Czas na rollercoaster…

Czas na rollercoaster…

przez -
32 2775
Udostępnij na:

Wielu uczestników amerykańskiego rynku terminowego S&P 500 Futures może zastanawiać się, czy to już czas na zaksięgowanie zysku z pozycji długich, czy też trzymać je, a może coś jeszcze dokupić i zaksięgować zysk na wyższych poziomach. Od kilku miesiecy E-mini S&P 500 Futures pną się nieprzerwanie w górę z drobnymi pojedynczymi sesjami na cofnięcie, gdzie dołki wykorzystywane są do nowych zakupów i wybijania nowych szczytów. 3 stycznia został wygenerowany sygnał zakupowy (wybicie szczytu), który bądź co bądź nadal obowiązuje.

Jednak, czy retail traderzy ponownie nie są w zbyt euforycznych nastrojach ?

Piątkowe zamknięcie tygodnia wysłało sygnał do wyprowadzenia potencjalnego cofnięcia na indeksie S&P 500. Sygnałem tym jest relacja VXV:VIX – VXV:VIX z sygnałem sprzedażowym. Jeżeli dojdzie do cofnięcia warto mieć na uwadze fakt, iż w obecnym trendzie wzrostowym większość cofnięć nie przekraczała 10-SMA (low), a dwa ostatnie wybicia strefy cen uśrednionych 10-SMA były fałszywe.

Moja pozycja długa wyleciała w piątek na SL, tym samym nie biorę już udziału w potencjalnym rajdzie na poziom 2760. Jeśli nie pojawi się cofnięcie i sygnał do dalszej zwyżki, obecne poziomy nie są dla mnie atrakcyjne pod kątem ryzyka i zysku.


NASDAQ Futures

Podobnie jak w przypadku S&P 500 Futures, na rynku terminowym NASDAQ obowiązuje sygnał zakupowy z 3 stycznia. Pozycja długa nadal w portfelu zabezpieczona stop lossem na +48 pkt.


DAX Futures

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 13 365, 13 508, 13 739
Wsparcia: 12 902, 12 759, 12 527

Punkt kierunkowy na poziomie 13 133.

Górne ograniczenie formacji megafonu może zdawać się atrakcyjnym poziomem, który mógłby zadziałać jak magnes. Historia jednak pokazuje, że nie zawsze ten „magnes” działał.

A spojrzenie na rynek z punktu średnich kroczących może sugerować zejście w dniu jutrzejszym. Wybicia strefy cen uśrednionych 50-SMA w formacji megafonu w kolejnych sesjach skutkowały sesjami spadkowymi na dolne ograniczenie strefy cen uśrednionych 50-SMA.

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures 08.01.2018
Opory: 13 344, 13 385, 13 451
Wsparcia: 13 211, 12 170, 13 103

Pivot w punkcie 13 277.

Jeżeli historia miałaby się powtórzyć idealnym miejscem do wyłapania potencjalnego ruchu w okolice 13 001 będzie dla mnie zejście poniżej pivota 13 277 intraday w dniu jutrzejszym. Potwierdzeniem będzie zamknięcię którejkolwiek z sesji poniżej 13 133 (tygodniowy pivot).

Wybicie formacji megafonu górą będzie sygnałem do dalszej zwyżki.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

32
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
13 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Jedrzej

WItam,SP przy 2760. Pisales ze rynek opcyjny gra pod wlasnie ten poziom. Czyli ze 2760 to „gorna ” granica rajdu? Czy spokojnie moga przebic poziom i dryfowac wyzej ?

Tomasz

kolejna zmyłka !!! Dawid cytuje— /Piątkowe zamknięcie tygodnia wysłało sygnał do wyprowadzenia potencjalnego cofnięcia na indeksie S&P 500. Sygnałem tym jest relacja VXV:VIX – VXV:VIX z sygnałem sprzedażowym. -a tu wynik sp500 nie ogląda sie na nikogo i na nic up do góry /jazda bez trzymanki/.

poczatkujacy amator

co tu duzo gdybać coraz wyższe szczyty wiec L trend is friend.
ciekawe jak rano bede to chciał skomentowac…..

Smok Wawelski

Mnie śmieszą przewidywania analityków sprzed lat, gdy Dow Jones był po 16k i sobie tłumaczyli wzrost nie świetną i stabilną amerykańską gospodarką i sytuacją ekonomiczną, a pompowaniem pieniędzy Fed do amerykańskich banków. Łatwe pieniądze dla bogatych ludzi. Niby problemy w Europie miały powodować przerzucenie kapitału za ocean. Nazywali to bańką, która pęknie jak sytuacja w Europie ustabilizuje się i Fed zacznie podwyższać stopy procentowe. 2 lata po pierwszej podwyżce stóp procentowych, Dow 10k punktów wyżej. Nie ma żadnej bańki, a kasy jest mniej na rynku niż przed 2 laty, a będzie jeszcze mniej bo FED będzie zabierać kasę z rynku,… Czytaj więcej »

tomek

Czemu nie grałeś swing long ?