji tego, że technologia blockchain jest dla mnie zupełną nowością i dopiero od niedawna zacząłem zgłębiać wiedzę w tym zakresie, ta książka znajdzie się u mnie na pierwszym miejscu. Vigna i Casey jako reportrzy Wall Street Journal zasłyneli już nietylko dzięki świetnym i obiektywnym reportażom, ale książce „The age of cryptocurrencies”, która w bardzo przystępnym sposób opisuje czym tak naprawdę są kryptowaluty. Bitcoin i blockchain są niezbitym dowodem na to, iż trading XXI wieku to analiza szeregów czasowych i badania ilościowe/jakościowe.

Zrozumienie technologii blockchain być może pozwoli przenieść trading na zupełnie inny wymiar lub pozwolić rozwinąć karierę zawodową w tym kierunku. Czy moje oczekiwania co do tej pozycji są wygorówane, sprawdzę na własnej skórze już za 2 miesiące.


Daniel Crosby – The Behavioral Investor

Czy Daniel Crosby przebije J. Coates’a i „Godzinę między psem, a wilkiem” niekwestionowanego lidera w publikacjach na temat szerokopojętej psychologii w inwestowaniu ? Nie wiem. Wiem natomiast, że Crosby zasłynął już dzięki swoim poprzednim książkom. Zasłynął na tyle, iż osoby które zechciały sięgnąć po nie, dość szybko uświadomiły sobie potęgę drzemiącą w tekstach i zaczęły wypowiadać się o psychologii w tradingu bazując własnie na Danielu Crosby.


Nassim Taleb – Skin in the Game: Hidden Asymmetries in Daily Life

Pana Taleba chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego poprzednie bestsellery jak „Czarny Łabędź”, „Ślepy traf”, czy „Zawiedzeni przez lossowość” doczekały się polskich przedkładów. Mam nadzieje, że podobnie będzie ze „Skin in the game”, która zdaje się być najbardziej wyczekiwaną pozycją przez szerokie grono na całym świecie. Osobiście uwielbiam teksty Taleba z dwóch powodów, po pierwsze Taleb mądrze pisze, po drugie ma podobne podejście do rynku i zycia. „Problem z Talebem nie polega na tym, że jest dupkiem. On jest dupkiem. Problem z Talebem polega na tym, że on ma rację.” – jakbym czytał o sobie.

6
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Tomek

Mała posylwestrowa literówka Dawidzie. Pierwsza książka Taleba to „Zwiedzeni przez losowość”. IMO najlepsza. Resztę można sobie darować, dupkiem jest cały czas i zaczyna to męczyć, nawet bardziej niż wyzywanie od idiotów wszystkich naokoło.

Magda

Gdzie można kupić ww. książki

aaaa

hashgraph, moze byc keywordem 2018 jesli chodzi o blokczejny