VXV:VIX z sygnałem sprzedażowym

VXV:VIX z sygnałem sprzedażowym

przez -
12 1485
Udostępnij na:

W strategii VXV:VIX na S&P 500 Futures pojawił się sygnał sprzedażowy na 8-9 stycznia generowany poprzez zamknięcie tygodnia powyżej bariery 1.25 – VXV:VIX i S&P 500 Futures.

vxv vix VXV:VIX z sygnałem sprzedażowym


   
I wariant

Strategia zakłada wejście w pozycję krótką na S&P 500 Futures po otwarciu rynku kasowego w USA.
Stop loss: ATR(60) x3 dla interwału H1.

Wyjście ze spekulacji:

Po 2 sesjach lub przejście na wyższy interwał z przestawieniem zlecenia stop loss na break even, po spadku przekraczającym ATR(60) x3 dla interwału H1.


II wartiant

Strategia zakłada wejście w pozycję krótką na S&P 500 Futures po otwarciu rynku terminowego w USA.
Stop loss: ATR(60) x3 dla interwału H1.

Wyjście ze spekulacji:

Po 2 sesjach lub przejście na wyższy interwał z przestawieniem zlecenia stop loss na break even, po spadku przekraczającym ATR(60) x3 dla interwału H1.


Rozegranie mixu wariantów I i II, czyli pozycja krótka na otwarciu rynku terminowego w poniedziałek i dołożenie do krótkiej po starcie rynku kasowego w USA. Druga pozycja o połowę mniejsza od początkowej.

Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

12
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
3 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Artur

Dawid, bardzo proszę cię o twoją opinie.
Biorąc pod uwagę euforię która towarzyszy nam na początku nowego roku, czy według ciebie istnieje duże prawdopodobieństwo, że DAX wyjdzie na nowy szczyt, a jeśli tak, jaki istnieje potencjał wzrostu. Czy też przykładasz większe prawdopodobieństwo do scenariusza, że górna bariera formacji megafonu zatrzyma wzrost i będziemy podążać na południe, z prawdopodobieństwem wyjścia z formacji dołem?

Pozdrawiam
Artur

Lukasz

Nie rynku nie gra się megafonow, fibo, RSI czy innych ciekawostek. Na dax od wieków grają czyste wartości, okrągłe liczby 13000, 13100, 13150 itd. Każdego dnia zacznij analizę od low/high poprzedniego dnia. Popatrz na reakcję ceny i vol przygotuj się bo mogą cos tam zrobić. Dzienne low/high to samo, ciągle patrz bo wybija i 15 pkt poleca od tak na braku płynności. Teraz grali haje z grudnia. Pięknie po nie szli. Robią to rzadko bo co kilka miesięcy dlatego trzeba to widzieć. Jak robią 13066 to będą chcieli iść po 13100 trzymaj longa nie bój sie. Jak wyjadą na 13170… Czytaj więcej »

Tomasz

Kolejny sygnał sprzedaży na vixach jak Dawid pisze !nie zlicze który to już jest he he a oni w USA nie czytają bloga Dawida i robią co innego i dalej ul w górę nie zważając na nasze oczekiwaniajestem bardzo ciekaw kolejnego tygodnia czy dalej up w górę czy w najmniej oczekiwanym momencie wielcy gracze spuszczą powietrze z balona w najmniej oczekiwanym momencie ……? Dawid pytanie do Ciebie skąd poziom docelowy 2760 czy to jest cel na najbliższy poniedziałek czy to jakiś poważniejsze wyliczenie?

Czorcik

Dawid a czy coś sygnalizują opcje na S&P gdzie może rynek dojść?