Moc setupów

Moc setupów

przez -
31 2155
Udostępnij na:

Pierwsza sesja 2018 r. była zaskakująca szczególnie dla handlujących na amerykańskim rynku terminowym, choć niemieckie zaskoczenie też niczego sobie. A zdaje się, że to jeszcze nie koniec zaskoczeń i już niebawem zobaczę coś lepszego.


S&P 500 Futures

Potwierdzenie sygnału sprzedażowego w piątek 29 grudnia, skutkowało tym czym skutkowało przez ostatnie kilkanaście podobnych ruchów w górę. Czyli ruchem pod górne ograniczenie strefy cen uśrednionych 10-SMA i okazję do wejścia w pozycję krótką w tej strategii z jeszcze lepszego poziomu cenowego.

Co prawda niewiele brakuje do całkowitej negacji tego sygnału, ale na całe szczęście jest Raptor, który w odpowiednim momencie krzyknął „kupuj jak dziki” !

Jeżeli rynek będzie osuwać się, pozycje długie winny polecieć na stop losach na +10 pkt. lub z ręki zostaną zamknięte, gdy Raptor pokaże sygnał sprzedażowy.

Dla pozycji krótkich stop loss na poziomie 2698.70.


NASDAQ Futures

Whooooaaa ! Takiego zaskoczenia chyba nikt się nie spodziewał.

Niepełne spadki do strefy cen uśrednionych 50-SMA najczęściej kończyły się wzrostami średnio o 2.86% licząc od szczytu poprzedzającego niepełny spadek. W takim przypadku potencjalny zasięg na NASDAQ Futures to poziom 6732. jednak do jego strzelenia potrzebne jest wybicie szczytu.

Póki co sygnał sprzedażowy typu petarda zakończony. Moc była, zabrakło niewiele do strzelenia celu. Kolejne sesje winny pokazać, czy będę mieć do czynienia z sygnałami fałszywymi jak te zaznaczone poniżej.

Dlatego też obecnie bez pozycji, co jest najlepszym rozwiązaniem dla mnie w tej chwili i czekam na:

  • L w postaci wybicia szczytu
  • S w postaci ponownego zejścia pod 10-SMA


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

Dodaj komentarz

31 komentarzy do "Moc setupów"

Powiadom o
Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 

Dawid jakoś to ten wzrost bardzo dziwnie wygląda na sp500 !! jestem bardzo ciekaw twojej opini .Odnoszę wrażenie ,że tworzy się jakaś gigantyczna pułapka i atmosfera uśpienia prawie wszystkich…..Patrzę na CNBC prawie jajko znoszą z radości już nikt nawet nie wspomina o tym że akcje mogą spadać /ja chyba też jestem w tym stanie !!-pozdrawiam

Tak od pół roku słychać, mocny trend który nie szybko sie zatrzyma

hehe i znowu śmieszne loginy pomyliły stronę, to nie pudelek

Hmm czyżby mój cały misterny plan w pizdu myślałem że cmokna 12990 i rakieta do dolu

Szefie, zawsze wchodzisz pod prad? Kurka, tak sobie patrze na te Twoje analizy i niewiele jest propozycji otwarcia pozycji zgodnie z glownym trendem. Chlopie, przeanalizuj podejscie. Czasami moze latwo trafic w korekte, ale…to czasami. Z trendem gra sie latwiej. Ale nie na wybiciach szczytow, bo tam to kupuja ci co szukaja potwierdzenia i generalnie czesto jest juz troche pozno albo RR nie taki (no chyba, ze trzymamy pozycje dluzej, ale to nie w Twoim przypadku chyba). Dobrze jest grac z trendem w obszarze tzw.wartosci, czyli gdzies tam wlasnie w okolicach tych powrotow do srednich. Sprawdz to podejscie. Czasami nie warto… Czytaj więcej »

nasdaq ma moc nie ma co

Dawid jest dobrze czyli tak jak ma być.

hahahahahah świetna okładka, angielskie mordeczki…:))

Gospodarzu – a jaki setup na DAX? :)

Alez na tym nasdaqu byl silny ten sladek, az mnie wgniotlo w fotel :D Jima Simonsa omalo nie zabil ten ruch :D Petarda w 3 **** jak to sie mawia ;-)

Spadek był jak krew z nosa, odbicie petarda. Czyli dzień jak co dzień hehehe. Trend trzyma się mocno, ale w tym roku będę szukał słabości.

wpDiscuz