Czas na rollercoaster…

Czas na rollercoaster…

przez -
32 3226
Udostępnij na:

Wielu uczestników amerykańskiego rynku terminowego S&P 500 Futures może zastanawiać się, czy to już czas na zaksięgowanie zysku z pozycji długich, czy też trzymać je, a może coś jeszcze dokupić i zaksięgować zysk na wyższych poziomach. Od kilku miesiecy E-mini S&P 500 Futures pną się nieprzerwanie w górę z drobnymi pojedynczymi sesjami na cofnięcie, gdzie dołki wykorzystywane są do nowych zakupów i wybijania nowych szczytów. 3 stycznia został wygenerowany sygnał zakupowy (wybicie szczytu), który bądź co bądź nadal obowiązuje.

Jednak, czy retail traderzy ponownie nie są w zbyt euforycznych nastrojach ?

nu Czas na rollercoaster...

Piątkowe zamknięcie tygodnia wysłało sygnał do wyprowadzenia potencjalnego cofnięcia na indeksie S&P 500. Sygnałem tym jest relacja VXV:VIX – VXV:VIX z sygnałem sprzedażowym. Jeżeli dojdzie do cofnięcia warto mieć na uwadze fakt, iż w obecnym trendzie wzrostowym większość cofnięć nie przekraczała 10-SMA (low), a dwa ostatnie wybicia strefy cen uśrednionych 10-SMA były fałszywe.

spx wybicia Czas na rollercoaster...

Moja pozycja długa wyleciała w piątek na SL, tym samym nie biorę już udziału w potencjalnym rajdzie na poziom 2760. Jeśli nie pojawi się cofnięcie i sygnał do dalszej zwyżki, obecne poziomy nie są dla mnie atrakcyjne pod kątem ryzyka i zysku.

esf pozycja Czas na rollercoaster...


NASDAQ Futures

Podobnie jak w przypadku S&P 500 Futures, na rynku terminowym NASDAQ obowiązuje sygnał zakupowy z 3 stycznia. Pozycja długa nadal w portfelu zabezpieczona stop lossem na +48 pkt.

NASDAQ pozycja Czas na rollercoaster...


DAX Futures

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 13 365, 13 508, 13 739
Wsparcia: 12 902, 12 759, 12 527

Punkt kierunkowy na poziomie 13 133.

Górne ograniczenie formacji megafonu może zdawać się atrakcyjnym poziomem, który mógłby zadziałać jak magnes. Historia jednak pokazuje, że nie zawsze ten „magnes” działał.

megafon Czas na rollercoaster...

A spojrzenie na rynek z punktu średnich kroczących może sugerować zejście w dniu jutrzejszym. Wybicia strefy cen uśrednionych 50-SMA w formacji megafonu w kolejnych sesjach skutkowały sesjami spadkowymi na dolne ograniczenie strefy cen uśrednionych 50-SMA.

50 SMA DAX Czas na rollercoaster...

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures 08.01.2018
Opory: 13 344, 13 385, 13 451
Wsparcia: 13 211, 12 170, 13 103

Pivot w punkcie 13 277.

Jeżeli historia miałaby się powtórzyć idealnym miejscem do wyłapania potencjalnego ruchu w okolice 13 001 będzie dla mnie zejście poniżej pivota 13 277 intraday w dniu jutrzejszym. Potwierdzeniem będzie zamknięcię którejkolwiek z sesji poniżej 13 133 (tygodniowy pivot).

Wybicie formacji megafonu górą będzie sygnałem do dalszej zwyżki.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

32
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
13 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jedrzej

WItam,SP przy 2760. Pisales ze rynek opcyjny gra pod wlasnie ten poziom. Czyli ze 2760 to „gorna ” granica rajdu? Czy spokojnie moga przebic poziom i dryfowac wyzej ?

Tomasz

kolejna zmyłka !!! Dawid cytuje— /Piątkowe zamknięcie tygodnia wysłało sygnał do wyprowadzenia potencjalnego cofnięcia na indeksie S&P 500. Sygnałem tym jest relacja VXV:VIX – VXV:VIX z sygnałem sprzedażowym. -a tu wynik sp500 nie ogląda sie na nikogo i na nic up do góry /jazda bez trzymanki/.

poczatkujacy amator

co tu duzo gdybać coraz wyższe szczyty wiec L trend is friend.
ciekawe jak rano bede to chciał skomentowac…..

Smok Wawelski

Mnie śmieszą przewidywania analityków sprzed lat, gdy Dow Jones był po 16k i sobie tłumaczyli wzrost nie świetną i stabilną amerykańską gospodarką i sytuacją ekonomiczną, a pompowaniem pieniędzy Fed do amerykańskich banków. Łatwe pieniądze dla bogatych ludzi. Niby problemy w Europie miały powodować przerzucenie kapitału za ocean. Nazywali to bańką, która pęknie jak sytuacja w Europie ustabilizuje się i Fed zacznie podwyższać stopy procentowe. 2 lata po pierwszej podwyżce stóp procentowych, Dow 10k punktów wyżej. Nie ma żadnej bańki, a kasy jest mniej na rynku niż przed 2 laty, a będzie jeszcze mniej bo FED będzie zabierać kasę z rynku,… Czytaj więcej »

tomek

Czemu nie grałeś swing long ?