Elderowski początek tygodnia ?

Elderowski początek tygodnia ?

przez -
23 3603
Udostępnij na:

Co za dzień, nie tylko na rynkach. Wielkimi krokami zbliżam się do reorganizacji treści na tej stronie. Muszę przyznać, że nie jest to łatwe zadanie patrząc chociażby na ilość wpisów popełnionych od 2011 r. Trochę żałuję, że od początku nie porządkowałem treści w logiczny i przystępny sposób, ale co zrobisz jak nic nie zrobisz – byłem 7 lat młodszy. Niesamowite… 7 lat. W tym roku definitywnie mam zamiar skupić sie na opcjach, machine learning i ogarnąć bajzel z artykułami.

A co na rynkach…


S&P 500 Futures

Rynek strzela cel 2760. Niestety nie uczestniczyłem w rajdzie do końca. Pozycja długa wyleciała na przedwczesnym stop lossie – There will be blood
MAE:0.30 pkt
MFE:50.60 pkt

Analiza wejść MAE/MFE na wybiciach szczytów w trendzie pokazuje, że jest to strategia o największym potencjale w handlu trendowym – Budujemy własną zyskowną strategię spekulacyjną – część IV. Zachęcam każdego do analizy swojej strategii pod tym kątem. Jest to tak przezajebiste narzędzie, że lepszego być nie może.

Dokładna analiza MFE/MAE wymaga więcej niż odrobinę wysiłku i dla sporej liczby trejdów jest bardzo czasochłonna. Nie zdziwię się więc, jeśli wielu po prostu to zignoruje, ale Czytelnik chcący zgłębić tajniki tej analiz na pewno na tym skorzysta. MFE/MAE może być przydatne, gdy chcemy wykazać, czy sygnały spekulacyjne winny być handlowane w sposób kontrariański.

Dla przykładu NQ.F z lipca 2017 r. – Strefa realizacji zysków, kampania prawie idealna.

NQ F Long Elderowski początek tygodnia ?

Dla leniwych jest opcja na skróty i podpięcie konta do MyFXBook, gdzie zostanie wyliczony MAE/MFE dla ostatnich 200 transakcji. Problem z metodologią na myfxbook jest taki, że transakcje wrzuca do jednego worka bez rozróżniania strategii. Moim zdaniem warto mieć kilka kont, oczywiście nie zawsze posiadanie kilku kont spekulacyjnych jest możliwe z różnych powodów, więc można wykorzystać MAE/MFE na myfxbook jako ocenę potencjału całokształtu z ostatnich 200 transakcji.

Systematyczne i skrupulatne wyliczenia na własną rękę chociażby kilka razy w miesiącu będa jednak bardziej pomocne.

myfx Elderowski początek tygodnia ?

Strategia VXV:VIX – VXV:VIX z sygnałem sprzedażowym – rozpoczyna rok na stracie -3.3 pkt. Co prawda wejście z 43 minutowym opóźnieniem, więc z normalnym wejściem, strata wyniosłaby -12.9 pkt. Myślę, że mogłem lekko naciągnąć SL o te 1.5 pkt uwzględniając cel 2760. A może zły odczyt ATR ? Do analizy przez weekend.

W 2017 r. najwieksza strata w tej strategii wyniosła 11.6 pkt. Także rekord pobity. Podsumowanie strategii za 2017 r. znajduje się tutaj.

Co dalej ?

Mean Reversion
Wyłapanie mean reversion na dziennych świecach jest cholernie trudne, ale możliwe.

Jak ja do tego podchodzę ? Po prostu ustawiam zlecenie oczekujące 1 tick poniżej dołka świecy. SL dla takie pozycji znajduje się 1 tick powyżej aktualnego szczytu.

esf mr Elderowski początek tygodnia ?

Jak widać powyżej, odejście do strefy cen uśrednionych jest dość spore, więc w przeciągu maksymalnie 4 sesji winniśmy obserwować handel w strefie cen uśrednionych 10-SMA.

Dodatkowo Raptor dał bardzo i to bardzo słaby sygnał sprzedażowy. Także wejście w pozycję krótką na wybiciu dzisiejszego dołka jest dla mnie bardziej optymalnym rozwiązaniem, a być może Raptor zasygnalizuje coś mocniejszego.

raptor es Elderowski początek tygodnia ?


NASDAQ Futures

Kampania trendowa bardzo udana i zakończona w dniu dzisiejszym na stop lossie +95 pkt. Czy zostanie strzelony poziom 6732 ? Nie wiem. Jest mi to tak naprawdę obojętne w tej chwili, gdyż nie mam sygnału na ponowne wejście w L. Z resztą nawety gdyby był to R:R trochę niekorzystny.

