Koniec tygodnia

Koniec tygodnia

przez -
28 3049
Udostępnij na:

O ile sytuacja nie zmieni się w ciągu kolejnych niespełna 24 godzin, zapowiada się bardzo udany tydzień na amerykańskich indeksach. Dow Jones, S&P 500, Nasdaq 100 oraz Russell zaliczają dzisiaj kolejne rekordowe poziomy.

Ciekawostką są interpretacje ruchów rynkowych jakie miały miejsce w środę.

Ale po kolei….


S&P 500 Futures

Tak jak wspomniałem w ostatnim wpisie, wyłapanie mean reversion na D1 jest cholernie trudne a ostatnie sesje to tylko potwierdzają.

Próby wyłapania zejścia do strefy cen uśrednionych 10-SMA zakończyły się strzeleniem SL. Tym samym zejście do wspomnianej strefy odbędzie się z wyższych poziomów.

Sygnał sprzedażowy z raptora co prawda był kontynuowany, ale jednak bez fajerwerków w odróżnieniu do sygnału zakupowego. Obecnie bez pozycji na S&P 500 Futures, być może VXV:VIX zasygnalizuje coś na zakończeniu tygodnia.

raptor Koniec tygodnia


Nasdaq Futures

Pozycja krótka wyleciała na break even i podobnie jak w przypadku S&P 500, obecnie jestem bez jakichkolwiek pozycji. W tej chwili rynek stoi przed okazją strzelenia celu spekulacyjnego 6732.


DAX Futures

Na DAX Futures wszystko poszło zgodnie z planem i megafonem.

dax futures 1 Koniec tygodnia

Co prawda poziom 13 001 nie został jeszcze strzelony, ale co się dziwić skoro ruch w dół nie został potwierdzony wybiciem tygodniowego pivota 13 133. Niemniej jednak ruch o 211 pkt. w dół dał dosyć komfortową sytuację dla wszystkich posiadaczy pozycji krótkich. Podobnie jak odbicie od strefy cen uśrednionych 50-SMA dało komofortową sytuację dla posiadaczy pozycji długich. Sytuacja win-win.

Cel dla pozycji krótkiej w strategii DAX Futures swing short h4 nie został jeszcze sięgnięty. Jeżeli presja podażowa zostanie utrzymana, kto wie może pojawi się jutro.

swing short Koniec tygodnia


Udanego handlu w piątek i pamiętajcie… licho nie śpi do każdego 3-go poniedziałku stycznia.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

28
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
13 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Bartek

znalazłem ciekawy wpis w dzisiejszej perspektywie rynku. Wpis z 26 września 2017,
https://www.cnbc.com/2017/09/25/classic-theory-predicts-rally-then-huge-drop-for-the-sp-500-technician.html

tomasz

witam i dalej usiaki bardzo grzecznie kontynują hossanę na swojej giełdzie/tylko jak zwykle intrygują mnie niemiaszki którzy bardzo wyraznie odstają od USA!! .zastanawia mnie to kiedy z balona spuszczą powietrze za wielka wodą zapewne w najmniej oczekiwanym momencie -he he /może w 2020 roku z poziomu 5000 na Sp500 a to by ci była heca!!

alek

Cała kasa idzie w papiery i inżynierię finansową. Realna gospodarka jej nie przyjmuje. Ciekawe co będzie gdy z obligacji zaczną wychodzić.

gutek

W poniedziałek święto w USA.

alek

I rekordzik pobity, W tamtym roku było ponad siedemdziesiąt takich wyczynów, w tym pewnie do lipca sie uwiną.

gutek

W mediach nie związanych z giełda mówią o 3000pkt. na SP i 30000 na DJ

Swojak

Az milo dojść do pełnych 3000 na s&p500, psychologicznie ladana liczba a czy dojada przed korekta czy po, każdy by chciał wiedzieć:)

drdax

wczorajsze słowa ” jastrzebie ” EBC i SL strzelone….

uro 1,209.jpg
Tom

Dawid jak przewidujesz dokąd Stany dojdą

alek

Z nowym rokiem kowboje wystartowali niczym rakieta balistyczna. Taki start zwiastuje przyśpieszenie hossy i wyniesienie jej na niewiarygodne poziomy.

Tom

Dawid a co myślisz o SKEW Index

Czorcik

Dawid a co powiesz o indeksie Rydex? Wczoraj wystrzał nie widziany od miesięcy.