Zaskakujący początek roku

Zaskakujący początek roku

przez -
24 2669
Udostępnij na:

Początek roku na głównych rynkach terminowych był szczególnie zaskakujący dla uczestników niemieckich DAX Futures, gdzie rok rozpoczął się od luki w górę. Skoro luka w górę to i zlecenia SL poniżej luki musiały być aktywowane z inną ceną. Tak też się stało. Idealne miejsca wejścia w spekulacje i decyzje podjęte w piątek pozwoliły na całkowitą redukcję wpływu dzisiejszej luki otwarcia. Wymarzone rozpoczęcie roku.


Megafon

Zgodnie z oczekiwaniem poniżej poziomu 13 001 doszło do realizacji handlu w ramach klasycznej formacji megafonu i w tej chwili wyczekuję na odbicie lub wybicie formacji jako kolejny sygnał spekulacyjny. Co prawda na tę chwilę doszło do niewielkiego odbicia, stąd też pozycja długa na DAX Futures. Zabezpieczona na B/E, a ostateczna decyzja co do wejścia/wyjścia zostanie podjęta przed zamknięciem rynku terminowego.

dax pozycja long Zaskakujący początek roku

Jeżeli dojdzie do odbicia i naruszenia dzisiejszych szczytów, dla uczestników rynku nie powinno być trudnością ponowne naruszenie poziomu 13 001.

Dla wybicia dołem formacji megafonu posłużę się klasycznymi wyliczeniami, co da wynik 408 pkt. w dół. Czyli mniej więcej okolice ostatniego celu dla kampanii „Mean reversion +1000 pkt”.

mr2 Zaskakujący początek roku


Punkty pivot

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 13 050, 13 122, 13 239
Wsparcia: 12 817, 12 745, 12 629

Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 12 934. W tej chwili rynek próbuje swoich sił w budowaniu negatywnej struktury pivotowej. Kontynuacja spadkowa winna być obserwowana w przypadku zamknięcia sesji poniżej poziomu 12 817.Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

24
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
4 Comment threads
20 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Gryzli

Czekamy co zrobi wujek Sam, albo docisk albo dolny cień.

Mateusz

Gwarantowany SL w xtb polega na braku slippage. Nie działa imho na luki.

eranet

Broniony jest poziom +/- 12800

DE30EUR - Primary Analysis - Jan-02 0932 AM (4 hour).png
Gryzli

Zobaczymy co z tej obrony wyjdzie, ciekawy jestem co sieci neuronowe na to?

tomek

Ta aktywacja zleceń po innej cenie w związku z luka to masz na myśli traling stopy? bo już kiedyś o to pytałem i u mnie w zarządzaniu pozycja nie ma innej opcji która mogłaby podobnie zabezpieczać pozycje