Podobnie jak na S&P 500 Futures, naruszenie dzisiejszych dołków będzie dla mnie sygnałem do zajęcia pozycji krótkiej w ramach mean reversion. Co może dać mi potencjalne +150 pkt.

nq mr Elderowski początek tygodnia ?


DAX Futures

Mój ulubieniec.

Jednak nie będę zbytnio odkrywczy jeśli napiszę, że naruszenie dzisiejszych dołków będzie dla mnie sygnałem do pozycji krótkiej, której potwierdzeniem będzie wybicie tygodniowego pivota – Czas na rollercoaster

dax futures Elderowski początek tygodnia ?

Sygnałem dla pozycji długiej niezmiennie pozostaje wybicie górą formacji megafonu.Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

23
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
14 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Bartek

Ciekawa sytuacja jest: DAX w pobliżu 13180, SP500 robi re-test szczytu hossy

Tomasz

usiaki robią wrażenie jakby ich nic nie obchodziło oprócz swojego podwórka ! u nich jest moc ogromna /z dużym zainteresowaniem przyglądam się temu balonikowi i zastanawiam się kiedy powietrze zejdzie ?chyba w najmniej oczekiwanym momencie..

Bartek

jeżeli DAX nie odbije porządnie, to myślę ze mimo wszystko jest dobry moment na S na sp500, najlepiej dwie Ski, jedna na test do wsparcia 2700, czyli powrót do 10SMA, a druga na „możliwość” dalszego spadku.:)

Tomasz

hossy cdn.?? to już się staje nudne he he -tylko zielony kolor

Tomasz

Nie kończąca się hossa !!?/ na sp500 każdy spadek okazją do kupna / co ja piszę nie spadek tylko chwilowe kilku punktowe zejście .Dalej jest sp500 na maxach i nie widać żadnych oznak zbliżającego się załamania ….

alek

Przy takiej sile rynku wybuch bomby atomowej w NYC byłby wykorzystany jako pretekst do obkupienia się.

Radom

Czyli teraz dla dax w megafonie wsparciem jest 13001 i jak uda się zejść niżej wsparcia to może pojawić się jeszcze z 350 punktów w dół i może to zająć z 2 tygodnie ?

Swojak

dwa tyg ma zając zejście 350 pkt na daxie:) Najlepszy jest horyzont czasowy:)

drdax

Gagu gadu, a tu optymizm rośnie….

IMG_1421.JPG
Gryzli

Z chęcią zobaczę obrazek jak ten optymizm wyparował tak sobie…

Mars

co ciekawe SP zrobiło ogra co może zachęcić na L ale z poziomu 2739 stop 2736

Mars

straszą orgr ale póki nie przebiją 13289 to nic im z tego nie wyjdzie no i mamy obronę dołka

Smok Wawelski

orgr na szczytach to jakaś nowa formacja ?

Mars

jeszcze S dokładam z 13280 stop 90

drdax

EUR/USD 1,2 to raczej nie do przejscia…. szykujmy sie na spadki? dolar sie umocni, daxy sie posypia? to jak złota, ropy?

euro usd.JPG
Mars

stop dla S przesuwam na 13290 tp 13210

Mars

teraz gra się toczy właśnie o 13270 zobaczmy czy to utrzymają w przeciwnym wypadku cel 13200 a w przypadku obrony 13270 cel 13300

Mars

niby miało dojść w okolice 13200 ponieważ 13270 puściło ale te spadki nie są takie oczywiste ponieważ mogą zagrać jeszcze nowy szczyt na daxie okolice 13500 tak samo z sp strzelić poprawkę nowych szczytów co i tak krótkie dadzą zarobić aby depo było na taką ewentualność.

Martino

Swing Short H4 aktywowany

Gryzli

Może z innej beczki ale też poniekąd związane z DAX. Spółka Siemens planuje wypłatę dywidendy w wysokości około 3.60 euro. Dniem ustalenia prawa to 1 luty. Ktoś może ma jakieś doświadczenia w tej materii? Przy większej kwocie to nawet można będzie odczuć to na rachunku. Choć pewnie spadek na akcjach tej firmy też będzie, i potencjalny zysk z dywidendy zostanie zjedzony przez spadek kursu. Co o tym myślicie?

Macierewicz

13352 przełamane!!!. Jakie cele dla pozycji krótkiej Dawidzie?

Gryzli

Moja propozycja to dolne ograniczenie formacji megafonu. Ale to by było zbyt piękne żeby było prawdziwe, S od 13360