Koniec tygodnia
O ile sytuacja nie zmieni się w ciągu kolejnych niespełna 24 godzin, zapowiada się bardzo udany tydzień na amerykańskich indeksach. Dow Jones, S&P 500, Nasdaq 100 oraz Russell zaliczają dzisiaj kolejne rekordowe poziomy.
Ciekawostką są interpretacje ruchów rynkowych jakie miały miejsce w środę.
It appears as if a massive fund started a re-balancing program around 5:28am ET this morning. High volume/activity/price movement in stocks/bonds/gold since $ES_F $ZN_F $GC_F
— Eric Scott Hunsader (@nanexllc) 10 stycznia 2018
Ale po kolei….
S&P 500 Futures
Tak jak wspomniałem w ostatnim wpisie, wyłapanie mean reversion na D1 jest cholernie trudne a ostatnie sesje to tylko potwierdzają.
Próby wyłapania zejścia do strefy cen uśrednionych 10-SMA zakończyły się strzeleniem SL. Tym samym zejście do wspomnianej strefy odbędzie się z wyższych poziomów.
Sygnał sprzedażowy z raptora co prawda był kontynuowany, ale jednak bez fajerwerków w odróżnieniu do sygnału zakupowego. Obecnie bez pozycji na S&P 500 Futures, być może VXV:VIX zasygnalizuje coś na zakończeniu tygodnia.
Nasdaq Futures
Pozycja krótka wyleciała na break even i podobnie jak w przypadku S&P 500, obecnie jestem bez jakichkolwiek pozycji. W tej chwili rynek stoi przed okazją strzelenia celu spekulacyjnego 6732.
DAX Futures
Na DAX Futures wszystko poszło zgodnie z planem i megafonem.
Co prawda poziom 13 001 nie został jeszcze strzelony, ale co się dziwić skoro ruch w dół nie został potwierdzony wybiciem tygodniowego pivota 13 133. Niemniej jednak ruch o 211 pkt. w dół dał dosyć komfortową sytuację dla wszystkich posiadaczy pozycji krótkich. Podobnie jak odbicie od strefy cen uśrednionych 50-SMA dało komofortową sytuację dla posiadaczy pozycji długich. Sytuacja win-win.
Cel dla pozycji krótkiej w strategii DAX Futures swing short h4 nie został jeszcze sięgnięty. Jeżeli presja podażowa zostanie utrzymana, kto wie może pojawi się jutro.
Udanego handlu w piątek i pamiętajcie… licho nie śpi do każdego 3-go poniedziałku stycznia.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.
znalazłem ciekawy wpis w dzisiejszej perspektywie rynku. Wpis z 26 września 2017,
https://www.cnbc.com/2017/09/25/classic-theory-predicts-rally-then-huge-drop-for-the-sp-500-technician.html